صفحه نخست / دانش و فناوری / پر خرجترین ماشین های دنیا / اتومبیل هایی که تعمیرات گرانقیممتی دارند
پر خرجترین ماشین های دنیا / اتومبیل هایی که تعمیرات گرانقیممتی دارند

پر خرجترین ماشین های دنیا / اتومبیل هایی که تعمیرات گرانقیممتی دارند

پر خرجترین ماشین های دنیا / اتومبیل هایی که تعمیرات گرانقیممتی دارند

ما در اینجا بر اساس پایگاه اطلاعاتی شاخص هزینه تعمیر اطلاعات وبسایت RepairPal.com، که وبسایتی معتبر در این زمینه است، اطلاعات خود را جمع آوری کرده ایم. اکنون فهرستی از ۱۰ خودروی پرخرج حال و حاضر جهان را ارائه می دهیم. شاید تعجبی نداشته باشد که مدل های مجلل و پربازده اروپایی دسته ی اتومبیل های سواری را در این فهرست پر کنند. ماشین اسپرت کایمن پورش پرخرج ترین خودروی این فهرست بوده و سالانه حدود ۲۳۷۰ دلار روی دست صاحبش خرج می گذارد (این شاخص خودروهای نامتعارف و گران قیمتی نظیر فراری و آستون مارتین را شامل نمی شود). این هزینه فاصله ی زیادی با کم خرج ترین خودرو یعنی موستانگ شرکت فورد دارد که هزینه ی تعمیرات آن ۴۵۴ دلار در سال است.

در مورد پیکاپ باید گفت هزینه های تعمیر و نگهداری با بالا رفتن اندازه ی خودرو، افزایش می یابند، بدین صورت که هزینه تعمیر و نگهداری مدل های کامپکت و متوسط نسبت به خودروهای تمام سایز و نیم تنی و مخصوص کار سنگین، پایین تر است. رم ۳۵۰۰ با داشتن هزینه ی تعمیر و نگهداری ۱۲۴۴ دلار در سال، پرخرجترین پیکاپ است.

ما امتیازات شاخص هزینه تعمیر سایت RepairPal.com (نمرات پایین تر بهتر اند) و تخمین هزینه ی تعمیر و نگهداری سالیانه را به کار گرفتیم. نتایج مبتنی بر هزینه ی گزارش شده ی قطعات و نیروی کار بوده که به وسیله ی شبکه ی گسترده ی امکانات تعمیراتی معتبر در این سایت به ثبت رسیده اند و شامل فروشگاه های خصوصی و بنگاه های معاملات ماشین می شوند.

 

  1. ماشین های کوچک: فولکس واگن گلف جی تی آی (GTI)

امتیاز شاخص سایت RepairPal : ۴۳، میانگین هزینه ۷۶۰ دلار در سال

خودروی کامپکت جی تی ای یک خودروی اسپورت مدل گلف VW است و رانندگی با آن بسیار سرگرم کننده است. با وجود اینکه هزینه ی تخمینی تعمیر و نگهداری آن در دسته ی ماشین های کوچک از همه بیشتر است، اما هنوز هم در مقایسه با سایر خودروهای این فهرست محصولی مقرون به صرفه می باشد.

 

  1. خودرو های سدان (با سایز معمولی): مرسدس بنز سی ۳۰۰

امتیاز شاخص سایت RepairPal : ۶۸، میانگین هزینه ۱۰۹۴ دلار در سال

این خودروی زیبا و سرزنده نه تنها بر حسب هزینه تعمیر و نگهداری از دیگر خودروهای مجلل اسپورت بی ام و و آدی بالاتر است، بلکه از همردیف خود یعنی E300 نیز هزینه ی بالاتری دارد (هزینه تعمیر و نگهداری E300 برابر ۹۷۱ دلار در سال است).

 

  1. خودروهای بزرگ: مرسدس بنز S63ای ام جی

امتیاز شاخص سایت RepairPal : ۸۵، میانگین هزینه ۱۸۴۳ دلار در سال

اصلا تعجب برانگیز نیست که هزینه تعمیر این ماشین پر سرعت با موتور وی ۸ دوقلوی توربوشارژ دست ساز، تنها ۳۰۰ دلار از هزینه تعمیر نسخه ی S550 سدان شرکت مرسدس بالاتر باشد.

 

  1. خودروی اسپرت : پورش کایمن

امتیاز شاخص سایت RepairPal : ۸۵، میانگین هزینه ۲۳۷۰ دلار در سال

خودروی دو در و شاسی پایین کایمن دارای هزینه ی تعمیر و نگهداری بالایی است و سالانه ۲۳۷۰ دلار خرج بر میدارد. این هزینه دو برابر هزینه تخمین مدل ۹۱۱ بوده که ۱۱۵۴ دلار است.

 

  1. خودروی شاسیبلند کامپکت/متوسط: پورش کاین

امتیاز شاخص سایت RepairPal : ۷۲، میانگین هزینه ۱۲۰۰ دلار در سال

درست است که هزینه تعمیر این ماشین از همه بالاتر نیست، اما کاین در بین خودروهای اسپرت و مجلل امروزی، هزینه تعمیر و نگهداری بالایی دارد.

 

  1. خودروی شاسی بلند بزرگ: مرسدس بنز GLS63

امتیاز شاخص سایت RepairPal : ۸۵، میانگین هزینه ۲۰۰۹ دلار در سال

درست است که خودروی شماره ۵ در این فهرست هزینه تعمیر بالایی دارد، اما جی ال اس شرکت مرسدس که ، بخصوص در نسخه ی ای ام جی پربازده پرسروصدا،اندازه ای بزرگتر دارد، دارای هزینه تعمیر و نگهداری بالاتری است.

 

  1. مینی ون : کیا سدونا

امتیاز شاخص سایت RepairPal : ۲۶، میانگین هزینه ۴۵۵ دلار در سال

خبر بد آنکه بر اساس آمار سایت ریپیر پال، سدونا در بین مینی ون ها بالاترین هزینه تعمیرات را دارد؛ خبر خوب آنکه فاصله هزینه نگهداری آن با خودروی هوندا ادیسه تنها چند دلار است. (هزینه تعمیر ادیسه ۴۰۳ دلار در سال می باشد)

 

  1. کامیون پیک اپ کامپکت/متوسط : جی ام سی(GMC) کانیون

امتیاز شاخص سایت RepairPal : ۳۳، میانگین هزینه ۵۷۲ دلار در سال

کانیون با اندازه ای متوسط نسبت به سایر مدل ها در این دسته هزینه ی تعمیر بالاتری دارد و تویوتا تاکوما نیز دارای کمترین هزینه تعمیرات با ۳۹۸ دلار در سال است.

 

  1. کامیون پیکاپ بزرگ : رم ۱۵۰۰

امتیاز شاخص سایت RepairPal : ۵۶، میانگین هزینه ۸۶۳ دلار در سال

تفاوت هزینه ی تعمیر در بین کامیون های بزرگ پیکاپ بالاتر است. برای مثال، هزینه تعمیر رم ۱۵۰۰ دو برابر خودروی اف ۱۵۰ شرکت فورد با قیمت ۴۸۲ دلار در سال است.

 

  1. کامیون پیکاپ سنگین : رم ۳۵۰۰

امتیاز شاخص سایت RepairPal : ۷۳، میانگین هزینه ۱۲۴۴ دلار در سال

خودروی ۱ تنی رم ۳۵۰۰ چنان طراحی شده که هزینه تعمیر آن فاصله ی کمی با پورش کاین داشته باشد. البته کاین نمی تواند مثل رم ۳۵۰۰، ۱۶ تن بار را حمل کند. همینطور باید گفت که رم ۳۵۰۰ هم نمی تواند در عرض ۵.۱ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند.

 

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

 

در همین رابطه

خرید قسطی ماشین جک / شرایط خرید قسطی جک S3 با جزئیات + عکس

خرید قسطی ماشین جک / شرایط خرید قسطی جک S3 با جزئیات + عکس شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *