صفحه نخست / دانش و فناوری / چطور می شود در حال رانندگی برای دیگران شکلک در آورد/ مرسدس به ماشین نیمه خودکار بدل می شود
چطور می شود در حال رانندگی برای دیگران شکلک در آورد/ مرسدس به ماشین نیمه خودکار بدل می شود

چطور می شود در حال رانندگی برای دیگران شکلک در آورد/ مرسدس به ماشین نیمه خودکار بدل می شود

تست درایو ماشین E43 شامل “کمک در رانندگی به همراه پکیج” (AMG) است. حدود ۱۶۹۵ یورو قیمت دارد و بر روی مدل های دیگر مرسدس هم قابل نصب است. ویژگی های جالب زیادی دارد از جمله:

  • نقطه کور فعال و کمک در راندن در بین خطوط
  • کمک در ترمز فعال و کمک به راندن
  • کمک فعال به تعویض خطوط
  • درایو پایلوت

 

تنها کافی است کنار فرمان، گزینه ی کروز کنترل را فشار دهید. این سیستم خودکار فعال می شود.

پس از اینکه مانند ویدیوی تبلیغاتی مرسدس بنز، فرمان  را رها می کنید، حس عجیبی است. درست مانند یک مادر که به دنبال کودک نوپای خود با یک ظرف غذا راه می رود، شما هم در هر لحظه نگران خواهید بود اتفاقی بیافتد و دستهایتان را در حالت آماده باش نگه خواهید داشت.

اما پس از مدتی یاد می گیرید آرام باشید و سپس دستهایتان را روی زانوها می گذارید. خوبی این ویژگی در این است که فقط مختص سرعت های پایین نیست؛ بلکه تا سرعت ۱۳۱ مایل بر ساعت هم کار می کند. به راحتی می توانید در اتوبان ویراژ دهید و برای ماشین های اطراف شکلک در آورید.

البته، این یک ویزگی کاملا خودکار نیست و هر از چند گاهی، چراغ زرد چشمک زن با علامت فرمان، روی داشبورد روشن می شود و باید خیلی آرام فرمان را لمس کنید تا نشان دهید راننده سر جای خود حضور دارد. اگر این کار را نکنید، سیستم آنقدر پیام می دهد تا بالاخره سرعت ماشین کم شده و ماشین از حرکت می ایستد.

ایرادات این سیستم

ایراد این سیستم این است که که کمی به سمت چپ خط متمایل می شود و گه گاه به کامیون های باری بیش تر از آنچه که باید نزدیک می شود. در این گونه موارد باید اقدام پیشگیرانه انجام داد و خیلی کم فرمان را به سمت راست هدایت کرد.

ایراد دیگر آن این است که نمی تواند مثل یک راننده واقعی عمل کرده و متوجه شود ماشین رو به رویی در حال ترمز گرفتن است. پس حواستان باشد که برای ترمز گرفتن دیر نشود. در چنین موقعیت هایی، یک راننده خوب، می تواند بهتر و به موقع عمل کرده و از ترمز ناگهانی جلوگیری کند؛ اما هرچه باشد، باز هم این سیستم کار خودش را خوب انجام می دهد.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

 

 

 

در همین رابطه

خرید قسطی ماشین جک / شرایط خرید قسطی جک S3 با جزئیات + عکس

خرید قسطی ماشین جک / شرایط خرید قسطی جک S3 با جزئیات + عکس شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *