صفحه نخست / سفر / ۱۰ کشور خطرناک دنیا / با احتیاط کامل به این کشورها سفر کنید

۱۰ کشور خطرناک دنیا / با احتیاط کامل به این کشورها سفر کنید

۱۰ کشور خطرناک دنیا

لذت سفر یکی از بزرگترین لذت ها است. مشاهده ی فرهنگی دیگر، کاوش و ماجراجویی در زمین های جدید یکی از بهترین روش ها برای تجربه ی زندگی است. سفر دید جدیدی را در مورد دنیا به مردم اعطا می کند و دانش افراد را افزایش می دهد. من شخصا به دنبال کوچکترین بهانه ای هستم تا به مسافرت بروم. در این دوره ما افرادی را در فضای مجازی می بینیم که به نقاط زیادی سفر می کنند و کنجکاوی ما را تحریک می کنند. اگرچه بخش هایی در جهان وجود دارد که نمی توان به راحتی از آنها بازدید کرد.

 

در زیر مطالبی را در مورد ده کشور خطرناک دنیا خواهید دید.

  1. اکراین

در کشور اکراین، مبارزه ی مداوم با روسیه وجود دارد. نیروهای مسلح هر دو کشور در ناحیه شرقی به نبرد زمینی پرداخته و درگیر شدن در این کشمکش برای مردم محلی چیز عجیبی نیست.

 

  1. مصر

در حالیکه تهدیدات موجود در خود مصر در حال نزول هستند، با این حال اکنون زمان خوبی برای مسافرت به این کشور نیست. گروه های تروریستی و نوظهور هنوز هم داخل این کشور حضور داشته و تهدید حمله هیچ وقت از بین نمی رود. گرچه امنیت در حال برقراری است اما صبر کردن تا برطرف شدن همه ی مشکلات کار بدی نیست.

  1. هندوراس

هندوراس در آمریکای مرکزی واقع شده و مکان های دیدنی زیادی دارد، اما باید گفت که هندوراس دارای یکی از بیشترین آمار قتل در دنیاست، این قتل ها به دلیل جرائم کشنده موجود در این کشور است.

 

  1. کنیا

بخش های روستایی کشور کنیا خانه ی گروهک های تروریستی است. اغلب در این کشور حملاتی رخ داده و بمب گذاری هایی گزارش شده و همچنین صدای شلیک گلوله شنیده می شود. ماندن در شهرهای این کشور جان شما را تا حدی در امان قرار می دهد. بدترین زمان برای بازدید از کنیا زمان انتخابات است، زیرا شهر ها صحنه ی اعتراض افراد خشن می شوند.

 

  1. ال سالوادور

ال سالوادور دامنه های بسیار زیبایی دارد، اما خانه ی جنایتکاران خشن است. در پارک های ملی و دیگر اماکن عمومی گزارش هایی از کودک ربایی مطرح شده است. این کشور برای مدت های مدیدی متحمل جنگ داخلی بوده و هیچ وقت به طور کامل نجات پیدا است.

 

  1. کلمبیا

سریال نارکس به دلیل داستان پردازی عالی و دقت تاریخی به کار رفته در آن به محصول پربیننده ی شبکه ی نتفلیکس تبدیل شده است. کلمبیا به مدت ۴ دهه است که از قاچاق مواد مخدر، فساد سیاسی و جرائم خشونت امیز رنج می برد. جرایم سازمان یافته یک نیروی قدرتمند در این کشور بوده و تا زمان شکل گیری توافقات صلح، هرگونه مسافرت به این کشور به شدت نهی می شود.

 

  1. ونزوئلا

جو متغیر سیاسی ونزوئلا خیلی ترسناک است و اکنون ونزوئلا در حال کشمکش و منازعه است. اخبار حاکی از گرسنگی، اعتراض و وضعیت کلی نامعین این کشور هستند. یک بحران اقتصادی رو به رشد وجود داشته و تنش ها در حال افزایش هستند.

 

  1. یمن

یمن مانند دیگر کشورهای موجود در این فهرست خانه ای برای گروه های تروریستی محسوب می شود. گروه های شورشی به دلیل قدرت سیاسی شهروندان آمریکایی و اروپایی را بازداشت می کنند. کشورهای دیگری نظیر یمن در خاورمیانه وجود دارند که از آنها صرفنظر می کنیم.

 

  1. نیجریه

تا به حال اسم بوکوحرام را شنیده اید؟ بسیار خوب، این یک گروه تروریستی است که چندین سال به تخریب و ایجاد رعب و وحشت پرداخته است. با در نظر گرفتن این نکته که حمل و نقل در این کشور غیر قابل اطمینان و توسعه نیافته است، هشدارهایی در مورد سفر به این کشور مطرح شده اند.

 

  1. پاکستان

دولت پاکستان و نهادهای اطلاعاتی علیه آمریکا فعالیت کرده است. این کشور خانه ی گروه های تروریستی بسیاری نظیر داعش و طالبان است. من بشخصه ترجیح می دهم از این کشور دور بمانم.

 

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

تاثیر بسته جدید ارزی در قیمت دلار و سکه/ دلار ۹ هزار تومان و سکه به ۳میلیون ۳۰۰ هزار تومان

تاثیر بسته جدید ارزی در قیمت دلار و سکه/ دلار ۹ هزار تومان و سکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *