صفحه نخست / سلامت / چگونه با مواد داخل یخچال جلوی حمله قلبی بایستیم/دفاع پتاسیمی در مقابل حمله قلبی
چگونه با مواد داخل یخچال جلوی حمله قلبی بایستیم/دفاع پتاسیمی در مقابل حمله قلبی

چگونه با مواد داخل یخچال جلوی حمله قلبی بایستیم/دفاع پتاسیمی در مقابل حمله قلبی

چگونه با مواد داخل یخچال جلوی حمله قلبی بایستیم/دفاع پتاسیمی در مقابل حمله قلبی

در ایالات متحده آمریکا، هر ساله از هر چهار نفر، یک نفر به دلیل حمله ی قلبی فوت می کند و ۱۴۰ هزار نفر به دلیل سکته می میرند. چگونه باید از این پیشگیری کرد؟

دانشگاه آلاباما در بیرمنگهام دریافت که غذاهای موجود در یخچال خانه ی شما می توانند به جلوگیری از حمله ی قلبی و سکته کمک کنند. در اینجا به غذاهایی اشاره می کنیم که سلامت قلب شما را بهبود بخشیده و جان شما را نجات می دهند.

اما در ابتدا، جزئیاتی را در مورد مطالعه ی انجام گرفته بیان می کنیم

محققین بر روی موش آزمایشاتی را انجام داده تا اثرات مواد معدنی مشخصی را بر روی سلامت قلب آنها تعیین کنند. آنها به موش غذاهای پرچرب دادند؛ متغیر این آزمایش میزان پتاسیم دریافتی هر موش بود.

در این مطالعه میزان قدرتمند بودن پتاسیم تعیین شد

این تیم نتایج را تحلیل کردند و دریافتند که موش هایی که حداقل میزان پتاسیم را مصرف کرده اند شریان های سخت تری دارند و آنها که پتاسیم بیشتری خورده اند دارای شریان های منعطف تری هستند.

شریان های شما در گذرزمان سفت می شود و به همین دلیل احتمال حمله ی قلبی و یا سکته با افزایش سن بالا می رود.

پتاسیم غیر از افزایش سلامت قلب فوائد دیگری نیز دارد

این مطالعه دریافت که کاهش پتاسیم دریافتی بدن با چندین بیماری نظیر تصلب شریان، دیابت و بیماری مزمن کلیه مرتبط است.

دوست دارید در مورد منابع پتاسیم بیشتر بدانید؟ در ادامه به فهرستی از آنها اشاره خواهیم کرد، خوردن این مواد باعث بهبود سلامت شریان های شما می شود.

 

موز

موز به دلیل پتاسیم بالا ارزش غذایی بالایی دارد؛ یک عدد موز ۴۲۲ میلی گرم پتاسیم دارد. محققین توصیه می کنند که برای کاهش احتمال حمله ی قلبی و سکته روزانه یک عدد موز مصرف شود.

فایده این میوه تنها در مبارزه با بیماری های قلبی مفید نیست. مصرف موز باعث کاهش فشار خون و کاهش احتمال سرطان می شود. همچنین موز سرشار از فیبر بوده می تواند احتمال سرطان روده بزرگ را کاهش دهد.

 

آووکادو

این میوه هسته دار می تواند گوارش شما را بهبود بخشد، از سرطان جلوگیری کند و حتی احتمال ابتلا به افسردگی را کاهش دهد. در هر آووکادو تقریبا ۹۷۵ میلی گرم پتاسیم وجود دارد.

آووکادو پر از چربی های سالم و مناسب بوده که برای سلول های بدن حیاتی هستند. همچنین باعث افزایش سلامت پوس و مو و حتی تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

 

غذاهای مفید دیگری هم وجود دارد

دیگر غذاهای روزمره هم در ورود پتاسیم به بدن موثرند. توصیه می شود که سیب زمینی پخته، اسفناج و کشمش در وعده های غذایی جای گیرند.

افرادی که سیگار می شکند یا مبتلا به بیماری های جذب گوارشی هستند به احتمال زیادی کمبود پتاسیم خواهند داشت. اینگونه افراد می توانند با دنبال کردن یک رژیم سرشار از پتاسیم و استفاده از قرص های پتاسیم با این بیماری ها مقابله کنند.

حمله قلبی و سکته از عمده عوامل مرگ و میر در آمریکا هستند

حمله ی قلبی دلیل اصلی مرگ و میر در زنان و مردان آمریکایی است. سکته در جایگاه سوم قرار دارد.

افرادی که دچار ناراحتی قلبی هستند باید به سطح پتاسیم بدن توجه کنند. کمبود پتاسیم می تواند منجر به ضعف ماهیچه و اختلال در ضربان قلب شود.

در همین رابطه

قیمت داروی پیوند کلیه / داروی پیوند کلیه در سراسر کشور رایگان شد

قیمت داروی پیوند کلیه / داروی پیوند کلیه در سراسر کشور رایگان شد به گزارش خبرگزاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *