صفحه نخست / اقتصاد / ۷ اشتباه بازاریابی مرسوم / استارت آپ ها از آن پرهیز کنند
7 اشتباه بازاریابی مرسوم / استارت آپ ها از آن پرهیز کنند
Marketing

۷ اشتباه بازاریابی مرسوم / استارت آپ ها از آن پرهیز کنند

۷ اشتباه بازاریابی که استارت آپ ها و شرکت ها باید از آنها پرهیز کنند.بازاریابی نیروی حیاتی هر استارت آپی است، اما این کار، به هیچ وجه، کار راحتی نیست. در حقیقت، اشتباهات بازاریابی، بخصوص در ابتدای راه، اجتناب ناپذیر است. با این که هیچ روش موفق و قابل اطمینانی برای بازاریابی وجود ندارد، اما می توانید از انجام بسیاری از اشتباهات پرهیز کنید تا به این طریق بتوانید شانس بیشتری برای پیشرفت کار و رسیدن به هدف خود، داشته باشید.

 

 1. استخدام کارکنان داخلی در ابتدای کار
  مراقب باشید که مخارج و استخدام نیرو، بخصوص در ابتدای توسعه ی شرکت شما، امری بسیار مهم است. چیزی که شما به آن نیاز ندارید مخارج زائد است، آن هم زمانی که شما کارتان را آغاز کردید و دقیقا استخدام کارکنان بازاریابی به معنای مخارج زائد استاستخدام نیروهای آزادکار، کارآموز و یا حتی نمایندگی خارجی، از لحاظ مالی کارآمد تر است. در حالیکه کارکنان داخلی دارای ارزش بالایی هستند و بنظر می رسد که به شما این شانس را می دهند که خود را بشناسید، ممکن است به همین راحتی نیز شما را ورشکسته کنند.

 

 1. اجتناب از ساخت وبسایت
  در این دوره و زمانه، حتما باید وبسایت داشته باشید. بیشتر مصرف کنندگان برای اطلاع از محصولات و خدمات شما، قبل از رویایی مستقیم با شما، از طریق موتورهای جستجو به جستجو می پردازند.اگر وبسایت نداشته باشید، ممکن است مشتری را به رقیبی که دارای وبسایت هست، ببازید. مهم تر از همه، وبسایت می تواند خط مستقیم ارتباط بین شما و مصرف کننده باشد. و نکته مثبت قضیه این است که در حال حاضر، ساخت وبسایت ها دیگر طاقت فرسا یا هزینه بر نیست. مثلا GoDaddy، Wix یا Weebly، از شرکت های ارزان قیمت هاستینگ هستند که می توانید کارتان را با آنها شروع کنید.

 

 

 1. بکار نگرفتن استراتژی SEO ( استراتژی بهینه سازی موتور جستجو)
  تنها داشتن وبسایت کافی نیست. اگر که شما استراتژی صحیح کار با SEO را بلد باشید، احتمال بیشتری دارد که موتورهای جستجو (که در رأس آنان، گوگل است)، به شما رتبه بهتری در هنگام نمایش دادن پیشنهادهای جستجو، اختصاص دهند. این امر شامل اضافه کردن کلمات کلیدی، عنوان، توضیحات و برچسب عنوان، به همراه محتوای مفید و متن خوب نوشته شده، می باشد.
  اگر نمی دانید چگونه کلمات کلیدی را در کد وبسایتتان وارد کنید، آموزش های آنلاین بسیاری می توانند در این راه به شما کمک می کند. به کار گرفتن استراتژی SEO مناسب، در مدت زمان اندک، به بازدید بیشتر از وبسایت شما کمک شایانی می کند.
 2. نادیده گرفتن وضعیت استراتژی خود
  اینکه بدانید وضعیت و تاثیر استراتژی بازاریابی شما چه طور است، تقریبا از خود استراتژی هم مهم تر است. دانستن ، اگر آنالیزها را بررسی نکنید، میزان حجم فروش را محاسبه نکنید، و تبلیغات به ازای هر کلیک خود را ارزیابی نکنید، انگار که اصلا استراتژی بازاریابی هم ندارید. با مطالعه ی این داده ها، می توانید دریابید که کدام روش، برای شما مناسب است و کدام روش، مناسب نیست، و بر این اساس، روش خود را بازبینی و تغییرات لازم را در آن اعمال کنید. بازاریابی، تلاشی ایستا و ساکن نیست. بلکه نیاز به رسیدگی و توجه طولانی مدت دارد تا با پیشرفت تجارت شما، همگام شود.

 

 1. تبلیغات برای مخاطب اشتباه
  اگر شما مخاطب را نشناسید، به احتمال زیاد، آن ها نیز منظور شما را متوجه نخواهند شد. پیدا کردن مسیر بازاریابی درست به منظور دستیابی به مشتری های مورد نظرتان که با برند تجاری شما در ارتباط باشند، امری حیاتی است.
  همچنین، تمرکز، تنها بر روی یک روش خاص ارتباطی، تقابل شما را با دیگر مصرف کنندگانی که شاید به محصولات و خدمات شما علاقه داشه باشد، کاهش می دهد. به بیان ساده تر، روش های بازاریابی مناسب را که سرمایه تان را سریع تر، به شما بر می گرداند، پیدا کنید.

 

 1. استفاده نکردن از بلاگ ها به طور موثر
  برای افراد مبتدی، هر تجارتی باید دارای بلاگ بر روی وبسایتش باشد و مرتبا محتوایش را به روز کند و با مشتریان در ارتباط باشد. اما، مسیرهای بسیار دیگری وجود دارد که می تواند از بلاگ ها بهره برداری کرد (حتی اگر شما بلاگ نداشته باشید). استراتژی پست مهمان، استراتژی بازاریابی موفقی است که متاسفانه به اندازه ای که باید، مورد استفاده قرار نمی گیرد. گذاشتن پست مهمان در یک بلاگ محبوب که متعلق به شخص دیگر است، بهترین راه برای افزایش بازدید وبسایت شرکت شماست. پست مهمان یعنی اینکه به بلاگ های دیگر بروید و محصولات و وبسایت خود را تبلیغ کنید.

 

تاکتیک دیگری که شما می توانید استفاده کنید، گذاشتن کامنت های زیبا و ارزنده در دیگر بلاگ ها و محصولات جدید است. این یک راه مطمئن برای افزایش بازدید وبسایت شماست. این کار رایگان است و زمان زیادی برای انجام آن نیاز نیست. صرف نظر از استراتژی شما، وبلاگ نویسی باید یکی از بخش های کلی استراتژی بازاریابی شما باشد.

 1. تمرکز بیش از حد بر روی رقیبان
  با اینکه هیچوقت بررسی استراتژی بازاریابی رقیبان ایده ی بدی نبوده، نباید این استراتژی ها را عینا تقلید کنید. مصرف کنندگان ناخودآگاه از این شباهت ها خسته می شوند، و شما نخواهید توانست منحصر بفردی خود را نشان دهید.
  فرای این موضوع، رقیبان شما (حتی اگر کسب و کار بزرگی هم داشته باشند) دارای قدرت ماورایی در بازاریابی نیستند. بنابراین، کارهایی که دیگران انجام می دهند را بررسی کنید، یادداشت بردارید، اما از ابتکار و روش های جدید غافل نشوید.
  بازاریابی سخت است، اما اغلب تنها راهی است که می تواند به تجارت کوچک شما کمک کند. هرچه شما از اشتباهات اجتناب کنید، شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

در همین رابطه

ثروتمندترین فرد آسیا / با ثروتمند ترین فرد آسیا آشنا شوید

ثروتمندترین فرد آسیا / با ثروتمند ترین فرد آسیا آشنا شوید لی کا شینگ که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *