صفحه نخست / جامعه / ۱۰ شهر برتر جهان برای زندگی در سال۲۰۱۷ / قصد مهاجرت دارید؟ این لیست را بخوانید
10 شهر برتر جهان برای زندگی در سال2017 / قصد مهاجرت دارید؟ این لیست را بخوانید

۱۰ شهر برتر جهان برای زندگی در سال۲۰۱۷ / قصد مهاجرت دارید؟ این لیست را بخوانید

۱۰ شهر برتر جهان برای زندگی در سال  ۲۰۱۷ معرفی شده است. ما لیست شهرهایی را معرفی می کنیم که بیشترین امتیاز را برای زندگی آسوده گرفته اند و می توانند مقصدی برای افرادی باشد که قصد مهاجرت دارند. بر اساس آمار رسمی، ملبورن، دوباره، عنوان بهترین شهر در سرتاسر جهان را به دست آورد.

این شهر واقع در استرالیا، امسال نیزبرای هفتمین سال پیاپی، لقب بهترین شهر دنیا برای زندگی را در رتبه بندی سالانه سازمان های اطلاعاتی اکونومیست به دست آورد.

ملبورن در فهرست سالانه، نمره ۹۷.۵ از ۱۰۰ را به دست آورد. این فهرست، ثبات، مراقبت های بهداشتی، فرهنگی و محیط زیست، آموزش و پرورش و زیرساخت ۱۴۰ شهر مختلف را مورد ارزیابی قرار داده بود.

وین، پایتخت اتریش با کسب نمره ۹۷.۴، در رتبه دوم قرار گرفت، و ونکوور کانادا امتیاز ۹۷.۳ را دریافت کرد، هر دو شهر، رتبه سال گذشته خود را حفظ نموده اند.

با اینکه می بینیم تغییری در صدر این لیست به وقوع نپیوسته است، اما هر چه پایین تر می رویم، با تغییرات عمده ای طی این ۱۲ ماه، رو به رو می شویم.

ریکیاویک، ایسلند، با ۱۳ پله صعود، به امتیاز ۸۹.۹، از رتبه ۵۰ به ۳۷ رسیده است. به احتمال زیاد این پرش قابل توجه به دلیل پیشرفت صنعت گردشگری و همچنین توسعه مجدد این شهر، صورت گرفته است. آمستردام نیز که در سال های اخیر شاهد کاهش میزان جرم و جنایت بوده، با کسب نمره ۹۴.۰، به رتبه ۱۸ام صعود کرده است.

اما رتبه شهرهای منچستر و استکهلم، در نتیجه حملات بزرگ تروریستی، در این رتبه بندی صقوط نموده اند. منچستر از رتبه ۴۳ به ۵۱ رسیده و استکهلم با نمره ۹۲.۱، به رتبه ۲۶ تنزل نموده است.

با این حال، در حالت کلی، در مقیاس جهانی، نتیجه این رتبه بندی، مثبت ارزیابی شده است؛ چرا که در آن، رتبه ۱۲ شهر روند صعودی داشته و تنها شش شهر، صقوط نموده اند.

 

چالش های زیست محیطی

جان کوپستکه، سرپرست این نظرسنجی می گوید: “در حالیکه روند صعودی در حاشیه قرار دارد، اما منعکس کننده روندی مثبت در دنیای کنونی است که طی دهه اخیر با بی ثباتی های فزاینده احاطه شده است. بسیاری از این چالش ها برای داشتن زندگی خوب، از بین نرفته اند؛ از جمله اینکه حملات تروریستی ادامه داشته و موقعیت ژئوپولیتیکی موجب عدم اطمینان بین المللی شده است.”

شهرهای پایین لیست، شهرهایی هستند که با جنگ، فقر و ناآرامی های سیاسی دست و پنجه نرم می کنند.

پایتخت سوریه، دمشق، با امتیاز کلی ۳۰.۲، در پایین ترین رتبه قرار دارد؛ در حالی که لاگوس نیجریه و طرابلس لیبی، با امتیازهایی به ترتیب ۳۶ و ۳۶.۶، تنها اندکی پیشتازند.

 

بهترین شهرهای جهان برای زندگی در سال ۲۰۱۷:

  1. ملبورن، استرالیا
  2. وین، اتریش
  3. ونکوور، کانادا
  4. تورنتو، کانادا

= ۵. کالگری، کانادا

= ۵. آدلاید، استرالیا

  1. پرت، استرالیا
  2. اوکلند، نیوزیلند
  3. هلسینکی، فنلاند
  4. هامبورگ، آلمان

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

با ۱۰۰۰ یورو به کجا میشود رفت/ تمام بلیت های مالزی و تایلند تمام شده اند

با ۱۰۰۰ یورو به کجا میشود رفت/ تمام بلیت های مالزی و تایلند تمام شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *