صفحه نخست / سفر / گرانقیمت ترین خانه ی دنیا / قیمت سرسام آور عمارتی در جنوب فرانسه
گرانقیمت ترین خانه ی دنیا / قیمت سرسام آور عمارتی در جنوب فرانسه
Palm trees stand beyond columns on a terrace at the Villa Les Cedres, a 187-year-old, 18,000-square-foot, 14-bedroom mansion set on 35 acres, in Saint-Jean-Cap-Ferrat, France, on Tuesday, Sept. 26, 2017. With a list price of €350 million ($410 million), the owner, the Italian distiller Davide Campari-Milano SpA, is betting that the house’s combination of history, luxury, and a prime location along the coast of Saint-Jean-Cap-Ferrat will be enough to make it the most expensive residential sale in history. Photographer: Marlene Awaad/Bloomberg

گرانقیمت ترین خانه ی دنیا / قیمت سرسام آور عمارتی در جنوب فرانسه

گرانقیمت ترین خانه ی دنیا / قیمت سرسام آور عمارتی در جنوب فرانسه

عمارتی بزرگ و لوکس در جنوب فرانسه با قیمت ۴۱۰ میلیون دلار به گرانقیمت ترین خانه ی تاریخ تبدیل شده است. این خانه در سنت جین کپ فرات در نزدیکی نیس، ویلا له کدر در سال ۱۸۳۰ ساخته شد و مساحت آن ۱۴ هکتار است. در این مکان ۱۴ هزار گونه ی گیاهی مختلف، یک برکه ی مصنوعی که با برگ شناور زنبق آبی پر شده است، یک مجسمه ی برنز از آتنا الهه یونانی و درخت زیتونی به قدمت ۳۰۰ سال وجود دارد. از این عمارت ۱۷۰۰ متر مربعی وییوفرانش سور مر نزدیک نیس و رشته کوه های آلپ دریایی را می توان دید.

در داخل عمارت، دیوارها با پرتره تزئین شده و کتابخانه ای با ۳۰۰۰ کتاب در مورد گیاهان وجود دارد.

این ملک توسط شهردار وییوفرانش سور مر در سال ۱۸۵۰ خریداری شد، در آن زمان تنها یک مزرعه ی زیتون بود. همچنین زمانی که پادشاه بلژیک این ملک را در سال ۱۹۰۴ خریداری کرد، به مکانی تفریحی تبدیل شد. پس از مرگ وی، خانواده ی مارنیر لاپوستولی، تولید کننده ی نوشیدنی مارنیر لیکر، مالک این مکان شدند و در آن گیاهانی عجیب و غریب و مرکبات پروش داده تا به مدت چندین دهه محصول خود را تولید نمایند.

در سال ۲۰۱۶، دیوید کامپری میلانو اسپا این شرکت تولید کننده ی نوشیدنی را در دست گرفت و بنابراین مالک ویلا له کدر شد. کامپری این ملک را برای فروش گذاشت و بر اساس شایعاتی که رد شده اند، قیمت خانه ۱ بیلیون دلار بوده است.

این ملک نزدیک خانه ی پال آلن یکی از بنیانگذاران شرکت مایکروسافت و همچنین نزدیک خانه ی آندرو لوید وبر برنده ی جایزه آکادمی نویسندگان است.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

کلیپ تمام گل های زده شده در جام جهانی/خلاصه ای از تمام بازی ها و گل ها جام جهانی

کلیپ تمام گل های زده شده در جام جهانی/خلاصه ای از تمام بازی ها و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *