صفحه نخست / سلامت / بهترین روش های پخت تخم مرغ / صبحانه ای خارق العاده با بروله تخم مرغ درست کنید
بهترین روش های پخت تخم مرغ

بهترین روش های پخت تخم مرغ / صبحانه ای خارق العاده با بروله تخم مرغ درست کنید

بهترین روش های پخت تخم مرغ پرسشی است که هر آشپزی در خانه با آن روبرو است. فرقی نمی کند که کدام روش را برای پخت تخم مرغ انتخاب کرده اید، زمان آن فرا رسیده است تا در مورد پخت آسان ترین غذای ممکن، تجدید نظر کنید. با این نکات پخت تخم مرغ بهتر انجام می شود.

 

 1. تخم مرغ را روی یک سطح صاف بشکنید

هیچ وقت برای شکستن تخم مرغ از گوشه ظروف استفاده نکنید. بجای این کار، آنها را با ضربه ای آرام روی یک سطح صاف بشکنید. با این کار دیگر پوست تخم مرغ داخل آن نمی افتاد چرا که تخم مرغ به سمت داخل نمی شکند.

 

 1. تخم مرغ را درون مقدار زیادی آب، تنگاب (poach) کنید

یکی از بزرگترین اشتباهات در هنگام تنگاب کردن تخم مرغ استفاده از قابلمه کوچک است. شما باید از یک قابلمه مناسب و عمیق استفاده کرده و قبل از اینکه تخم مرغ را داخل آن بیندازید، آب را کمی گرم کرده باشید.

 

 1. زمان مناسب آب پز کردن را پیدا کنید

زمانی که قرار باشد تخم مرغ را بپزیم، دستور العمل ها را باید دور ریخت و بر طبق ترجیح و سلیقه خود زمان پخت مناسب را بدست اورد. متخصصین اشپزی می گویند که برای پخت تخم مرغ نرم، ۴.۵ دقیقه زمان لازم است، اما ممکن است زمانی که شما بدست می آورید، ازین زمان کمتر یا بیشتر هم باشد.

 

 1. فقط تخم مرغ های تازه را بشکنید

تخم مرغ تازه نسبت به تخم مرغ مانده بهتر می شکند با گذشت زمان غشای محافظ دور زرده ضعیف شده و آسان تر می شکند. اگر می خواهید سفیده ی تخم مرغ را جدا کنید این مسئله برای شما مشکل ساز خواهد شد. حتی با افتادن یک تکه ی کوچک از زرده داخل سفیده، سفیده نمی تواند فرم بگیرد.

 

 1. تخم مرغ خاگینه خود را به طور مداوم هم بزنید

برای اینکه تخم مرغ حالت خامه ای و نرم پیدا کند، باید خاگینه را به طور مداوم هم زد. اگر این کار را انجام ندهید، پس از چند لحظه متوجه می شوید که تخم مرغ به ته ماهیتابه چسبیده است.

 

 1. نیمروی گرد

تخم مرغ را روی قالب کلوچه پزی و یا یک حلقه فلزی بریزید تا به شکل دایره در بیاید. این نوع پخت برای کودکانی که بهانه می گیرند مناسب است.

 

 1. تخم مرغ تنگاب پز شده را از قبل آماده کنید

پخت تخم مرغ تنگاب پز زمان زیادی می برد و همچنین غذایی است که همه را متحیر می کند. با آماده سازی تخم مرغ ها از چند ساعت قبل، این مشکل را برطرف کنید. تخم مرغ هایی که به مدت ۹۰ ثانیه تنگاب پز شده اند را می توان به مدت دو روز در یخچال نگه داری کرد. قبل از سرو باید در حدود ۳۰ تا ۶۰ ثانیه آن را جوشاند.

 

 1. عشق را با وعده ی غذایی خود مخلوط کنید

تخم مرغ جوشیده و سفت را می توان به سادگی به شکل قلب دراورد. یک چوب غذاخوری چینی (چاپ استیک) را روی تخم مرغ پوست کنده و گرم فشار داده و تا زمان سرد شدن آن را نگه دارید. صبحانه شما از این خوشگل تر نمی شود.

 

 1. یک برش دهنده ی تخم مرغ بخرید

اگر شما همیشه در سالاد خود از تخم مرغ آب پز استفاده می کنید، برش دهنده ی تخم مرغ باعث صرفه جویی در زمان می شود. مدل های زیادی وجود داشته که ارزان هم هستند.

 

 1. سفیده ی تخم مرغ را درون فریز بگذارید

اگر در وعده ی غذایی خود تنها از زرده استفاده می کنید، سفیده را بیرون نریزید. می توان سفیده ی خام تخم مرغ را تا حتی یکسال در فریزر نگه داشت و برای استفاده در دسر مرنگ و یا املت سفیده تخم مرغ آن را یخ زدایی کرد.

 

 1. از سس دیگری استفاده کنید

سس هالندیز و تخم مرغ تنگاب پز در کنار یکدیگر بسیار مناسب به نظر می رسند اما درست کردن سس هالندیز از ابتدا، دشوار است.

 

 1. به سراغ پخت املت های سخت تر بروید

این املت خوشمزه برای یک میان وعده اخر هفته عالی است و نشان می دهد که املت نباید چندان ساده باشد. با مصرف شکر وانیلی به این غذا طعم دهید.

 

 1. تخم مرغ ابری بپزید

این نوع دستور پخت در فضای اینستاگرام مشاهده می شود. این غذا باعث اوردن لبخند به چهره ی افراد شده و پخت بسیار آسانی دارند.

 

 1. تخم مرغ را روی نان برشته قرار دهید

برای اینکه جایگزینی برای نیمرو روی نان تست پیدا کنید، آن را درون نان تست قرار دهید.

 

 1. تخم مرغ آب پز سرخ شده و ادویه دار

این میان وعده در کشور نپال سرو می شود. تخم مرغ جوشیده را در یک ماهیتابه با ادویه ی لازم سرخ کنید. سطح خارجی تخم مرغ ترد شده و خوشمزه می شود، در حالیکه محتوای داخل آن نرم باقی می ماند.

 

 1. خاطرات دوران بچگی را زنده کنید

تخم مرغ عسلی با نان تست خاطرات دوران کودکی شما را زنده می کند و هیچ وقت برای شما قدیمی نمی شود.

 

 1. با پخت EGGS DEVAUX تجربه ی تازه ای پیدا کنید

دیوی دیواکس خالق سوشی این تخم مرغ سرخ شده را به این شکل می پزد که در وسط نان سوفله فرانسوی، تخم مرغ عسلی را قرار می دهد. به همین سادگی.

 1. صبحانه ای خارق العاده با بروله تخم مرغ درست کنید

به نظر می رسد که این غذا خوشمزه نخواهد بود، اما مطئمن باشید که اینگونه است. طرز تهیه این غذا توسط سرآشپز آلوین کیلین در رستوران زنجیره ای اگزلات  ابداع شد. تخم مرغ نیمه جوشیده را روی شعله بگذارید تا زرده کاراملایز شود.

 

 1. تمام تخم مرغ را به رنگ زرد دربیاورید

برای انجام این کار باید تخم مرغ را چندین بار پشت سر هم و بسیار تند تکان داده و سپس به مدت زیاد بجوشانید. نتیجه یک تخم مرغ زیبای زرد رنگ است.

 

 1. املت و نیمرو را مخلوط نمایید

نمی دانید که با تخم مرغ های داخل یخچال چکار کنید؟ در این روش دستور پخت تخم مرغ نیمرو و املت مخلوط می شوند. سفیده تخم مرغ با پنیر و سبزیجات مخلوط شده و در یک ماهیتابه ی داغ ریخته می شود و سپس زرده روی غذا قرار گرفته تا کاملا بپزد.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

معرفی دسر های خوشمزه اروپایی / ۱۰ دسر خوشمزه

معرفی دسر های خوشمزه اروپایی / ۱۰ دسر خوشمزه به گزارش سایت خبر روز خوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *