صفحه نخست / سفر / ۷ جمله ای که خلبان های هواپیما به شما نمی گویند / بدترین جای هواپیما کجا است؟
7 جمله ای که خلبان های هواپیما

۷ جمله ای که خلبان های هواپیما به شما نمی گویند / بدترین جای هواپیما کجا است؟

۷ جمله ای که خلبان های هواپیما به شما نمی گویند / بدترین جای هواپیما کجا است؟

ما از خلبان های سرتاسر جهان درخواست کردیم تا در مورد قواعد ایمنی گیج کننده، تاخیرات غیر قابل توضیح، شرایط آب و هوا و ارتفاع و مسائل کابین خلبانی پاسخ های صریحی را ارائه کنند. این جملات در کیفیت پرواز شما تاثیر خواهند گذاشت.

 

  1. رعد و برق دو بار به هواپیما خورده است

اکثر خلبانان با چنین صحنه ای مواجه می شوند. هواپیما بگونه ای ساخته شده تا در این گونه حوادث در امان بماند. شما صدای وحشتناکی را می شنوید و یک درخشش عظیم را مشاهده می کنید. قرار نیست که در آسمان اتفاقی برای شما بیفتد.

 

  1. ممکن است پولی داده باشید ولی سوار هواپیما نشوید

ممکن است به سایت خرید بلیت بروید و بلیتی خریداری نمایید. کارت پرواز هم بگیرید و سوار هواپیمایی با همان عنوان بشوید، اما گاهی از اوقات واقعا از یک شرکت هواپیمایی منطقه ای سرویس می گیرید. شرکت های منطقه ای استانداردهای شرکت های بزرگ را ندارند: خلبانان آنها آنقدر هم آموزش دیده و باتجربه نبوده و عموم مردم در این باره چیزی نمی دانند.

 

  1. اگر در پرواز عصبی می شوید، سعی کنید که از پروازهای صبحگاهی استفاده نمایید

گرمایش زمین باعث هوای نامساعد شده و احتمال طوفان در عصرگاه بیشتر است.

 

  1. آرام ترین مکان صندلی های نزدیک بال است

بدترین جای هواپیما عقب آن است. هواپیما مانند یک الاکلنگ است. اگر در مرکز آن بنشینید آنچنان تکانی را حس نخواهید کرد. جریان کلی هوا در هر هواپیمایی از جلو به عقب است. بنابراین اگر نگران هوای تازه یا گرم شدن هستید تا جایی که می توانید نزدیک به جلوی هواپیما بنشینید. معمولا عقب هواپیما از همه جا گرم تر است.

هیچ جای امنی در هواپیما برای نشستن وجود ندارد. در یک حادثه سرنشینان عقب و در حادثه ی دیگر سرنشینان جلو فوت می کنند؛ هیچ چیز مشخص نیست.

 

  1. مردم درک نمی کنند که چرا استفاده از موبایل در هواپیما ممنوع است

بسیار خوب، چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد آن است که ۱۲ نفر تصمیم بگیرند به دوست خود دقیقا قبل از فرود زنگ زده و باعث شود خلبان اعداد نادرستی را روی دستگاه های اندازه گیری ببیند، مثلا ارتفاع خود را از آن چه هست بالاتر ببیند.

استفاده از لپتاپ مانعی ندارد چون مشکل اصلی تداخل الکترونیکی است. هیچکسی  دوست ندارد که مک بوکش با سرعت بالای ۲۰۰ مایلی به سر او برخورد کند. و اگر گفته می شود که هدفون خود را در بیاورید از بابت این نیست که خدمه می خواهند آرامش شما را خراب کنند، بلکه می خواهند شما قادر باشید تا در مواقع ضروری صدای خلبان را بشنوید.

 

  1. بعضی از قوانین سازمان هواپیمایی با عقل ما جور در نمی آید

وقتی هواپیما در ارتفاع ۱۱ کیلومتری سطح زمین با سرعت ۶۵۰ کیلومتر در ساعت در حال حرکت است، آن هم در شرایطی که هر لحظه ممکن است اتفاقی بیفتد، مهمانداران هواپیما می توانند آزادانه حرکت کنند و قهوه ی داغ و شاتوبریان برای مسافرین بیاورند. اما همین افراد زمانی که هواپیما روی زمین و آسفالت با سرعت ۸ تا ۱۶ کیلومتر در ساعت در حرکت است، باید سرجای خود بنشینند و تکان نخورند.

 

  1. ما مشکلی با آشفتگی نداریم، مهم برای ما جریان هوایی است

هواپیما وارد یک جریان هوایی عظیم می شود و شما در شب و درون رادار متوجه آن نمی شوید. مثل این است که با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت روی سرعت گیر بروید. همه چیز ناگهان به هواپرتاب شده و با شدت فرود می آیند. این پدیده مانند آشفتگی نیست که در آن تمامی مسافرین اندکی تکان را تجربه می کنند.

برای خلبانان گیج کننده است که چرا نگرانی اصلی اکثر افراد آشفتگی هوایی است. تقریبا هیچ آشفتگی باعث حادثه نمی شود. دلیل اینکه ما از آشفتگی اجتناب می کنیم آن نیست که امکان از دست رفتن بال هواپیما وجود داشته باشد، بلکه این رویداد کمی آزاردهنده است، همین.

 

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

درگیری دو خلبان در کابین هواپیما / دو خلبان عراقی در ارتفاعات درگیر شدند

درگیری دو خلبان در کابین هواپیما / دو خلبان عراقی در ارتفاعات درگیر شدند رسانه‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *