صفحه نخست / سلامت / ترس از خون / چرا برخی از افراد از دیدن خون غش می کنند؟
هراس از خون

ترس از خون / چرا برخی از افراد از دیدن خون غش می کنند؟

ترس از خون چه تاثیری بر بدن فرد می گذارد ، چرا برخی از افراد از دیدن خون واهمه دارند ؟ از لحاظ تکاملی، غش کردن در هنگام مواجه شدن با خون، می تواند به نفع انسان باشد.

 هنرمندان در گالری علوم لندن، این بار در حال کار کردن بر روی نمایشگاه جدیدشان بودند و موضوع این نمایشگاه، خون بود. آنها زمانهایی که قرار بود بازدید کننده بیاید، جعبه کمک های اولیه را آماده سازی می کردند زیرا انتظار داشتند که برخی از بازدیدکنندگان واکنش خاصی به محتوای ارائه شده توسط آن ها داشته باشند. اما چرا مردم از دیدن خون واهمه دارند؟

راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی به ترس از خون، تزریق و یا زخم را به دلائل زیستی در زیرشاخه ی مشخصی بررسی کرده است. نظیر سایر فوبیا ها، قرار گرفتن در معرض محرک ها (مثلا تصویر عنکبوت) منجر به افزایش ضربان قلب می شود. اما در مورد خون این فوبیا با کاهش ناگهانی ضربان قلب و فشار خون همراه بوده که می تواند منجر به غش شود. این اثر مشابه واکنش نفرت و بیزاری بوده و مخالف ترس خالص است. البته این امر گاهی از اوقات مفید است، فردی که خود زخمی شده با داشتن این واکنش فشار خون خود را پایین اورده و خون کمتری از دست می دهد. بعضی به این فکر می کنند که این واکنش نسخه ی خودکاری از “مرده نمایی” است. اگر شخصی در گروه شما به شدت زخمی شده باشد، پایین انداختن سر کار خوبی است. فرقی نمی کند که منشا این ترس کجاست، اما این امر قطعا تجربه ی نمایشگاه را جذابتر خواهد کرد.

منبع : گاردین

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

موهای بافته دنریس تایگرین(کالیسی) همه را شیفته کرده است / فقط برای بلوندها نیست

موهای بافته دنریس تایگرین(کالیسی) همه را شیفته کرده است / فقط برای بلوندها نیست

موهای بافته شده “کالیسی”( یا دنریس تایگرین ، مادر اژدها)  کاراکتر محبوب  زن در سریال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *