صفحه نخست / سرخط اخبار / قطع درختان ولیعصر جریمه میلیارد به بار آورد

قطع درختان ولیعصر جریمه میلیارد به بار آورد

قطع درختان ولیعصر جریمه میلیاردی به بار آورد، در حالی که مقامات شهرداری و حامیان محیط زیست بارها نسبت به قطع درختان زیبای خیابان ولیعصر هشدار داده اند اما یکی از نمایشگاه های اتومبیل اقدام به قطع این درختان می کند که با جریمه سنگین ۴ میلیارد تومانی مواجه شده است.

ماجرای قلع و قمع درختان خیابان ولیعصر به هیچ عنوان موضوع تازه ای نیست، سال هاست که شهروندان پایتخت هر روزه با نگرانی و تاسف به کُنده های باقی مانده از درختان تنومند خیابان ولیعصر می نگردند و هیچ کس در این رابطه پاسخگو نیست.

اما حالا گویا شهردار جدید تهران در این زمینه قدرت عمل به خرج داده و با بررسی ماجرای قطع بیش از ۵۰ اصله درخت در محدوده منطقه ۲ تهران، شهردار این منطقه و معاون خدمات شهری و شهردار شب ایشان را از خدمت عزل کرده و برای بررسی تخلف های اداری مربوطه دادستانی و قوه قضاییه معرفی کردند.

در همین راستا روز گذشته دادستانی تهران برای مسئول فضای سبز منطقه یک و سایرین متخلفین این پرونده احضاریه صادر کرده است.

آنطور که از اخبار مندرج بر خروجی رسانه های رسمی بر می آید، بخشی از این تخلف آشکار به یکی از شعب فروش شرکت نگین خودرو مربوط بوده است که در راستای بهبود دید نمایشگاه خود، درخواست قطع درختان را به شهرداری داده است.

حالا مالک شرکت نگین خودرو نیز به دلیل این تخلف و آسیب به فضای سبز، مجرم شناخته شده و به پرداخت سه برابر عوارض محکوم شده است. این رقم براساس محاسبات انجام شده به ۴ میلیارد تومان بالغ می شود و براساس قانون در صورت عدم پرداخت، حکم تبدیل فضای تجاری مذکور به فضای سبز عمومی صادر خواهد شد.

امید است که در ادامه این روند، شاهد محکومیت متخلفان و احیای محیط شهری و فضای سبز تهران و سایر مناطق زیست محیطی کشورمان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *