صفحه نخست / سرخط اخبار / کارت ملی هوشمند جایگزین دفترچه تامین اجتماعی / دفترچه تامین اجتماعی حذف می شود

کارت ملی هوشمند جایگزین دفترچه تامین اجتماعی / دفترچه تامین اجتماعی حذف می شود

کارت ملی هوشمند جایگزین دفترچه تامین اجتماعی / دفترچه تامین اجتماعی حذف می شود

دفترچه های تامین اجتماعی حذف خواهند شد و کارت ملی هوشمند جایگزین دفترچه های تامین اجتماعی می شود . این طرح فعلا در ۴ استان به صورت ازمایشی انجام شده است و به زودی در سراسر کشور اجرا خواهد شد . چهار استان گیلان، مازندران، اصفهان و یزد این طرح به صورت آزمایشی در حال اجرا است.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی در مراکز طرف قرارداد این سازمان نیز مانند مراکز ملکی، در آینده حذف می‌شود. نسخه آزمایشی این طرح در ۴ استان در حال اجرا است.

محمدحسن زدا در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح به صورت آزمایشی در چهار استان گیلان، مازندران، اصفهان و یزد در حال اجراست که امیدواریم پس از رفع نواقص در تمام استان‌های کشور اجرا شود.

وی ادامه داد: تلاش می‌شود که دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی در تمام استان‌های کشور و در تمام مراکز درمانی طرف قرارداد با همکاری متولیان حوزه سلامت حذف شود، البته این طرح اکنون در مراکز ملکی به صورت کامل در حال اجراست.

زدا بیان داشت: در تمام مراکز ملکی تامین اجتماعی، دفترچه‌های درمانی حذف شده و بیمه شدگان و مستمری بگیران فقط با ارائه کارت ملی خود می‌توانند از تمامی خدمات به صورت الکترونیک بهره مند شوند.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: طرح حذف دفترچه‌های درمانی از حدود ۲ سال گذشته در مراکز ملکی تامین اجتماعی آغاز شد و تولید ۱۰۰ میلیون نسخه الکترونیک در این مدت را می‌توان به عنوان یکی از اقدامات اساسی در این زمینه عنوان کرد.

وی اضافه کرد: نسخه تمام پزشکان در مراکز درمانی تامین اجتماعی به صورت آنلاین صادر می‌شود و به محض تولید نسخه الکترونیک، ۶۰ درصد حق دستمزد پزشکان به آنان پرداخت می‌شود.

منبع: عصرایران

در همین رابطه

کارت ملی هوشمند / چگونه کارت ملی هوشمند بگیریم

کارت ملی هوشمند / چگونه کارت ملی هوشمند بگیریم پس از ثبت نام اولیه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *