صفحه نخست / ویدیو / کلیپ شکار یوزپلنگ / جگوار برای شکار تمساح وارد رودخانه می شود ( ویدئو)

کلیپ شکار یوزپلنگ / جگوار برای شکار تمساح وارد رودخانه می شود ( ویدئو)

کلیپ شکار یوزپلنگ / جگوار برای شکار تمساح وارد رودخانه می شود

در این ویدئو با سرعت و چابکی بی همتای جگوار ( جگوار) آمریکایی جنوبی آشنا می شوید. حیوانی که می تواند جانوران درنده خویی همچون تمساح را در منطقه حفاظتی خود به دام بیندازند ، به دندان گرفته و از رودخانه خارج کنند.

این حیوان در آمریکایی جنونی به “اونکا” ( به معنای نقاشی شده ) نیز مشهور است و تنها گونه ای پانترا در آمریکا است. جگوار های آمریکای جنوبی از جنوب غرب ایالات متحده تا مکزیک و بیشتر بخش های آمریکای مرکزی از پاراگوئه تا شمال آرژانتین حضور دارند.

جگوار بزرگترین گربه سان در آمریکا و سومین گربه سان بعد از ببر و شیر است. خال خال های بدن اش بسیار شبیه پلنگ است اما معمولا جگوار بزرگتر و خوش بنیه تر از  پلنگ است.

جگوارها حتی در مقایسه با دیگر گربه سان های وحشی ، از گازهای بسیار کشنده ای برخوردار هستند. با همین دندان ها پوست خزندگان را سوراخ و از شیوه های غیر معمول برای کشتن استفاده می کنند : مستقیما دندان اش را در جمجمه شکار میان دو گوش فرو می کند تا به مغز قربانی برسد.

 

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

 

در همین رابطه

رانندگی در سفر / انیمیشن جدید دیرین دیرین با موضوع رانندگی در سفر

رانندگی در سفر / انیمیشن جدید دیرین دیرین با موضوع رانندگی در سفر https://www.aparat.com/video/video/embed/vt/frame/pid/0/showadstart/yes/showvideo/yes/videohash/v3H0O?data[as]=1 منبع …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *