صفحه نخست / اقتصاد / زنی با در آمد سالانه ۱۰۰ میلیون دلار/ دختری روس که ۴ سالگی وارد آمریکا شد
زنی با در آمد سالانه 100 میلیون دلار/ دختری روس که 4 سالگی وارد آمریکا شد
BAB23_Polina_FINAL-1

زنی با در آمد سالانه ۱۰۰ میلیون دلار/ دختری روس که ۴ سالگی وارد آمریکا شد

سرگذشت افراد موفق در تجارت همیشه خواندنی و درس آموز است ، پولینا زمانی که به آمریکا آمد، ۴ ساله بود و اکنون شرکت او در سال بیش از ۱۰۰ میلیون دلار درآمد دارد.

در سال ۱۹۹۰، پولینا رایگودوسکایا و خانواده اش از کشور کمونیست روسیه فرار کرده و با ویزای پناهندگی به بوستون امدند.

از آن موقع به بعد، پولینا به حرفه ای ورود پیدا کرد که با فشن، مخابرات و حمل و نقل در ارتباط است. در سن ۱۶ سالگی، این دانش آموز دبیرستانی توجه شرکت مدلینگ را به خود معطوف کرده و در نمایش هفته فشن نیویورک و تبلیغات مختلف حاضر شد. او در سن ۱۹ سالگی در کالج بابسون مشغول به تحصیل در زمینه ی کارآفرینی شد.

او در سن ۲۰ سالگی تصمیم گرفت تا انقلابی را در زمینه حمل و نقل ایجاد کند. او در سفرهای کاری خود متوجه شده بود که هیچ وبسایتی برای پیدا کردن ارزان ترین و بهترین مسیر برای سفر وجود ندارد.

در سال ۲۰۱۳، دو سال پس از سرمایه گذاری در شرکت واقع در بوستون، او طرحی را مطرح کرد که به مسافرین کمک می کند تا با ترکیب اتوبوس، قطار و حمل و نقل دریایی، بهینه ترین سفر را تجربه کنند. این طرح هزینه ی تمام شده در حالات مختلف سفر را به مسافر نشان می دهد. این شرکت اکنون سالانه ۱۰۰ میلیون دلار درآمد دارد.

در روزهای اولیه ی استارت آپ، متقاعد کردن شرکت های حمل و نقل کار ساده ای نبود. آنها پولینا را جدی نمی گرفتند. پولینا برای موفق شدن باید با صدها شرکت حمل و نقل شریک می شد. رایگودوسکایا از لنتسز کمک خواست. لنتسز موافقت کرد تا مشاور او باشد، اما به او گفت که قبل از سرمایه گذاری، پولینا باید اثبات کند که می تواند چندین شرکت حمل و نقل را به کار گیرد.

پولینا به سراغ راهبردی رفت که قبلا در حرفه ی فشن از آن استفاده کرده بود : تحسین و چاپلوسی. او با مدیران عامل شرکت های حمل و نقل صحبت کرده و با چندین شرکت منطقه ای قرار داد بست.

هنوز چالش فنی آنقدر جدی بود که در اواخر سال ۲۰۱۴ بودجه ی رایگودوسکایا به پایان رسید. سرمایه گذاری در مرحله ی کشت ایده برای ایجاد سیستم اطلاعاتی قطار و اتوبوس شرکت مورد استفاده قرار گرفت. این سیستم در صنعت هوانوردی نیز بکار گرفته می شود. اما اطلاعات اتوبوس بسیار پیچیده بودند. سفر های هوایی از فرودگاه های مشابهی صورت می گیرد و کد حمل و نقل استانداردی استفاده می شود، اما اتوبوس ها در مکان های بسیار زیادی تردد می کنند و کدی که مورد استفاده ی آنها قرار می گیرد، بسته به اپراتور متفاوت است. در نوامبر ۲۰۱۴، پس از تلاش برای جمع کردن بودجه ۵.۶ میلیون دلاری و همچنین کاهش حقوق کارکنان، پولینا توانست کار خود را آغاز کند.

در ماه آگوست، پولینا ۲۸ نفر از کارکنان خود را جمع کرد. پس از آن، شرکت توانست در سرتاسر آمریکای شمالی و اروپا کار خود را توسعه داده و ۳۰۰ شریک ریلی، جاده ای و دریایی را جذب نماید. در طول سال های گذشته، این شرکت با شرکت اسکای اسکنر برای رزرو بلیت های هوایی قرارداد بست. او همواره به کارکنان خود می گوید که “تجارت ما سوآور است.”.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

ثروتمندترین فرد آسیا / با ثروتمند ترین فرد آسیا آشنا شوید

ثروتمندترین فرد آسیا / با ثروتمند ترین فرد آسیا آشنا شوید لی کا شینگ که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *