صفحه نخست / سلامت / چگونه سلامت باشیم ؟ / ۹ کاری که از انجام آن ها باید اجتناب کنید
چگونه سلامت باشیم

چگونه سلامت باشیم ؟ / ۹ کاری که از انجام آن ها باید اجتناب کنید

چگونه سلامت باشیم ؟ مورد که برای سالم ماندن باید از آن اجتناب کنید

بسیاری از شما به دنبال سلامتی و رژیم غذایی بهتر هستید و قصد دارید برای رسیدن به این هدف، مواردی از چیزهای ناسالم را از زندگی خود حذف کنید. اما این موارد، حتما غذای ناسالم یا شیرینی نیست. گاهی مواقع همه ما، عادت هایی داریم که ما را از رسیدن به هدف سلامتی، باز می دارند. خوب است این عادت های بد را نیز کنار بگذاریم.

در اینجا به برخی از این موارد اشاره می کنیم.

 

  • صحبت های منفی درباره خود

با خودتان مهربان باشید. شما قوی و توانا هستید. شروع کنید از خود تعریف کنید. هیچ گاه از خود بدگویی نکنید. هر چه بیشتر خود را دست پایین بگیرید و تضعیف روحیه کنید، اوضاع برایتان سخت تر خواهد شد و سخت تر به اهداف سلامت خود خواهید رسید.

 

  • وزن شما

اهدافی که بتوان آن ها را اندازه گیری کرد، ایده آل هستند، اما گاهی وزن، می تواند دشمن شما باشد. اگر به ترازو خود و هر نقطه اعشار در وزن خود، وسواس پیدا کرده اید، وقت آن است که آن را دور بیاندازید. برای همیشه هم دور بیاندازید. به خاطر داشته باشید که ارقام روی ترازو، سختی ها و تلاش های شما را نشان نمی دهد. اعداد، شما را تعریف نمی کنند.

 

  • ورزش هایی که از انجام آنها متنفرید

همه کس دویدن را دوست ندارد. هیچ اشکالی ندارد. انجام دادن ورزشی که از آن بدتان می آید، انگیزه ورزش کردن را از شما می گیرد. به جز دویدن، ورزش های جایگزین دیگر و ورزشهای هوازی بسیاری وجود دارد. هر ورزشی که دوست دارید انجام دهید، از اسپینینگ و پیلاتس گرفته، تا شنا و یوگا. اگر یک ورزش مورد پسندتان نیست، یک باشگاه دیگر ثبت نام کنید، یا مربی ورزش خود را عوض کنید. آنقدر جستجو کنید تا بالاخره ورزش مناسب خود را پیدا کنید، اما به هیچ وجه، ورزشی را که دوست ندارید ادامه ندهید.

 

  • ورزش کردن برای تغییر قسمتی از بدن

ورزش کردن به خاطر اینکه از بدنتان متنفر هستید، یکی از بدترین کارهایی است که می توان انجام داد. ورزش کردن به شما حس خوب می دهد، نسبت به بدنتان انرژی مثبت می فرستند، به شما حس اعتماد به نفش می دهد، و هورمون اندورفین را در بدنتان آزاد می کند که باعث می شود حس خوبی داشته باشید. ورزش کردن، در کنار سودهای زیادی که دارد، انرژی شما را بیشتر می کند، و سلامتی بیش تر و حس بهتری برای شما به ارمغان می آورد. با بدنتان ارتباط مثبت برقرار کنید، و سعی نکنید آن را تغییر دهید.

 

  • کرفس (یا غذایی که از آن متنفرید)

خیلی از افراد از کرفس متنفرند. پس خود را مجبور به خوردن آن نکنید. برای سالم ماندن، حتما نیازی به خوردن کرفس ندارید. شاید غذای سالمی که از آن متنفرید کرفس نباشد. شاید از ماده غذایی سالم دیگری متنفر باشید و با قبولاندن این باور به خود که برای سلامتی خوب است، خود را مجبور به خوردن می کنید. ایم کار لازم نیست. بدانید که اگر رژیم غذاییتان، شامل غذاهایی که دوست ندارید باشد، آن رژیم را مدت زمان زیادی ادامه نخواهید داد. پس برای اینکه بتوانید رژیم ثابتی را دنبال کنید، به دنبال غذاهای سالمی بگردید که به آن ها علاقه دارید. در این صورت، همیشه سالم تر غذا خواهید خورد.

 

  • ایده آل گرایی

تلاش بی وقفه برای رسیدن به هدف خوب است، اما تلاش برای رسیدن به کمال، عادتی غیر سالم است. گذاشتن اهداف غیرواقع بینانه و غیر قابل دستیابی به سلامت جسمی و روحی شما آسیب می رساند. زمانی که شما به طور آگاهانه یا ناخودآگاه، می خواهید خود را از قضاوت دیگران محافظت کنید، این تمایل به کمال گری اغلب تبدیل به یک مکانیسم دفاعی می شود. اگر می خواهید سالم تر باشید، بیشتر انرژی خود را برای پیشرفت و نه رسیدن به کمال بگذارید.

 

  • شمردن کالری

بیش از حد  خود را درگیر کالری ها نکنید، مخصوصا اگر باعث به وجود آوردن احساس منفی نسبت غذا شده است. غذا، سوخت بدن شماست. ما برای داشتن عضلات قوی، استخوان های محکم، و یک بدن سالم، به کالری احتیاج داریم. راه های زیادی برای غذا خوردن سالم بدون شمردن کالری وجود دارد. فقط کنترل کنید که به اندازه کافی پروتئین، چربی، و کربوهیدرات در روز مصرف می کنید.

 

  • استرس

استرس، چه به صورت بیماری اضطراب بالینی باشد، و چه تنها به صورت داشتن استرس زیاد در زندگی روزمره، بروز کند، با تاثیر بر سلامت روانی، به سلامت جسمی تان ضرر جدی وارد می کند. استرس می تواند باعث افزایش وزن، باد کردن شکم، درد جسمی، مشکلات پوستی، و دیگر مشکلات شود. برای کم کردن استرس، به یک مشاور مراجعه کرده یا از روش های دیگری که مناسب می دانید (مثلا از اسانس های خوشبو)، در خانه استفاده کنید.

 

  • موانع سر راه

چه چیز شما را از رسیدن به خوشبختی و زندگی سالم باز می دارد؟ شاید یک رابطه غیر سالم، یک شغل بد که انرژی تان را کاملا می گیرد، یا شاید هم یک ترس که عمیقا در وجودتان لانه کرده است. خودتان را از این موانع رها کنید. افرادی را که شما را حمایت نمی کنند از زندگی خود حذف کنید. شغلی که به آن علاقه ندارید و به شما حس بدی می دهد را رها کنید. تشریفات غیر ضروری را که شما را از رسیدن به اهداف جسمی، روانی و شخصی باز می دارند، کنار بگذارید. زمان شما مال خودتان است. فعالیت هایی را که به شما اجازه می دهند به اهدافتان برسید را جایگزین این موارد کنید. شغلی انتخاب کنید که به شما فرصت شکوفا کردن استعدادتان را بدهد، و روابطی را آغاز کنید که شما را همان طور که هستید باور کنند و اعتماد به نفستان را تقویت کنند.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

قیمت داروی پیوند کلیه / داروی پیوند کلیه در سراسر کشور رایگان شد

قیمت داروی پیوند کلیه / داروی پیوند کلیه در سراسر کشور رایگان شد به گزارش خبرگزاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *