صفحه نخست / مد و زیبایی / کاهش وزن در یک ماه / کلید موفقیت من چه بود؟
کاهش وزن در یک ماه

کاهش وزن در یک ماه / کلید موفقیت من چه بود؟

کاهش وزن در یک ماه : من این کار را یکبار در ماه انجام دادم، و این کلید موفقیت کاهش وزن من بود .

برای از بین بردن چربی شکمم که از زبان دبیرستان با آن درگیر بودم، مصمم شده بودم. این چاقی به خاطر اعتیاد من به شکر، پنیر و کربوهیدرات های فرآوری شده، و بعد از آن، به خاطر دو بار بارداری بیش تر شده بود. حتی دویدن ۳۰ تا ۴۰ مایل در هفته و خوردن غذاهای سالم این چربی ها را از بین نبرد- تغییر اساسی نیاز بود. فرزند کوچکم ۳ سال و نیم سن داشت، بنابراین، چاقی پس از زایمان را نتوانسته بودم از بین ببرم. من بینهایت چاق شده بودم و به همین دلیل در برنامه تناسب اندام CRossFit اسم نویسی کردم. بعد از یک ماه شرکت در کلاس های ۵ روز در هفته، تغییراتی در بدنم دیدم و احساس قدرت و اعتماد بنفس بیشتری میکردم و به ورزش و شرکت در این کلاس ها، علاقه شدید پیدا کرده بودم. با این تصور که چربی های شکمم کاملا آب خواهند شد، تصمیم گرفتم تا ۶ ماه، ورزش کردن را ادامه دهم.

اما اینطور نشد. نه تنها شکمم صاف نشد، بلکه حتی تغییر چندانی هم نکرد. حتی چند کیلو هم وزن اضافه کرده بودم، بالا تنه ی من ضخیم تر شده بود، و لباس ورزشی من تنگ تر شده بود. خیلی ناراحت و دلسرد شده بودم و حتی تصمیم گرفتم برنامه CrossFit را کنار بگذارم. اما گرفتن تصاویر پیشرفت لاغری، هر ماه مرا انگیزه دار می کرد. هنگامیکه اولین هفته ماه فرا رسید من همان لباس تنگ ورزشی را پوشیدم و از جلو، پهلو و عقب خود سلفی گرفتم.
دیدن این عکس ها و تغییرات کوچک در بدنم، همه ی انگیزه ای بود که نیاز داشتم. اگر تنها به همان اعداد روی ترازو که هر ماه زیاد می شدند، اکتفا می کردم، صد در صد حس می کردم شکست خورده ام. در واقع دیدن هر ماهه تغییرات بدنم، بدون در نظر گرفتن اعداد روی ترازو، برای موفقیت در این سفر ضروری بود.

اگر شما هم درست مثل من با دیدن رقم های روی ترازو نا امید و عصبی شده اید، یا دوست ندارید وزن خودتان را بکشید،  و اگر به دنبال راهی برای ثبت پیشرفت خود (و بزرگ شدن ماهیچه هایتان) هستید، دوربین خود را در آورید. لباسی که همیشه می پوشید را برتن کنید و عکس بگیرید. نیازی نیست که این عکس ها را به همه نشان دهید. حتی اگر می دانید که آن ماه، تغذیه درست و سالمی نداشتید یا خوب ورزش نکردید، باز هم از خودتان عکس بگیرید. این عکس ها پیشرفتتان را به شما نشان می دهد و به شما انگیزه می دهد که تا زمانی که لاغرتر و سالم تر شوید، به کارتان ادامه دهید.

هنگامیکه به عکس های آخرم نگاه می کنم، کمی اخم میکنم؛ با خود می گویم این، آن تصویری که از بدن ایده آلم در ذهنم داشتم، نیست. اما بعد از آنکه آن ها را در کنار بقیه عکس ها می گذارم و با تصویر اولی خودم مقایسه می کنم، می توانم نتایج را ببینم. من پیشرفت کندی دارم و برخی ماه ها بنظر می رسد پسرفت هم کرده ام. البته نور در زمان عکس برداری، زاویه عکس، و زمانی از روز که در آن عکس گرفته ام، همه روی عکس ها تاثیر دارد. پس من هر بار این مسئله را به خودم یادآوری می کنم.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است

در همین رابطه

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست   سرطان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *