صفحه نخست / دانش و فناوری / علت قطع تلگرامی با توضیح رسمی مدیرعامل تلگرام / اختلال در تلگرام ۹ فروردین ۹۷
علت قطع تلگرام

علت قطع تلگرامی با توضیح رسمی مدیرعامل تلگرام / اختلال در تلگرام ۹ فروردین ۹۷

علت قطع تلگرام با توضیح رسمی مدیرعامل / مشکل تلگرام ۹ فروردین ۹۷

پیام رسان تلگرام در سراسر روسیه ، خاورمیانه و روسیه مختل شده است. این خبر را چند ساعت قبل صفحه رسمی توئیتر تلگرام اعلام کرد و نوشت : “در حال حاضر کاربران ما در اروپا ، خاورمیانه و کشورهای مشترک المنافع شمال آسیا با مشکلاتی روبرو هستند. ما در حال کار روی این مشکلات هستیم و امیدواریم به زودی دوباره آنلاین شویم.”

به گزارش گروه فن آوری و دانش سایت روز خوش به نقل از بخش انگلیسی سایت آر . ت ( RT.Com) یک کاربر در ایرلند نیز اعلام کرده است تلگرام در این کشور نیز قطع است.

کارشناسان قطعی گزارش داده اند کاربران عموما با پیام “خطا در سرور” مواجه می شوند و در برخی موارد نیز اساسا امکان بارگذاری وجود ندارد.

اپلیکیشن تلگرام متعلق به دو برادر روسی به نام های پاول و نیکلای دوروف است و در سال ۲۰۱۳ راه اندازه شد. دفتر مرکزی تلگرام در شهر دوبی در امارات متحده عربی مستقر است.
 پاول دوروف ، مدیر عامل تلگرام در توئیتر خود نوشته است که قطعی برق در سرور اصلی دلیل پیش آمدن اختلالات است. وی گفته است تلگرام در حال تعمیرات لازم است اما همه چیز به شدت بستگی به این دارد که چه زمانی مرکز داده ها تجهیزات برق را تعمیر خواهد کرد.
تلگرام در ایران نیز دچار مشکل شده است ، این پیام رسان ماهانه حدود ۴۰ میلیون کاربر در ایران دارد.
به گزارش روز خوش گفته های اخیر تعدادی از مقامات کشور مبنی بر احتمال فیلترینگ تلگرام ، باعث شد عده ای از شهروندان تصور کنند تلگرام با فیلتر داخلی مواجه شده است ، اما اظهارات مقامات رسمی تلگرام نشان از آن دارد که این پیام رسان صرفا با مشکلات فنی روبرو است و احتمالا در طی ساعات آتی مجددا به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

احتمال فیلتر تلگرام در سال ۹۷ ؟

اواخر اسفند ۹۶ ، ایلنا نوشت: سیده حمیده زرآبادی در واکنش به اظهارات اخیر دبیر شورای‌عالی فضای مجازی مبنی بر احتمال اعمال محدودیت‌هایی برای تلگرام در سال آینده اعلام کرد: بنابر اطلاعات موثقی که از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دارم، فیلترینگ دائم تلگرام در سال آینده به تصویب شورای‌عالی فضای مجازی رسیده و این اظهارات به‌نوعی زمینه‌سازی برای انجام این تصمیم در افکار عمومی است.

وی در واکنش به این پرسش که واکنش دولت و وزارت ارتباطات نسبت به این تصمیم چه خواهد بود، گفت: انتظار این است که دولت یا وزارت ارتباطات اگر مخالف این تصمیم است، حداقل موضع خود را شفاف به مردم اطلاع دهد و با رسانه‌ها مصاحبه کند و بگوید که چنین اتفاقی باوجود مخالفت دولت، درشرف تحقق است. با این حال شاهدیم که وزارت ارتباطات حتی به همین میزان نیز شفافیت ندارد. طبیعی است که مردم فکر کنند دولت مخالف این تصمیم نبوده است.

او خاطرنشان کرد: شنیده‌هایی در این زمینه وجود دارد که متاسفانه درپی مشکلاتی که درجریان اعتراض‌های دی‌ماه سال جاری داشتیم، مسئولان تصمیم گرفته‌اند تلگرام را برای سال آینده به‌طور دائم فیلتر کنند که البته امیدواریم چنین اتفاقی نیفتد.

زرآبادی با اشاره به تجربیات ناموفق در برخورد با برخی پدیده‌های نو در دهه‌های گذشته یادآور شد: هنگامی که ماهواره یا دستگاه‌های پخش ویدئوی خانگی وارد بازار شد، به‌جای تقویت دانش و تکنولوژی خودمان، با نگاهی سلبی صرفاً تصمیم به جلوگیری از استفاده از این تکنولوژی گرفته و استفاده از آن را غیرقانونی اعلام کردیم اما اکنون با سپری شدن یکی، دو دهه از آن مقطع زمانی، کارشناسان در حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی را به بعضی برنامه‌های ماهواره‌ای در خانواده‌ها مرتبط می‌دانند.

در همین رابطه

امریکا خواستار ازادی زندانیان دی ماه ۹۶ / ایران به تعهدات بین المللی احترام بگذارد

امریکا خواستار ازادی زندانیان دی ماه ۹۶ / ایران به تعهدات بین المللی احترام بگذارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *