صفحه نخست / مد و زیبایی / برطرف کردن جوش صورت / چطور از بانداژ هیدروکلوئید استفاده کنیم؟
برطرف کردن جوش صورت

برطرف کردن جوش صورت / چطور از بانداژ هیدروکلوئید استفاده کنیم؟

برطرف کردن جوش صورت از جمله دغدغه هایی است که افراد علاقه مند با شادابی و زیبایی پوست دارند ، ما شیوه ای را معرفی می کنیم که بهتر از نوارهای روزنه دار پوست را پاکسازی می کند.

فرض کنید که جوش بزرگی روی صورت خود دارید و خیلی دلتان می خواهد که آن را بترکانید. ازین کار دست بکشید! راه های بهتری وجود دارند.

افراد در اینترنت ادعا کرده اند که با استفاده از بانداژ هیدروکلوئید می توان جوش را برطرف کرد و حتی در وبسایت ردیت آموزش کاملی درباره ی استفاده از آن وجود دارد. ظاهرا زمانی که جوش می زنید، باید روی آن را با بانداژ هیدروکلوئید بپوشانید، این بانداژ معمولا روی زخم ها کاربرد دارد و مانند یک تکه ی کوچک پلاستیک است. دوریس دی، متخصص امراض پوستی در نیویورک این چنین توضیح می دهد که “ایده ی استفاده از بانداژ هیدروکلوئید ایجاد تحریک عوامل رشد پوست و پوشیدن آن جهت کمک به درمان و پاکسازی آن است”.

تنها عیب آن به گفته ی دکتر دی باکتری است که منجر به رشد آکنه در حضور اکسیژن می شود. زمانی که شما از بانداژ هیدروکلوید استفاده می کنید، اکسیژن رسانی به باکتری کمتر شده و آکنه بدتر می شود.

اگرچه در نهایت می توان گفت، بهتر است از از این بانداژ استفاده کرد. اگر جوش پوشش داده شود، سعی نخواهید کرد تا آن را بکنید. اگر یک جوش بدریخت دارید و خیلی دلتان می خواهد که آن را بکنید، بدترین کار همین کندن جوش است. خارج کردن چرک آن باعث تورم و التهاب می شود.

به این دلیل دکتر دی پیشنهاد می کند که استفاده از این بانداژ در زمانی باشد که احتمال دارد به صورت ناخودآگاه جوش خود را بکنید (مثلا زمانی که مشغول به کار هستید و یا آخر شب).

نکات گیج کننده ای در مورد نحوه ی استفاده از این بانداژ وجود دارد. ما از دکتر دی سئوال کردیم که آیا بانداژ در زمان کوچک بودن جوش و کاملا نرسیدن آن، موثر است؟ دکتر در جواب گفت که متاسفانه خیر، بانداژ موثر نخواهد بود. اگر جوش چرکی باشد (اگر خوب نگاه کنید باید بتوانید نوک سفید آن را ببینید)، باید در همان زمان از بانداژ استفاده کرد. جوش چرکی این نکته را نشان می دهد که بدن شما از قبل واکنش ایمنی را انجام داده و پوست شما در حال بهبودی است، بنابراین پوشش دادن جوش کار بدی نیست. در غیر این صورت اگر جوش چرکی نشده، هنوز زیر پوست است و این درمان موثر نخواهد بود.

اگر واقعا می خواهید تا جوش برطرف شود، بهترین کار رجوع به متخصص است، او می تواند جوش شما را برطرف کند. غیر از این کار می توان از درمان موضعی استفاده کرد تا جوش کوچکتر شود.

 

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

چگونه شب ها بخوابیم / درمان ساده و خانگی بی خوابی در ۶۰ ثانیه

چگونه شب ها بخوابیم / درمان ساده و خانگی بی خوابی در ۶۰ ثانیه برای درمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *