صفحه نخست / دانش و فناوری / ۸ ماشین شاستی بلند خطرناک / برخلاف تصور مشتریان امن نیستند
8 ماشین شاستی بلند خطرناک / برخلاف تصور مشتریان امن نیستند

۸ ماشین شاستی بلند خطرناک / برخلاف تصور مشتریان امن نیستند

۸ ماشین شاسی بلندی که از آنچه فکر می کنید خطرناک ترند. ماشین ها، کامیون ها و خودروهای شاسی بلند هر سال امن تر می شوند. بنابراین مشتریان در زمان خرید خودروی پیشنهاد شده، حس خوبی دارند. بخصوص اینکه، مزیت های ماشین شاسی بلند درکنار قابلیت کنترل پایداری الکترونیکی، این مدل ها را نسبت به دهه های گذشته امن تر کرده است.

با این وجود، وسائل نقلیه عمومی بسیاری وجود دارند که برای حفاظت از جان خانواده در هنگام وقوع حادثه، ایمن نیستند. هرچند  این ماشین ها نسبت به بسیاری از خودروهای دیگر، فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند، اما احتمال چپ کردنشان بیشتر است. همچنین، مدل های کوچک آن دارای چراغ جلوی ضعیف بوده و در زمان سفر در طول شب مسافرین را با خطر مواجه می سازد.

در بعضی موارد، با وجود این معایب، این خودروها به عنوان مدل های امن شناخته می شوند. در اینجا به هشت ماشین شاسی بلندی اشاره می کنیم که برخلاف تفکر مشتریان، خطرناک هستند.

 

  1. شورلت Tahoe

با سوار شدن ماشین شورلت Tahoe، مسافرین و رانندگان احساس امنیت می کنند و این مسئله ای طبیعی است. گرچه در مواجه شدن با خطرات جاده، اندازه همواره یک مزیت نیست. برای مثال Tahoe در لیست ۱۰ خودرویی است که احتمال چپ کردن آن ها بیشتر است. احتمال چپ شدن در این ماشین، در پلت فرم های مشابه، به اندازه ماشین کادیلاک اسکالاد و GMC Yukon، و برابر ۲۲.۹ درصد است. علاوه بر این، در سال ۲۰۱۶، برای این مدل شورلت، دو کمبود دیگر در کیسه هوا و سیستم فرمان نیز برای این ماشین به ثبت رسید.

 

  1. تویوتا ۴Runner

نظیر سایر ماشین های شاسی بلند بزرگ، مسافرین با حضور در ماشین تویوتا ۴Runner 2016 احساس امنیت کاذب می کنند. این خودرو با احتمال ۲۴.۶ درصد چپ کردن، از این لحاظ جزو بدترین و نا امن ترین خودروهاست. امتیاز این خودرو در رابطه با چپ شدن در تصادفات هیچگاه از ۳ ستاره بالاتر نرفته است. در ضمن، در آزمایشات تصادف از جلو و صندلی کودک نیز امتیاز مرزی دریافت کرده است. خریداران این ماشین اگر هم بخواهند ایمنی را آن را ارتقا بخشند، قادر به انجام چنین کاری نخواهند بود، زیرا فناوری پیشگیری از تصادف از سمت جلو در این خودرو موجود نیست.

 

  1. هوندا HR-V

نمی توان مشتریان را به دلیل انتخاب خودروی شاسی بلند هوندا به عنوان یک ماشین امن، مقصر دانست. خودروی CR-V محبوب در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ جزء یکی از امن ترین خودروهای جهان بود. اما فقط تفاوت در یک حرف، نام و عملکرد آن را از خودروی جدید HR-V متمایز می سازد، این مدل کوچکتر جدید، در زمینه ی ایمنی، داستان متفاوتی دارد. چراغ جلوی خودروی HR-V جزو بدترین چراغ ها در بین مدل های کوچک شاسی بلند بوده و در تست های تصادف از جلو و از بغل، نتایج ضعیفی را از خود نشان داده است. این خودرو در نمره ی ایمنی صندلی کودک نیز نمره ی مرز بین رد شدن و قبولی گرفته است.

 

  1. جیپ Wrangler

خودروهای جیپ به دلیل دوام و عملکرد مناسب در شرایط بیرون جاده شهرت دارند، اما Wrangler یکی از خطرناک ترین خودروهای موجود در جاده است. احتمال چپ کردن این ماشین ۲۷.۹ درصد است که در بین تمام خودروهای شاسی بلند از همه بیشتر می باشد. عملکرد ضعیف این ماشین در تصادف از بغل و میدان دید نامناسب آن، باعث شده این خودرو حتی از نسخه های چهار در جیپ نیز عملکرد ضعیف تری داشته باشد. آزمایش تصادف از راس و جلو مشتریان این خودروها را بیشتر ترسانده اند.

 

  1. آئودی Q3

انتظار ایمنی از خودروی آئودی Q3 چیز عجیبی نیست، زیرا مدل سال ۲۰۱۶ آن، به عنوان امن ترین خودرو شناخته شده است. اگرچه، مدل Premium Plus این خودرو (با قیمت ۱۳۰ میلیون تومان) به دلیل چراغ جلوی ضعیف، یکی از بدترین خودروها از لحاظ میدان دید است. در کنار این امر، فناوری جلوگیری تصادف از جلو نیز در این ماشین موجود نیست و بنابراین با اینکه این خودرو در جاده عملکرد خوبی دارد، اما کارایی آن در زمره ایمنی به هیچ وجه رضایت بخش نیست.

 

  1. خودروی اسپورت میتسوبیشی Outlander

در مقایسه با خودروی Outlander (با قیمت ۹۰ میلیون تومان) که ایمنی بالایی دارد، مدل اسپورت Outlander با هزینه (۷۵ میلیون تومان) و اندازه ی کوچکتر در زمینه ی ایمنی خودروی خوبی نیست. این ماشین شاسی بلند در زمینه ی چراغ های جلو نمرات ضعیفی کسب کرده و تنها در آزمایشات تصادف از جلو امتیاز قابل قبول بدست آورده است. مصرف کنندگان نمی توانند، فناوری ایمنی را در محل نمایندگی به این خودرو بیافزایند. فناوری جلوگیری از تصادف از سمت جلو در مدل های اسپرت Outlander موجود نیست.

 

  1. نیسان Rogue

Rogue با وجود معایب در بخش ایمنی، عنوان ایمنی بالا را در کارنامه خود دارد. در این مورد، چراغ جلوی ضعیف در زمان رانندگی در شب میدان دید را با مشکل روبرو می کند. این امر در حالی است که می دانیم نیمی از سوانح جاده ای در شب اتفاق می افتند. علاوه بر این مشکل، نمره ی صندلی کودک این خودرو در استفاده راحت، عدد مرزی را کسب کرد. فناوری جلوگیری از تصادف از سمت جلو در سال ۲۰۱۶ به این مدل افزوده شد.

 

  1. جیپ Renegade

در بین ماشین های شاسی بلند، مدل چهار چرخ جیپ Renegade 2016 در رده ی سوم احتمال چپ کردن قرار دارد (با احتمال ۲۳ درصد). این عیب، به علاوه ضعیف بودن چراغ جلو در این مدل، منجر به خطراتی برای رانندگان و مسافرین می شود. آخرین نکته آن است که نمره راحتی استفاده کمربند ایمنی کودک در این ماشین نزدیک به رد شدن بود و این عیبی دیگر محسوب می شود. جیپ به عنوان یک برند معتبر، خودرویی محکم و خوب شناخته شده است، اما اغلب در حوزه ی ایمنی عملکرد بالایی ندارد.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

 

در همین رابطه

خرید قسطی ماشین جک / شرایط خرید قسطی جک S3 با جزئیات + عکس

خرید قسطی ماشین جک / شرایط خرید قسطی جک S3 با جزئیات + عکس شرکت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *