صفحه نخست / سلامت / چطور ابتلا به افسردگی را کاهش دهیم/ فقط هفته ای یک ساعت وقت بگذارید
نشانه های افرادی که قادر به عشق ورزیدن نیستند

چطور ابتلا به افسردگی را کاهش دهیم/ فقط هفته ای یک ساعت وقت بگذارید

چطور ابتلا به افسردگی را کاهش دهیم/ فقط هفته ای یک ساعت وقت بگذارید

اگر در هفته تنها یک ساعت ورزش (هر ورزشی که دلتان می خواهد) انجام دهید، خطر ابتلا به افسردگی کاهش می یابد.

یافته های این مطلب از تحلیلی در کشور نوروژ گرفته شده اند که در آن عادات ورزش، و میزان افسردگی و اضطراب ۳۴ هزار بزرگسال بررسی شد.

تیمی از تحلیل گران انگلیسی، استرالیایی و نروژی دریافتند خطر ابتلا به افسردگی در افرادی که در طول هفته یک ساعت ورزش می کنند، صرفنظر از شدت ورزش، ۴۴ درصد کاهش می یابد. حتی اگر یک ورزش کوچک به صورت منظم انجام شود، از ابتلا به افسردگی پیشگیری می شود.

البته اصطلاح “هرچه بیشتر، بهتر”، در این مورد بخصوص پاسخ نمی دهد. اکثر منافع ورزش برای سلامت روان در زمانی محقق می شود که فردی تا به حال هیچ تحرکی نداشته است، یک تا دو ساعت در هفته ورزش کند. همچنین منافع سلامت روان صرفنظر از شدت فعالیت جسمی بوده و فواید دیگری نیز برای ورزش منظم کشف شده اند. البته بعد از دو ساعت ورزش، منافعی که در انجام ورزش وجود دارد، به تدریج کم می شود. در اینجا نکته مهم آن است که هر نوع فعالیت جسمی، حتی پیاده روی، منافع مشابهی برای سلامت روان دارند.

بررسی و تحقیق اصلی در بین سالهای ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۶ انجام گرفت. در آن زمان از شرکت کنندگان آزمون تمرین جسمی گرفته شد و پرسشنامه های سبک زندگی و پزشکی را پر کردند. ارزیابی سلامت روان نیز تکمیل شد.

در حدود ۷ درصد از افرادی که تا سال ۱۹۹۷ مورد پیگیری قرار گرفتند، به افسردگی مبتلا شدند و ۹ درصد از آنها دچار اضطراب بالینی شدند. ورزش هیچ تاثیری بر اضطراب نداشته است. اما محققین دریافتند که صرفنظر از جنسیبت یا شدت فعالیت، ورزش منظم به مدت یک ساعت در هفته خطر ابتلا به افسردگی را در طول زمان کاهش می دهد.

محققین محاسبه کردند که ۱۲ درصد از موارد ابتلا به افسردگی می توانستند با انجام یک ساعت ورزش کم شدت در طول هفته از مبتلا شدن به این بیماری جلوگیری کنند.

ورزش بیش از یک ساعت در طول هفته اساسا نمی تواند خطر ابتلا به افسردگی را کاهش دهد. این اثر در مدت یک ساعت ورزش به حداکثر خود رسیده و پس از آن افت می کند.

دلایل بسیاری برای این موضوع وجود دارد. اما این نوع ورزش تاثیر مشابهی بر اضطراب نداشته و بنابراین ما علت وقوع آن را نمی دانیم. تنها چیزی که می دانیم آن است که شما باید هفته ای یک ساعت فعالیت جسمانی انجام دهید و آن هم نباید آنچنان شدید و خشن باشد. نیازی نیست که به کلاس دوچرخه سواری یا دو بروید. حتی می شود همان فعالیت های روزانه را انجام داد و در کنارش پیاده روی انجام دهید.

درست است که دلایل اثرات این نوع ورزش هنوز مشخص نیست، اما این موضوع برای بسیاری از افراد می تواند جالب باشد زیرا مردم همیشه به دنبال راه های آسان هستند.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

قبل از خواب کافئین بخورید/ چرت قهوه،روشی برای داشتن حس فوق العاده پس از خواب

قبل از خواب کافئین بخورید/ چرت قهوه،روشی برای داشتن حس فوق العاده پس از خواب

قبل از خواب کافئین بخورید/ چرت قهوه،روشی برای داشتن حس فوق العاده پس از خواب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *