صفحه نخست / سرخط اخبار / وضعیت آب و هوایی کشور / بارش باران در سراسر کشور

وضعیت آب و هوایی کشور / بارش باران در سراسر کشور

وضعیت آب و هوایی کشور / بارش باران در سراسر کشور

باران تقریبا در همه نقاط کشور در حال باریدن است و تا فردا نیز ادامه خواهد داشت . ارتفاعات البرز نیز از فردا با بارش برف مواجه خواهد بود . باران و رعد و برق و وزش شدید باد در برخی استان کشور ادامه دارد .

طی ساعات آتی بخش‌هایی از استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال شرق بارانی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه سامانه بارشی جدیدی از عصر روز چهارشنبه وارد کشور می‌شود، گفت: پیامد این سامانه بارشی بارش باران و وزش باد شدید در ۱۸ استان کشور طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خواهد بود

احد وظیفه در گفت‌وگو با تسنیم، درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود، همچنان بخش‌هایی از نقاط مختلف را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی افزود: امروز دامنه‌های زاگرس مرکزی، البرز مرکزی، شرق و شمال شرق با رشد ابر، بارش پراکنده باران و رعدوبرق مواجه می‌شوند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اعلام کرد: طی ساعات آتی بخش‌هایی از استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال شرق بارانی می‌شود.

وظیفه ادامه داد: طی ساعات آینده وزش باد شدید بخش‌هایی از شرق کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد که پیامد آن رشد گردوخاک در این مناطق خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: به‌تدریج از اواخر وقت امروز از مقدار ابرها کاسته می‌شود و این سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد.

وظیفه افزود: روز چهارشنبه نیز جوی نسبتاً آرام در غالب نقاط کشور حکمفرما خواهد بود اما از عصر و اواخر وقت روز چهارشنبه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می‌شود که بخش‌هایی از غرب، دامنه‌های البرز غربی، مرکز، جنوب و شرق کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی توضیح داد: پیامد این سامانه بارشی افزایش ابر، بارش باران، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: طی روز چهارشنبه استان‌های آذربایجان‌ها، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، لرستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد با بارش باران مواجه می‌شوند.

وظیفه افزود: روز پنجشنبه نیز بارش‌ها به‌همراه وزش باد شدید در اصفهان، یزد، تهران، البرز، بوشهر، خوزستان، فارس و کرمان پیش‌بینی می‌شود.

وی اردبیل با سه درجه بالای صفر را خنک‌ترین و بندرعباس با ۳۵ درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز به ۱۸ درجه بالای صفر رسید و طی دو روز آتی بارش‌های پراکنده در پایتخت به‌وقوع می‌پیوندد.

منبع: عصرایران

در همین رابطه

وضعیت آب وهوای امروز و فردای ایران / بهبود هوای تهران با بارش باران تابستانی

وضعیت آب وهوای امروز و فردای ایران / بهبود هوای تهران با بارش باران تابستانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *