صفحه نخست / جامعه / نشانه های افرادی که قادر به عشق ورزیدن نیستند / شما هم این ۱۰ شاخصه را دارید؟
نشانه های افرادی که قادر به عشق ورزیدن نیستند

نشانه های افرادی که قادر به عشق ورزیدن نیستند / شما هم این ۱۰ شاخصه را دارید؟

نشانه های افرادی که قادر به عشق ورزیدن نیستند . ۱۰ نشانه از افرادی که قادر به دوست داشتن دیگران نیستند را در این مقاله ارائه می دهیم. آیا شما هم این مشخصات را دارید؟

  1. دیگران را مقصر می دانند

افرادی که قادر نیستند دیگران را دوست بدارند غالبا تمایل دارند همه چیز را تقصیر دیگران بیاندازند. این گونه افراد بینش ارتباط دادن خود با مشکل را ندارند.

ذهن بسته ای دارند و تنها به اینکه آیا موقعیت به وجود آمده به نفع یا ضرر آنان خواهد بود فکر می کنند. اگر مسائل آن گونه که باید پیش نرود، آن ها خیلی به ندرت مشکل را از جانب خود می بینند.

 

  1. اشتباه خود را به گردن نمی گیرند یا در قبال آن بی مسئولیت هستند

افراد ناتوان در دوست داشتن، اصولا توانایی دیدن اشتباه خود را ندارند و معمولا به جای اینکه رابطه ی دوسویه ای داشته باشند، همه مسئولیت ها را گردن فرد مقابل می اندازند.

 

  1. بهانه تراشی می کنند

برای اینکه کسی بخواهد رابطه ای موفق داشته باشد، در ابتدا باید خود را بشناسد و بر روی ضعف هایش کار کند، ولی این دسته از افراد ، به جای این کار، به خاطر رفتاری که داشته اند بهانه تراشی می کنند.

برخی عبارت های استفاده شده از سوی آنان عبارتند از: “من معمولا این طوری نیستم…”؛ “ببخشید منظوری نداشتم. به خودت نگیر…”؛ “تقصیر خودت بود که مرا عصبانی کردی”.

 

  1. زود نا امید می شوند

افراد ناتوان در دوست داشتن، اگر کسی یا چیزی به آن ها نفع نرساند، بدون توجه به فرد مقابل، زود از آن نا امید می شوند. در واقع این افراد برای چیزی اهمیت قائل نیستند.

 

  1. تمایل چندانی به رشد شخصیتی ندارند

توجه آنها به فرد مقابل، پس از گذشت مدتی از رابطه، کم تر و کم تر می شود. پس از مدتی با رفتارشان نشان می دهند که رابطه برایشان مهم نیست.

 

  1. ارتباط کمی برقرار می کنند

برقرار کردن ارتباط کم، نشانه ای دیگر از عدم توانایی دوست داشتن است. این افراد آن قدر چیزی نمی گویند که حرف هایشان انبار شده و سرانجام فوران می کند. اما مقصر اصلی خود این افراد هستند.

 

  1. از لحاظ عاطفی عقب می کشند

بدون اینکه از احساسات فرد مقابل خبر داشته باشند، از لحاظ عاطفی، پا پس می کشند. شاید فرد مقابل در حال ترمیم روابط متقابل باشد، اما این افراد، از او دور تر و دور تر می شوند.

 

  1. خوشحال نیستند

این افراد هیچ وقت خوشحال نیستند.

 

  1. خود محور هستند

فقط خودشان در رابطه برایشان اهمیت دارد. همیشه باید خودشان اولویت اول باشند. برایشان مهم نیست که چه اخلاق و رفتاری دارند، ولی همه باید به آن ها خدمات بدهند و در مقابل چیزی طلب نکنند.

  1. ذهن بسته دارند

این افراد، معمولا خیلی خشک بوده و روش مخصوص به خود دارند.

 

باید اینگونه افراد بدانند که اگر فردی خودش را دوست نداشته باشد و در کنارش، برای کسی به جز خود احترامی قائل نباشد، رابطه موفقی نخواهد داشت.

 

پس اگر با چنین افرادی در ارتباط هستید، همین حالا رابطه خود را قطع نمایید و به سمت کسی بروید که ارزش شما را بداند و بتواند شما را آنگونه که هستید، به دور از خودخواهی دوست داشته باشد.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *