صفحه نخست / مد و زیبایی / سریعترین روش کاهش وزن / ترازو و الکل را فراموش کنید
سریعترین روش کاهش وزن

سریعترین روش کاهش وزن / ترازو و الکل را فراموش کنید

 سریعترین روش کاهش وزن :  شاید شما هم برای کم کردن وزن در چندین باشگاه ثبت نام کرده باشید، از بهترین رژیم های موجود در اینترنت استفاده کرده و به سراغ متخصص تغذیه هم رفته باشید، اما توانسته اید تنها چند کیلو کم کنید.

اگر اضافه وزن، مانع رسیدن شما به اهدافتان می شود و هرکار می کنید نمی توانید از شر وزن بالای خود خلاص شوید، متن زیر را بخوانید. ما برای کاهش وزن سریع شما روش هایی ارائه می کنیم که در عین حال، سلامت شما را به هیچ وجه به خطر نمی اندازند.

 

از مصرف الکل پرهیز کنید

همه ما می دانیم مصرف الکل عادت غذایی سالمی نیست. پس اگر واقعا می خواهید وزن کم کنید، به هیچ عنوان از این نوشیدنی ناسالم مصرف نکنید. الکل هم کالری زیادی دارد و هم اینکه با مصرف آن، به کبد، قلب و در کل بدن خود آسیب های جبران ناپذیری می زنید. پس اگر از خوردن آن پرهیز کنید، حتی وزن کم کردن نیز آسان تر خواهد شد. بهترین نوشیدنی آب است که نه تنها کالری ندارد، بلکه به بدن شادابی و طراوت می دهد.

 

وعده های خود را تقسیم کنید

رژیم های سخت شمارا وادار می کند تا به ساعت خیره شوید و تا رسیدن وعده بعدی لحظه شماری کنید. این کار برای سلامتی خوب است اما ضروری نیست. هرقدر برای برطرف کردن احساس گرسنگی خود بیشتر صبر کنید، احتمال پرخوری در وعده ی بعدی بیشتر می شود.

تقسیم  و کاهش وعده های غذایی به این معنا نیست که این وعده ها نباید حاوی پروتئین، چربی و مواد مغذی مناسب باشند. خوردن مداوم و جذب میزان مناسب کالری، برای کاهش وزن ضروری است. مصرف ناچیز کالری، سوخت و ساز بدن شما را پایین آورده و از کاهش وزن شما جلوگیری می کند.

 

به لاغری (و سلامتی) فکر کنید تا لاغر شوید

در حال حاضر، سیاست سلامت جهانی از کاهش وزن فاصله گرفته و بیشتر به طرف زندگی سالم رفته است. استفاده از مغز و تصویر سازی ذهنی در کنار انجام فعالیت های بدنی و رژیم های سخت برای کاهش وزن ضروری است.

هر چیزی که حس می کنیم وهر فعالیتی که انجام می دهیم، نظیرگرسنگی و مقدار و چیزی که برای خوردن انتخاب می کنیم، همگی نتیجه ی فعالیت مغز است. با خوردن غذاهای پر فیبر و پروتئین احساس سیری را برای مغز به ارمغان آورید، مصرف این مواد در برابر همتایان شیرین آنها، احساس سیری بیشتری را ایجاد می کند.

 

نحوه و زمان ورزش را تغییر دهید

روزمرگی دشمن کاهش وزن مداوم است. اگر مشغول رفتن به یک کلاس ورزش و برنامه ی غذایی سخت هستید، بدن شما کم کم به آن عادت کرده و درنتیجه با یک رژیم بی اثر و وزنی ثابت روبرو خواهید شد. با تغییر برنامه و زمان بندی ورزش خود، می توانید بدن خود را مجددا به مسیر کاهش وزن برگردانید.

هنگامی که کاهش وزن شما به مقطعی ثابت رسید و احساس کردید دیگر وزن کم نمی کنید، نوع خاصی از ورزش های هوازی را به برنامه خود اضافه کنید و یا به مدت یک هفته بر روی تمرینات عضلانی متفاوت تمرکز کنید. با شروع تمرینات هوازی، قدرتی و کششی، به روند ثابت بودن وزن خود خاتمه دهید.

 

بیشتر بخوابید

در بیشتر اوقات، زمان کافی برای رسیدگی همزمان به کار، ورزش، رفت و آمد و زندگی شخصی نداریم. این ها در کنار آماده سازی وعده غذایی و ورزش سنگین چرخه خواب شما را مختل می سازد. چرخه خواب برای کاهش وزن شما حیاتی است.

خواب بیشتر، کالری بیشتری می سوزاند (و از خوردن دیروقت غذا جلوگیری می کند). زمانی که به اندازه ی کافی نخوابید، بدن شما گرلین بیشتری تولید کرده و به مغز پیامی را ارسال می کند که الان وقت خوردن است. زمانی که کمبود خواب داشته باشید، تولید لپتین در بدن شما کاهش می یابد، وظیفه ی این عنصر ارسال پیام توقف خوردن به مغز است.

 

از وزن خود ناراحت و مضطرب نباشید

استرس و هورمونهای مربوط به آن (که اصلی ترین آن ها کورتیزول است)، بر فرایند کاهش وزن اثر می گذارند. متخصصین فهرستی از خطرات گوناگون کورتیزول را تهیه کرده اند که در بین آنها مشکلات خواب و گوارش و همچنین افزایش وزن دیده می شود.

این وضعیت شما را در برزخ کاهش وزن قرار می دهد؛ برای کاهش وزن ، از تمرکز بیش از حد روی آن پرهیز کنید! کاهش وزن هنوز یک اولویت است، اما روی روشهایی تمرکز کنید تا به وسیله آن، رژیم غذایی و تمرینات ورزشی خود را مفرح سازید. در زمان کاهش وزن، بر روی مسائل کم اهمیت تمرکز نکنید.

 

ترازو را کنار بگذارید

وزن کردن یک روش پیوسته برای سنجش میزان پیشرفت شماست. البته در صورتی که مراقب نباشید، اثر بدی بر روند کاهش وزن شما می گذارد. اعداد روی ترازو ، نه تنها باعث شک و قضاوت در مورد خودتان می شوند، بلکه همیشه شاخصی از پیشرفت شما نیستند.

زمانی که خود را وزن می کنید، نه تنها چربی، بلکه تمام چیزهایی را که در بدن خود دارید وزن می کنید. این وزن شامل وزن ماهیچه، بافت استخوانی، وزن آب (که ممکن است در نوسان باشد)، غذای گوارش نشده و مواد زائد است.

از این مهمتر، به یاد داشته باشید که وزن تنها یک عدد است و چیزی را تعیین نمی کند. حتی اگر رسیدن به اهدافتان، چندین هفته و یا چندین ماه طول بکشد، سلامتی شما باید اولویت اولتان باشد.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست   سرطان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *