صفحه نخست / هنر / چارلز منسون درگذشت / خطرناک ترین قاتل هالیوود که بود؟
چارلز منسون درگذشت

چارلز منسون درگذشت / خطرناک ترین قاتل هالیوود که بود؟

چارلز منسون درگذشت : چارلز منسون رهبر مشهور خاندان و فرقه منسون که بازیگر مشهور سینما شارون تیت و شش تن دیگر را در سال ۱۹۶۹ به قتل رسانه بود  روز یکشنبه در بیمارستانی در بیکرسفیلد در لس آنجلس روز درگذشت. چارلز منسون هنگام مرگ ۸۳ ساله بود.

به گزارش سایت روز خوش منسون که در ماه ژانویه نیز بستری شده بود، اواسط نوامبر مجددا از زندان ایالتی کورکوران جایی که دوران زندان اش (به اندازه  ۹ حبس ابد) را سپری می کرد به بیمارستان منتقل شد. عفو مشروط او ۱۲ بار رد شده بود. نیمه دهه پس از قتل های خوفناک خاندان او ، مرگ چارلز منسون در صدر اخبار مهم آمریکا قرار گرفته است.

قتل های شوکه کننده آن ها در اواخر دهه ۱۹۶۰ باعث پایان تاریک عصر هیپی ها شد ، آن ها چهره های فرهنگی شوم در آن دوران محسوب می شدند. منسون گرچه قتل ها را هدایت کرد اما در واقع در هیچ یک از قتل ها مشارکت نکرد ، هر چند گفته می شود او دست کم یک تن یا بیشتر را در دورانی دیگر به قتل رسانده است.

با اینکه قتل ها حدود ۵۰ سال پیش به وقوع پیوست اما تا امروز بر افکار عمومی سایه افکنده است.  کوئنیتن تارانتینو کارگردان شهیر سینمای هالیوود در حال ساخت فیلمی بر اساس جنابت های خانواده منسون می باشد، و او در حال حاضر لیست اولیه خود را در نظر گرفته است.

به گزارش خبرنگار هالیوود، این فیلم بر روی قتل شارون تیت توسط حامیان چارلز منسون تمرکز دارد. تارانتینو در حال کار بر روی فیلمنامه است و تابستان سال ۲۰۱۸ فیلم را خواهد ساخت.

چارلز منسون در اواخر دهه ۱۹۶۰ در کالیفرنیا یک گروه شبه کمون را رهبری می کرد که به اعضای آن دستور قتل می داد؛ پر سر و صداترین مورد قتلی که انجام دادند کشتن شارون تیت، بازیگر و مدل زن، در خانه اش در سال ۱۹۶۹ است. تیت با رومن پولانسکی(کارگردان بزرگ سینما) ازدواج کرده بود. منسون و برخی از اعضای خانواده اش در سال ۱۹۷۱ مجرم شناخته شده اند و امروز هم چنان زنده و در زندان هستند.

بر اساس گزارش خبرنگار هالیوود، پروژه در مراحل اول است و عنوانی ندارد و براد پیت و جنیفر لارنس به حضور در فیلم نزدیک شده اند. ددلاین گزارش داده است که تارنتینو ستاره سینما مارگوت رابی را برای نقش شارون تیت در نظر گرفته است.

منسون نخستین بار در سال ۱۹۵۱ و در ۳۲ سالگی نصف عمر خود را در زندان سپری کرده بود ، در آنجا نواختن گیتار را آموخت و بعد به موزیسینی الهام بخش بدل شد و در جریان “تابستان عشق” در سال ۱۹۶۷ در سانفرانسیکو هواداران بسیاری دور خود جمع کرد. در مدت زمان اندکی در حد فاصل آزادی اش از زندان در سال ۱۹۶۷ تا زندانی شدن مجدد در سال ۱۹۶۹ با شماری از باندهای راک ان رول آمریکا همکاری کرد.

در سال ۱۹۶۸ مجله هالیوود با او مصاحبه کرد و او ده ها هوادار داشت که در خانه ای در سانست بولوار زندگی می کردند. او چندین آهنگ ضبط کرد و عموما با گروه بیچ بویز ( پسران ساحل ) کار می کرد.

۹ آگوست ۱۹۶۹ او و پیروان اش شارون تیت ، ۲۶ ساله که باردار بود و همسر رومن پولانسکی کارگردان سینما بود را به همراه ۴ تن دیگر در خانه ای که او در لس آنجلس اجاره کرده بود به قتل رساندند. خانه او در محله بندیکت کانیون واقع بود.

در زمان قتل شارون، پولانسکی در خارج از کشور بود ، قربانیان دیگر طراح مشهور مو جی سبرینگ ۳۵ ساله  و ووتیک فریکوسکی ۳۲ بود. قاتلان پس از انجام جنایت با خون قربانیان روی دیوار نوشتند :” خوک”

چند ماه بعد منسون و ۲۰ تن از پیروان اش در چند مزرعه در صحرای کالیفرنیا بازداشت شدند. او و ۳ تن از یارانش به اعدام محکوم شدند. اما با ممنوع شدن مجازات اعدام در کالیفرنیا در سال ۱۹۷۲ ، مجازات آن ها به حبس ابد تبدیل شد.

از زندگی منسون چندین کتاب و مقاله نوشته شده است که از جمله مشهور ترین آن ها می توان به “خانواده ” ( The Family) اثر اد سندرز اشاره کرد.

 

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

کوئنتین تارانتیو جنایت منسون ها را افشا می کند

کوئنتین تارانتیو جنایت منسون ها را افشا می کند

اختصاصی روز خوش : کوئنتین تارانتینو در حال ساخت یک فیلم بر اساس جنایتهای خانواده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *