صفحه نخست / جامعه / چیزهای که چهل سال پیش اصلا وجود نداشت / فهرستی که در زندگی روزمره غایب بود
چیزهای که چهل سال پیش اصلا وجود نداشت

چیزهای که چهل سال پیش اصلا وجود نداشت / فهرستی که در زندگی روزمره غایب بود

چیزهای که چهل سال پیش اصلا وجود نداشت / فهرستی که در زندگی روزمره غایب بود

نکته ای که در مورد فناوری های جدید گفته می شود آن است که یادمان نمی آید روزگاری بدون وجود آنها زندگی می کردیم. برای مثال ایمیل در سال ۱۹۷۲ برای اولین بار ساخته شد و در دهه ی ۹۰ رواج یافت و اکنون به زندگی ما حیات بخشیده است. این نکته برای تمام چیزهایی که اکنون بخشی جذایی ناپذیر از زندگی روزمره ما هستند صادق است، از فروشگاه هایی که به آنها وابسته ایم تا محصولاتی که کنار گذاشتنشان غیر ممکن است.

 

  1. سلفی

اگرچه این مفهوم تقریبا بی زمان و بی انتها است اما در قدیم گرفتن عکس از خود آنچنان کار ساده ای نبوده است. فقط به این فکر کنید که در آینده ای نزدیک بزرگسالان یادی از دوران قدیم می کنند و عکس های جوانی خودشان را می بینند که از فاصله ی طول دست آنها گرفته شده اند.

 

  1. ساندویچ های از پیش آماده

صبح روزی که هیچ چیز درست پیش نرفته است، پدر و مادرتان قطعا از این انتخاب استقبال خواهند کرد و آن را داخل ظرف غذای شما خواهند گذاشت. این ساندویچ های گرم پیش آماده، از سال ۲۰۰۰ عرضه شدند.

 

  1. آبممیوه پاکتی

ما به دیدن کودکانی که از پاکت آبمیوه کوچک خود آب سیب، سبزیجات و پوره میوه را با نی می نوشند عادت کرده ایم و این چیزی است که در روزهای دهه ی ۷۰ اصلا نمی دیدیم.

 

  1. خوشبو کننده هوا

معرفی خوشبو کننده ی هوا در سال ۱۹۹۸ چیزی کمتر از معجزه نبود.

 

  1. تی صاف با دستمال رطوبت گیر

این محصول در سال ۱۹۹۹ وارد بازار شد و ما را از شر حمل کردن تی های معمولی و سطل های بزرگ آب خلاص کرد.

 

  1. سطل پوشک

اگرچه منشا این محصول هنوز مشخص نیست (عرضه آن تقریبا در دهه ی ۱۹۹۰ رخ داد)، اما الان نمی توانیم یک مهدکودک را بدون سطل پوشک تصور کنیم.

 

  1. فیجت اسپینر

در گذشته اگر می خواستید که معلم یا پدر و مادر خود را اذیت کنید و انرژی مازاد خود را تخلیه نمایید، تمام کاری که باید می کردید آن بود که خودکار خود را روی میز بزنید یا یک کاغذ مچاله شده را به سمت دوست یا خواهر و برادر خود پرت کنید.

 

  1. فروشگاه دیزنی

فروشگاه دیزنی و آن لباس های مشهور شاهزاده دیزنی تا سال ۱۹۸۷ عرضه نشده بودند.

  1. دیزنی لند

نمایش دیزنی، مثل باز کردن جعبه ویدیو است که در آن والدین کودکان خود را با تعطیلات دیزنی لند هیجان زده کرده و واکنش آن ها را در یوتیوب منتشر می کنند. این محصول زندگی ماست.

 

  1. رستوران های فست کژوال سالم

قبلا رستوران های زنجیره ای کودک پسندی وجود داشت که فست فود هم در منوی آنها بود، اما امکان نداشت که ناهار یا شام خود را به دلخواه خود و از بوریتو و تاکو تهیه کنید. چیپوتل در سال ۱۹۹۳ پای خود را به زندگی ما گذاشت.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *