صفحه نخست / سیاست / المنار مدعی شد: پس از ایران، عربستان بزرگ‌ترین تهدید برای امارات است

المنار مدعی شد: پس از ایران، عربستان بزرگ‌ترین تهدید برای امارات است

یک رسانه عربی مدعی شد که پس از هک شدن پست الکترونیکی سفیر امارات در واشنگتن سندی مربوط به شورای عالی امنیت امارات پیدا شده است که نشان می‌دهد ایران و عربستان بزرگ‌ترین تهدید برای امارات به شمار می‌روند.

به گزارش ایسنا، المنار در گزارشی مدعی شد که پست الکترونیکی سفیر امارات در واشنگتن هک شده است و در آن سندی مربوط به شورای عالی امنیت امارات یافت شده است. بر اساس این سند هزاع بن زاید آل نهیان، مشاور امنیت ملی امارات در نامه‌ای به سازمان امنیت امارات و دیگر سازمان‌های امنیتی در خارج از کشور که سفارت‌های امارات از طریق وزارت خارجه و به نمایندگی از انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه آنها را اداره می‌کنند، خواستار تحقیق و جمع‌آوری اطلاعاتی در مورد برخی کشورها شده است و این کشورها را تهدیدهایی برای کشور امارات خوانده است.

در این نامه آمده است که ایران و عربستان بزرگ‌ترین تهدیدها برای امارات هستند و خواستار جمع‌آوری اطلاعات سیاسی، اقتصادی، رسانه‌ای و حتی هسته‌ای و شیمیایی در مورد این کشورها شده است.

طبق این نامه کشورهای تهدید کننده امارات به این شرح هستند: ایران، عربستان، یمن، پاکستان، قطر، لبنان، سوریه، مصر، لیبی، الجزایر، تونس و سومالی.

به گزارش ایسنا، امارات بزرگ‌ترین متحد و هم‌پیمان عربستان به شمار می‌رود و حتی در اتفاقات اخیر منطقه از عربستان حمایت کرد و با قطر قطع رابطه کرد، اما طبق این سند، اماراتی‌ها عربستان را بزرگ‌ترین تهدید برای خود می‌دانند.

در همین رابطه

دستگیری فعلان حقوق زنان در عربستان/نگرانی کانادا از بابت فعالان مدنی ،سفیر کانادا اخراج شد

دستگیری فعلان حقوق زنان در عربستان/نگرانی کانادا از بابت فعالان مدنی ،سفیر کانادا اخراج شد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *