صفحه نخست / سرخط اخبار / چه کشور هایی به برجام پایبند میمانند/بیانیه مشترک اتحادیه اروپا و چین درباره برجام

چه کشور هایی به برجام پایبند میمانند/بیانیه مشترک اتحادیه اروپا و چین درباره برجام

چه کشور هایی به برجام پایبند میمانند/بیانیه مشترک اتحادیه اروپا و چین درباره برجام

بعد از نشست نمایندگان ا چه کشور هایی به برجام پایبند میمانند تحادیه اروپا و چین در پکن، طرفین بیانیه‌ای را برای همکاری مشترک در زمینه‌های متعدد منتشر کردند.

بر اساس بیانیه پایانی این نشست که در سایت پارلمان اتحادیه اروپا منتشر شده، طرفین توافق کردند همکاری استراتژیک جهانی را عمیق‌تر کنند و شهروندان خود را در قلب این همکاری استراتژیک قرار دهند. همچنین در این بیانیه آمده است، گفت‌وگوهای خوبی در همکاری‌های امنیتی و خارجی میان دو طرف وجود داشت.

«ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا و «دونالد توسک» رئیس شورای اروپا به نمایندگی از این اتحادیه و «لی که‌کیانگ» نخست وزیر چین به نمایندگی از این کشور، در نشست مشترک حضور داشتند.

براساس این گزارش، اتحادیه اروپا و چین در بیانیه مشترکشان گفتند، برجام یک ابزار کلیدی در معماری عدم اشاعه هسته‌ای جهانی و دستاورد دیپلماتیک مهمی است که شورای امنیت سارمان ملل آن را تایید کردهاست. طرفین یادآور شدند که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به تعهداتش در رابطه با مسئله هسته‌ای را انجام داده است و اتحادیه اروپا و چین، تعهد خود برای ادامه اجرای کامل و موثر برجام را اعلام کردند.

روز هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۷ «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، این کشور را از برجام خارج کرد اما دیگر کشورهای امضاکننده برجام شامل چین و کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا، پایبندی‌شان به توافق هسته‌ای ایران را بیان کرده‌اند.

منبع: فارس

در همین رابطه

ارتباط ایران با اروپا پس از تحریم امریکا / صادرات شرکتهای آلمانی قطع نمیشود

ارتباط ایران با اروپا پس از تحریم امریکا / صادرات شرکتهای آلمانی قطع نمیشود وزیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *