صفحه نخست / جامعه / ۵ شهر برتر آمریکا را بشناسید / بهترین شهرهای کشور آرزو ها را بشناسید
5 شهر برتر آمریکا را بشناسید / بهترین شهرهای کشور آرزو ها را بشناسید

۵ شهر برتر آمریکا را بشناسید / بهترین شهرهای کشور آرزو ها را بشناسید

۵ شهر برتر آمریکا را بشناسید / بهترین شهرهای کشور آرزو ها را بشناسید

ایالات متحده به عنوان سرزمین فرصت ها چندین قرن است که مردم سرتاسر جهان را به سمت خود جلب کرده است. البته هنوز تمام بخش های کشور از مطلوبیت یکسانی برخوردار نبوده و زندگی در بعضی از شهرها آسانتر است.

در سطحی فردی، معیارهای ذهنی اغلب ملاحظات عینی تر را باطل می کنند. گاهی از اوقات، ما به دلیل آنکه در شهری بزرگ شده ایم، در همان جا زندگی می کنیم ، آن شهر برای ما خودمانی است و در آنجا احساس راحتی داریم. هنوز هم چندین عامل می توانند به ما در مقایسه ی عینی تر شهرهای آمریکا کمک کنند. سطح پایین جرم و جنایت، اقتصادی سالم و مقرون به صرفه بودن زندگی تنها مثال هایی از خصوصیات مطلوب در هرجامعه است.

وبسایت وال استریت فهرستی از۵ شهر برتر آمریکا را بر مبنای معیارهای اجتماعی و اقتصادی آماده کرده است. مناسبترین شهرها برای زندگی در سرتاسر کشور پخش شده اند، از جنوب عمیق تا نیو انگلند و از اواسط اقیانوس اطلس تا شمال غربی اقیانوس آرام.

در ادامه فهرست بهترین شهرهای آمریکا ارائه می شود.

 

  1. هایلند رنچ، کلورادو

جمعیت: ۱۱۲.۴۳۶

متوسط قیمت خانه ها: ۴۴۶۳۰۰ دلار

نرخ فقر: ۳.۱ درصد

درصد افرادی که حداقل مدرک لیسانس دارند: ۶۵.۴ درصد

اکثر جمعیت کلورادو مردمانی سالم اند و هایلند رنچ یکی از سالم ترین جمعیت های ایالت و کشور را دارد. تعداد کم بستری های قابل پیشگیری علامت سلامت خوب جمعیت و یک سیستم سلامت کارامد است. هایلند رنج که در ۴۰ دقیقه ای دنور قرار گرفته است، در کل تنها تقریبا دارای نیمی از سرانه ی بستری های قابل پیشگیری  است. همچنین، نرخ بستری مجدد بیمارستان که عامل دیگری برای سلامت عمومی و کیفیت مراقبت های بهداشتی است، یکی از پایین ترین مقدار در بین شهرهای آمریکاست.

سلامتی معمولا محصول جانبی وفور نعمت است و هایلند رنچ یکی از ثروتمندترین شهرهای کشور است. درامد معمول خانوار در آن ۱۱۴۲۸۸ دلار در سال بوده که تقریبا دو برابر میانگین درامد خانوار آمریکایی است.

 

  1. جانز کریک، جورجیا

جمعیت: ۸۳.۸۸۴

میانگین قیمت خانه: ۳۷۲ هزار دلار

نرخ فقر: ۴.۹ درصد

درصد افرادی که حداقل مدرک لیسانس دارند: ۶۳.۳ درصد

اهمیت تحصیلات کاملا مشخص است، این موضوع تاثیر گسترده ای بر زندگی افراد، هم از نظر رفاه مالی و هم رفاه شخصی دارد. جانز کریک یکی از تحصیل کرده ترین شهرهای کشور است. در حالیکه ۳۱ درصد از بزرگسالان آمریکا درجه ی لیسانس دارند، بیش از ۶۰ درصد مردم جانز کریک دارای لیسانس هستند. دبیرستانی های منطقه ی اتلانتا نیز نسبت به سایر شهرهای جورجیا بالاترین نمرات را در امتحانات دارند.

مردم ساکن جانز کریک به امکانات زیادی در منطقه دسترسی دارند. این شهر یکی از پرچگال ترین شهرها از نظر رستوران، مراکز تفریح و سینما در سطح آمریکا است.

 

  1. آروادا، کلورادو

جمعیت: ۱۱۷.۳۰۸

میانگین قیمت خانه: ۳۴۲.۷۰۰ر دلار

نرخ فقر: ۵.۴ درصد

درصد افرادی که حداقل مدرک لیسانس دارند: ۳۷.۲ درصد

نرخ بالای جرم و جنایت می تواند کیفیت زندگی را در هر مکانی متاثر کند. آروادا، کلورادو یکی از امن ترین شهرهای آمریکاست. در سال ۲۰۱۶ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در این شهر، تنها ۲۷ جرم خشن اتفاق افتاده است. در مقایسه باید گفت که در سرتاسر کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، ۳۸۶ جرم خشن اتفاق می افتد. ساکنیم منطقه عمدتا در امنیت مالی قرار دارند. تنها ۵.۴ درصد از جمعیت آروادا زیر خط فقر زندگی می کنند و این عدد حتی از نرخ فقر آمریکا یعنی ۱۴ درصد هم کمتر است.

نظیر سایر شهرهای این فهرست، ساکنین آروادا دسترسی مناسبی به مشاغل و امکانات فرهنگی شهرهای بزرگ دارند. مرکز تجارت دنور تقریبا نیم ساعت با آروادا فاصله دارد.

 

  1. سنتنیال، کلورادو

جمعیت: ۱۰۹۹۳۵

میانگین قیمت خانه: ۳۹۳۲۰۰ دلار

نرخ فقر: ۲.۷ درصد

درصد افرادی که حداقل مدرک لیسانس دارند: ۵۵.۳ درصد

سنتنیال معیارهای اجتماعی و اقتصادی زیادی را برآورده کرده و یکی از مناسبترین شهرهای کلورادو برای زندگی و دومین شهر در آمریکا از لحاظ کیفیت زندگی است. جمعیت شهر در ۵ سال گذشته به میزان ۷.۱ درصد رشد داشته است و این تقریبا دو برابر نرخ رشد جمعیت آمریکا در همین زمان است. هزینه ی پایین زندگی و درامد بالا منجر به رفاه زیاد در این منطقه می شود. درامد معمول خانوار سنتنیال برابر ۱۰۲۲۰۰ دلار در سال است و تنها ۲.۷ درصد از جمعیت آن در فقر هستند. در مقایسه باید گفت که در آمد معمول خانوار آمریکایی ۵۷۶۱۷ دلار در سال بوده و ۱۴ درصد از آمریکایی ها در فقر زندگی می کنند.

سنتنیال یکی از امن ترین شهرهای ایالات متحده آمریکاست. به ازای هر ۱۰۰ هزار ساکن این شهر در سال ۲۰۱۶ تنها ۲۲ جرم خشن اتفاق افتاده در حالیکه همین آمار در کل کشور ۳۸۶ جرم خشن به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است.

 

  1. کارمل، ایندیانا

جمعیت: ۹۰۵۳۳ نفر

میانگین قیمت خانه: ۳۱۵۲۰۰ دلار

نرخ فقر: ۳.۹ درصد

درصد افرادی که حداقل مدرک لیسانس دارند: ۶۹.۷ درصد

بر طبق تحلیل سایت وال استریت، کارمل ایندیانا بهترین شهر آمریکاست. مردم آنجا سالم، ثروتمند و تحصیل کرده هستند و ۷۰ درصد آنها دارای مدرک لیسانس می باشند. کارمل یکی از امن ترین مکان ها در امریکاست. به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در آمریکا ۳۸۶ جرم خشن و ۲۴۵۱ جرم علیه دارایی دیگران اتفاق می افتد. در کارمل این اعداد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر برابر ۲۸ و ۸۸۷ می باشند.

کارمل یکی از ارزان ترین زندگی ها را در خود داشته و درآمد ساکنین آن نسبتا بالاست. درامد معمول خانوار در کارمل ۱۱۳۱۹۴ دلار در سال است اما به دلیل اینکه هزینه محصولات و خدمات در آنجا تنها ۹۰ سنت به ازای هر دلار است، درآمد میانگین خانوار وقتی با هزینه ی زندگی تنظیم می شود، به بیش از ۱۲۵ هزار دلار می رسد.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

با ۱۰۰۰ یورو به کجا میشود رفت/ تمام بلیت های مالزی و تایلند تمام شده اند

با ۱۰۰۰ یورو به کجا میشود رفت/ تمام بلیت های مالزی و تایلند تمام شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *