صفحه نخست / مد و زیبایی / کاهش مصرف کالری بدون گرسنگی / مانند یک اروپایی غذا بخورید
کاهش مصرف کالری بدون گرسنگی

کاهش مصرف کالری بدون گرسنگی / مانند یک اروپایی غذا بخورید

کاهش مصرف کالری بدون گرسنگی چیزی است که بسیاری از مردم می خواهند اما معمولا روشی مطلوب و ممکن ارائه نمی شود.بسیاری از خانم ها گرسنگی را مانع اصلی کاهش وزن می دانند.

با استفاده از نکات زیر بدون اینکه گرسنه شوید، وزن کم کنید :

 

  1. مانند یک اروپایی غذا بخورید

بر طبق اخرین مطالعات، حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد تا مغز شما پیام سیری را ارسال کند. زمانی که خیلی تند غذا بخورید، بدن شما هورمون سرکوب اشتهای کمتری تولید می کند.. خوردن لقمه های کوچک تر و جویدن لقمه به تعداد ۱۵ تا ۲۰ بار توصیه می شود. آرام خوردن احساس رضایت بیشتری را در شما بوجود می آورد.

 

  1. استفاده از ادویه

ریحان، پونه کوهی، نعناع تازه، زنجبیل رنده شده، دارچین، میخک، مرکبات، آب لیمو و … همگی به شما کمک می کنند تا بدون جذب کالری ، قوی شوید. بو و مزه ی قوی به مغز شما پیامی را ارسال کرده تا احساس سیری نمایید.

 

  1. غذا را در وعده های کوچک تر، صرف نمایید

درست است که عطر و طعم خوشمزه به کاهش وزن شما کمک می کند، اما وجود مقدار زیادی از آنها در یک وعده منجر به پر خوری می شود. زمانی که غذا چندین طعم داشته باشد (شیرین، ترش، شور)، در مورد هریک از این طعم ها احساس رضایت در مغز ثبت شده و تا زمان تکمیل این حس، شما به خوردن ادامه خواهید داد.

 

  1. حجم غذا را افزایش دهید

بدن شما به تعداد کالری های دریافتی اهمیتی نمی دهد، بلکه مسئله ی مهم حجم غذاست. بدین معنا که با حجم بیشتر و کالری کمتر بدن شما راضی خواهد شد. در مطالعه ای مشخص شد افرادی که با حجم بیشتر غذا، به میزان ۲۱ درصد کالری کمتری دریافت می کنند. آسان ترین راه برای استفاده از این راهبرد استفاده از سالاد و سبزیجات می باشد.

 

  1. غذاهای سرشار از پروتئین مصرف کنید

تحقیقات نشان می دهند که پروتئین نسبت به کربوهیدرات و چربی نقش بیشتری در ایجاد احساس سیری دارد. ممکن است دلیل این امر کند بودن گوارش پروتئین باشد.

 

  1. کالری ها را به صورت نوشیدنی مصرف نکنید

نوشیدنی ها مانند غذا کالری زیادی دارند، اما غذاهای جامد رضایت بیشتری را به ارمغان می آورند. اگر شما یک بطری ۱۵ کالری آبمیوه مصرف کنید، در زمان خوردن تمام آن کالری ها را به بدن باز می گردانید. این بخاطر آن است که نوشیدنی های نظیر سودا، نوشیدنی های میوه ای و حتی آبمیوه ۱۰۰٪ حس اشتهای ما را برطرف نمی کنند و بنابراین ما تمایلی به رفع اشتها با نوشیدنی نداریم.

دلیل این امر می تواند این باشد که ما از همان بدو تولد، شیر مادر و آب را در اختیار داشتیم. بنابراین هیچگاه پاسخ رفع اشتها برای آبمیوه بوجود نیامده است.

همچنین باید گفت که مایعات مانند غذای جامد معده را پر نمی کنند و بنابراین اعصاب موجود در معده انقدر تحریک نمی شوند تا پیام سیری را مخابره کنند.

کم کردن وزن شامل رژیم غذایی، تمرینات ورزشی و تغییرات عادات رفتاری است. آیا برای این تغییرات دراز مدت آماده اید؟

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست   سرطان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *