صفحه نخست / بین الملل / نامزد سنا در آمریکا متهم به آزار جنسی پنج زن/ شواهد جدیدی افشا شده است
نامزد سنا در آمریکا متهم به آزار جنسی پنج زن/ شواهد جدیدی افشا شده است

نامزد سنا در آمریکا متهم به آزار جنسی پنج زن/ شواهد جدیدی افشا شده است

نامزد سنا در آمریکا متهم به آزار جنسی پنج زن کماکان اتهامات پنج زنی که می گویند در نوجوانی و در دهه ۱۹۸۰ مورد آزار و اذیت جنسی از سوی روی موی قرار گرفته اند را رد می کند. اما قربانیان ادعاهای تازه ای را هم مطرح کرده اند.

دبی وسون گیبسون هفته گذشته مشغول کار بر روی دکور کریسمس خانه اش بود که با یک جعبه قدیمی مواجه شد. درون آن جعبه نوشته ای با عنوان “افراد الهام بخش” وجود داشت. در این نوشته چنین عباراتی وجود داشت “فارغ التحصیلی ات مبارک دبی، من می خواستم که این کارت را خودم به تو بدهم. می دانم که در آینده فرد موفقی خواهی شد.”

به گفته گیبسون این نوشته را روی مور، نامزد جمهوری خواه آلاباما در مجلس سنای آمریکا نوشته است، کسی که گفته های ۵ زن شاکی پیرامون آزار و اذیت جنسی را رد کرده است. با انتشار خبر شکایت این چند زن، ۴ نفر دیگر هم از روی شکایت کردند. مور در ۲۹ نوامبر در کلیسای آلابامای جنوبی گفته است “یک بار دیگر می گویم، من هیچ کدام از این زن ها را نمی شناسم.”

پائولا کوبیا وکیل یکی از قربانیان خاطرات قربانی را از ملاقات با مور مطرح کرده و حتی به رستورانی که آنها با یکدیگر قرار می گذاشتند هم اشاره کرده است. او می گوید “فرقی نمی کند که روی مور الان چه می گوید، حرف راست را همان موقع زد که اسم گلوریا از دهانش پرید”

فردی به نام نلسون در یک کنفرانس خبری احساسی مور را به آزار و اذیت جنسی خود در سن ۱۶ سالگی متهم کرده است. گیبسون می گوید که تصور چنین کاری از مور واقعا سخت است.

مارک سانگر، بازپرس اسبق FBI اکنون به همراه فرم رابسون، تصویر از کارت فارغ التحصیلی را مورد بررسی قرار داده و می گوید که “این کارت به شکلی طبیعی ساخته شده است”. سانگر تصویری از نوشته سالنامه را با تصویر کارت فارغ التحصیلی مقایسه کرده و می گوید که سبک نوشتار در کنار خصوصیات نامه مشابه به نظر می رسند.. او تاکید کرد که نیاز است تا بررسی های بیشتری روی نامه انجام شود.

گیبسون می گوید که به خاطر دارد مور در مراسم فارغ التحصیلی دبیرستان این کارت را به او داده است. او به یاد دارد که زیر آن نوشته یاد داشت کرده است که “روی مور الهام بخش من بوده ، زیرا او یک مرد بسیار موفق است. ”

مور که قاضی‌القضات دیوان عالی ایالت آلاباما بوده، از مدعیان حفاظت از اصول مسیحی است.

چند هفته مانده به انتخابات، چند زن در گفت‌وگو با روزنامه واشنگتن‌پست ادعا کردند، در دوره نوجوانی‌اشان، آقای مور به آنها تعرض جنسی کرده است. همچنین در گزارش‌هایی آمده که او به مراکز خرید می‌رفته و دنبال دختران نوجوان راه می‌افتاده، با آنها سر صحبت را باز می‌کرده است. رسانه‌های آمریکایی با صاحبان و کارکنان کسب‌و‌کارهای مراکز خرید صحبت کرده و از آنها نقل کرده‌اند که آن سال‌ها پلیس خواسته بود اگر سر و کله این فرد در مرکز خرید پیدا شد به آنها اطلاع دهند.

آن زمان آقای مور در دادستانی آلاباما کار می‌کرده و مجرد بوده است.

آخرین زنی که پا پیش گذاشته و از تجربیاتش گفته، مدعی است که در چهارده سالگی‌اش بوده آقای مور او را به خانه‌اش برده، لباس‌هایشان را کنده و از دختر خواسته تا بدن او را لمس کند. دختر ممانعت کرده و آقای مور او را به خانه‌اش برگردانده است.

استدلال آقای مور این است که این افراد بعد از سکوتی چهل ساله حالا زبان باز کرده‌اند. پس لابد کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه دارند.

نلی فرنودی، روانشناس، معتقد است که نوجوانان در آن سن و آن دوره تاریخی قدرت و فرصت بیان این حرف‌ها را نداشته‌اند.

همانطور که گیبسون قبلا در مصاحبه با پست گفت، او و مور چند ماه با یکدیگر قرار می گذاشته اند. او گفته است که به مور در راه اندازی کمپینی در مورد دادگاه منطقه ای در سال ۱۹۸۲ کمک کرده و به یاد می آورد که آگهی هایی را زیر شیشه پاک کن ماشین ها قرار می داد. او با وجود اختلافاتی که با مور داشت، همیشه او را محترم می شمرد تا اینکه داستان شکایت این زنان را با گوش های خود شنید. او در ابتدا این گفته ها را باور نکرد.

او با شنیدن صحبت های مورد در هفته گذشته تصمیم گرفت تا اسناد خود را منتشر نماید. او گفت “او در تمام ۳۴ دقیقه و ۵۶ ثانیه فیلم می گوید که هیچکدام از این زن ها را نمی شناسد. این گفته ها تفکر مرا نسبت به او تغییر داد، اکنون می دانم که او دروغگویی بیش نیست.”

منبع : واشینگتن پست

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

تاثیر بسته جدید ارزی در قیمت دلار و سکه/ دلار ۹ هزار تومان و سکه به ۳میلیون ۳۰۰ هزار تومان

تاثیر بسته جدید ارزی در قیمت دلار و سکه/ دلار ۹ هزار تومان و سکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *