صفحه نخست / جامعه / ۱۰ شغلی که دنیا را جای بدتری برای زندگی تبدیل می کند/شغل هایی که احساس گناه به همراه دارند
10 شغلی که دنیا را جای بدتری برای زندگی تبدیل می کند/شغل هایی که احساس گناه به همراه دارند

۱۰ شغلی که دنیا را جای بدتری برای زندگی تبدیل می کند/شغل هایی که احساس گناه به همراه دارند

شاید از شغلی که دارید متنفر باشید، اما آیا تا به حال شغلی داشته اید که از داشتن آن احساس گناه کنید؟ کدام شغل ها هستند که می توانند دنیا را بدتر کنند و زندگی را برای ساکنین آن دشوار تر کنند. مثلا شغلی که طبق وظایف تعریف شده تان، هر روز باید کارهایی انجام دهید که برای کره زمین مناسب نیست. کارکنان برخی از شغل ها، احساس می کنند که در حال نابود کردن کره زمین هستند.

اگر در یکی از این مشاغل مشغول به کار هستید، احتمالا دوست دارید از آن کار،استعا دهید. مثلا کسانی که در کارخانه اسلحه سازی، معمات، تنباکو، یا حتی سموم کار می کنند، حتما احساس گناه می کنند. اما این افراد مجبورند با این تفکر که “بالاخره کسی باید این کار را انجام دهد”، وجدان خود را آرام کنند.

در این جا به معرفی ۱۰ شغل که در این دسته جای می گیرند می پردازیم.

 

۱۰- متصدی بار

درست است که آن ها فقط مشروبات الکلی درست و سرو می کنند، اما حتما می دانید که این دسته از نوشیدنی ها مضر هستند و افرادی که الکل مصرف کنند، در حال خود نخواهند بود. متوسط درآمد این شغل ۳۱،۰۰۰ دلار است و %۵.۳ متصدیان بار اعتقاد دارند که شغل آلوده ای دارند.

 

۹- سازنده پاکت های کاغذی

حدود %۵.۵ افرادی که در این پست مشغول به کار هستند، فکر می کنند که زمین را به مکان بدی تبدیل می کنند. درآمد متوسط این کار ۴۹،۵۰۰ دلار است.

 

۸-  کارگر خرده فروشی لوازم جانبی لباس

کارهای خرد، همه از دسته مشاغلی هستند که باعث آلودگی می شوند. افراد مشغول به این کار، به محیط زیست کمکی نکرده و برعکس، آن را آلوده می کنند. %۵.۵ کارکنان مغازه های لوازم جانبی لباس، احساس بدی نسبت به شغلشان دارند.

 

۷- فروشنده مشروبات الکلی

این شغل نیز شبیه متصدی بار است. %۵.۹ افراد مشغول در این صنعت، از خوب و مفید بودن شغلشان اطمینان خاطر ندارند.

 

۶- توزیع کننده فیلم و محصولات فرهنگی

یکی از موارد جالب در این لیست، توزیع کنندگان فیلم هستند که ۸.۳ درصدشان اعتقاد دارند، دنیا را به سمت خوبی هدایت نمی کنند. البته دلیل این امر مشخص نیست. اگر بخواهیم حدس بزنیم، می گوییم که دلیلش این است که این افراد حس می کنند در حال فروختن و کرایه دادن چیزهایی هستند که خشونت و مسائل جنسی را فراگیر می کند.

 

۵- سازنده اسلحه

برخلاف فیلم ها، افراد مشغول در این حرفه، خیلی از کارشان راضی نیستند و با اینکه این صنعت به صورت انفجاری در حال رشد است، اما %۹.۱ کارکنان این بخش معتقدند، در حال تبدیل کردن دنیا به مکان خوبی نیستند.

۴- دلال گرفتن وام

افراد مشغول به این کار برای افراد حقیقی و حقوقی وام جور می کنند. حتما فکر می کنید کمک کردن به خانه دار شدن مردم، شغلی خوب و مناسب است. اما با وجود بحران مسکن و رکود اقتصادی شدید، باید گفت این شغل خیلی هم، آبرومند نیست. %۹.۳ افراد از این کار راضی نیستند.

 

۳- سازنده سموم

سم به کشاورزان کمک می کند که از محصولات خود در برابر آفات محافظت کنند و محصولات بیشتری تولید کنند، اما جنبه های منفی این کار، زیاد است. %۹.۴ سازندگان سموم احساس می کنند دنیا را آلوده می کنند.

 

۲- فروش و ساخت مهمات

ساخت مهمات هم مانند ساخت اسلحه، در یک رده قرار دارند. افرادی که به ساخت گلوله و مهمات می پردازند، حس خوبی نسبت به این کار ندارند. در واقع %۱۰.۹ از آنها معتقدند در حال آلوده کردن دنیا و ایجاد خشونت هستند.

 

۱- فروش و ساخت دخانیات

این شغل که در رتبه ۱ قرار دارد، باعث مرگ افراد زیادی می شود. اما این امر، باعث کم شدن تقاضا نگردیده است. هرجا که تقاضا باشد، عرضه نیز وجود دارد. صنایع بزرگی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. اما کارکنان این بخش که انواع دخانیات را تولید می کنند، می دانند که در حال آسیب رساندن به مردم هستند. %۱۱.۹ کارکنان، از شغلشان رضایت ندارند.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

بیماری هایی که با نوشیدن الکل به سراغ شما می آید/ 7 بیماری خطرناک

بیماری هایی که با نوشیدن الکل به سراغ شما می آید/ ۷ مورد خطرناک

 بهترین اتفاق بعد از یک کار یکنواخت و روزمره چیست؟ بله خوشگذرانی کردن. اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *