صفحه نخست / سفر / گرانقیمت ترین خانه ی دنیا / قیمت سرسام آور عمارتی در جنوب فرانسه
گرانقیمت ترین خانه ی دنیا / قیمت سرسام آور عمارتی در جنوب فرانسه
Palm trees stand beyond columns on a terrace at the Villa Les Cedres, a 187-year-old, 18,000-square-foot, 14-bedroom mansion set on 35 acres, in Saint-Jean-Cap-Ferrat, France, on Tuesday, Sept. 26, 2017. With a list price of €350 million ($410 million), the owner, the Italian distiller Davide Campari-Milano SpA, is betting that the house’s combination of history, luxury, and a prime location along the coast of Saint-Jean-Cap-Ferrat will be enough to make it the most expensive residential sale in history. Photographer: Marlene Awaad/Bloomberg

گرانقیمت ترین خانه ی دنیا / قیمت سرسام آور عمارتی در جنوب فرانسه

گرانقیمت ترین خانه ی دنیا / قیمت سرسام آور عمارتی در جنوب فرانسه

عمارتی بزرگ و لوکس در جنوب فرانسه با قیمت ۴۱۰ میلیون دلار به گرانقیمت ترین خانه ی تاریخ تبدیل شده است. این خانه در سنت جین کپ فرات در نزدیکی نیس، ویلا له کدر در سال ۱۸۳۰ ساخته شد و مساحت آن ۱۴ هکتار است. در این مکان ۱۴ هزار گونه ی گیاهی مختلف، یک برکه ی مصنوعی که با برگ شناور زنبق آبی پر شده است، یک مجسمه ی برنز از آتنا الهه یونانی و درخت زیتونی به قدمت ۳۰۰ سال وجود دارد. از این عمارت ۱۷۰۰ متر مربعی وییوفرانش سور مر نزدیک نیس و رشته کوه های آلپ دریایی را می توان دید.

در داخل عمارت، دیوارها با پرتره تزئین شده و کتابخانه ای با ۳۰۰۰ کتاب در مورد گیاهان وجود دارد.

این ملک توسط شهردار وییوفرانش سور مر در سال ۱۸۵۰ خریداری شد، در آن زمان تنها یک مزرعه ی زیتون بود. همچنین زمانی که پادشاه بلژیک این ملک را در سال ۱۹۰۴ خریداری کرد، به مکانی تفریحی تبدیل شد. پس از مرگ وی، خانواده ی مارنیر لاپوستولی، تولید کننده ی نوشیدنی مارنیر لیکر، مالک این مکان شدند و در آن گیاهانی عجیب و غریب و مرکبات پروش داده تا به مدت چندین دهه محصول خود را تولید نمایند.

در سال ۲۰۱۶، دیوید کامپری میلانو اسپا این شرکت تولید کننده ی نوشیدنی را در دست گرفت و بنابراین مالک ویلا له کدر شد. کامپری این ملک را برای فروش گذاشت و بر اساس شایعاتی که رد شده اند، قیمت خانه ۱ بیلیون دلار بوده است.

این ملک نزدیک خانه ی پال آلن یکی از بنیانگذاران شرکت مایکروسافت و همچنین نزدیک خانه ی آندرو لوید وبر برنده ی جایزه آکادمی نویسندگان است.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

با ۱۰۰۰ یورو به کجا میشود رفت/ تمام بلیت های مالزی و تایلند تمام شده اند

با ۱۰۰۰ یورو به کجا میشود رفت/ تمام بلیت های مالزی و تایلند تمام شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *