صفحه نخست / سرخط اخبار / وحید مرادی کیست / زندگی وحید مرادی را بخوانید

وحید مرادی کیست / زندگی وحید مرادی را بخوانید

وحید مرادی کیست / زندگی وحید مرادی را بخوانید

خبرگزاری ها از قتل وحید مرادی در زندان خبر داده اند. وحید مرادی که بود ، بیوگرافی وحید مرادی چیست و دلیل شهرت وحید مرادی چه بود؟

وحید مرادی معروف‌ترین شرور تهران روز دوشنبه امروز با برخی از زندانیان درگیر شد و بر اثر اصابت جسم سرد به قتل رسید.

به گزارش ایسنا، مرادی حین هواخوری در حیاط زندان رجایی‌شهر و در درگیری با برخی از زندانیان به قتل رسیده است.

وحید مرادی چندی پیش در حالی که یک روز از آزادی او گذشته بود، در یک مهمانی، دوست خود را به قتل رساند و متواری شد و با تلاش پلیس در حین خروج از کشور دستگیر شد.

او از چهره‌های پرحاشیه برخی شبکه‌های اجتماعی بود.

وحید مرادی کیست؟ | مصاحبه با شرور مشهور تهران؛ که در اینستاگرام «شاخ» بود!

وحید مرادی کیست؟ | وحید مرادی شرور مشهور تهرانی که با فیلم درگیری های خود در اینستاگرام معروف شده بود و خیلی او را از روی خالکوبی های بدنش می شناختند، دیروز در نزدیکی مرز ترکیه دستگیر شد. وحید مرادی در مصاحبه ای از ۱۴ بار دستگیری خود می گوید و این که دفعه پانزدهم، به جرم قتل حسین دوستش دستگیر شده است… مصاحبه جالب وحید مرادی را در ادامه بخوانید.

وحید مرادی کیست؟

قدرت‌نمایی‌هایش در اینستاگرام، خالکوبی‌های عجیب روی بدنش، ١۴ بار حبس و چندین‌سال درگیری‌های خونین، سرانجام او را به یک قاتل تبدیل کرد؛ شروری که از ١٧ ‌سال پیش تا الان سلاح به دست با قلدری در محله‌های مختلف تهران و کرج قدرت‌نمایی می‌کرد و به خاطر فیلم قلدری‌هایش به شاخ اینستا تبدیل شده بود.
«شهروند» در ادامه نوشت: همه او را به اسم عقاب ایران می‌شناختند؛ کشتی‌گیری که همیشه به خاطر ناموس و دوستانش دعوا می‌کرد. کسی جرأت نداشت به خانواده و نزدیکانش نگاه چپ بیندازد اما در آخر هم قاتل صمیمی‌ترین و عزیزترین دوستش شد. در یک میهمانی مجلل که دوستش برای آزادی او در پنت‌هاوس یک برج در ولنجک تهران به پا کرده بود، درگیری خونینی راه انداخت. در حال گرفتن لایو اینستاگرام بودند که درگیری ایجاد شد. «وحید» دوستش را کشت و دو نفر دیگر را هم مجروح کرد. حالا دستبند به دست در پلیس آگاهی شاپور ایستاده و به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌دهد.
صورتش پر از جای قمه و چاقو است. خالکوبی‌های عجیبی روی بدنش هک کرده؛ خالکوبی‌هایی مثل «بکش تا زنده بمانی»، «مرده‌شور منو تمیز و آرام بشور». لحن صحبتش نشان از کلافگی و عصبانیت دارد. می‌گوید به خاطر کشتن دوست صمیمی‌اش ناراحت است.
وحید مرادی شرور مشهور تهران در برابر دوربین خبرنگار پیراهنش را در آورد /  گفتگو با شرور قاتل + عکس
وحید که از شرورهای معروف پایتخت است، ماجرای زندگی پرحاشیه‌اش را روایت می‌کند:

مصاحبه وحید مرادی

وحید مرادی کیست

چند ‌سال داری؟
٣۴ سال.
ازدواج کردی؟
۵ سالی می‌شود که ازدواج کرده‌ام. یک پسر ۴ ساله دارم.
چندبار تا حالا زندانی شدی؟
١۴ بار دستگیر شدم. این‌ بار پانزدهم است که به جرم قتل دوستم به زندان می‌روم.
هربار به چه جرمی دستگیر می‌شدی؟
من هیچ خلافی در زندگی‌ام نکرده‌ام به جز دعوا و درگیری؛ همیشه هم به خاطر درگیری و دعوا و حمل سلاح درگیر شده‌ام. نه سارقم، نه کلاهبردار و نه زورگیر؛ روی مسأله ناموس هم خیلی حساسم. برای همین اصلا مزاحم نوامیس نمی‌شدم.
گویا در اینستاگرام هم معروفی؟
قبلا در پیج‌هایی که داشتم، فیلم‌هایم را منتشر می‌کردم. البته بیشتر دوستانم این فیلم‌ها را در پیجم می‌گذاشتند اما چند وقت پیش پلیس امنیت مرا بازداشت کرد. به‌ خاطر همین فیلم‌ها تعهد دادم و آزاد شدم. بعد از آن دیگر هیچ فیلمی از خودم در اینستاگرام منتشر نکردم.
چرا آن‌قدر دعوا می‌کنی؟
بیشتر دعواهای من همیشه سر مرام و معرفت بوده است. کسی به دوستان یا ناموسم چپ نگاه می‌کرد، با او درگیر می‌شدم. من روی این مسائل خیلی حساس هستم. همیشه هم به خاطر این موضوع دعوا می‌کردم و بعد از درگیری دستگیر می‌شدم. من اصلا آدم خشنی نیستم، اتفاقا خیلی معرفت دارم. همیشه هم به خاطر این معرفتم گیر افتادم.
نمی‌ترسیدی در این درگیری‌ها کشته شوی یا کسی را به قتل برسانی؟
دیگر وقتی آدم درگیر می‌شود، به این چیزها فکر نمی‌کند.
تا به‌حال قتل نکردی؟
یک‌بار با مردی میانسال درگیر شدم. به من فحش داده بود و من هم عصبانی شدم. در این درگیری او حالش بد شد و بعد از رفتن به بیمارستان جانش را از دست داد. مرا به جرم قتل دستگیر کردند ولی بعد مشخص شد که آن مرد بر اثر سکته قلبی جان باخته است، برای همین من هم از اتهام قتل تبرئه شدم.
اولین‌‌بار چه زمانی دعوا کردی و دستگیر شدی؟
سال ٨٠ بود. من ١٨‌ سال داشتم. به خاطر دوستانم وارد یک درگیری‌ای شدم و یک‌ نفر را مجروح کردم. اولین‌بار همان زمان بود که دستگیر شدم.

وحید مرادی؛ عقاب ایران!

همسرت هم در جریان کارهایی که می‌کردی، بود؟
بله می‌دانست. من خیلی معروف بودم. همه به من می‌گفتند عقاب ایران.
مشکلی با این قضیه نداشت؟
نه. همسرم همیشه می‌دانست که من مرد با معرفت و ناموس‌پرستی هستم، می‌دانست به خاطر این مسائل است که دعوا می‌کنم، برای همین مشکلی با این مسأله نداشت.
چطور با او آشنا شدی؟
من عاشق همسرم شدم و چندین‌‌بار به خواستگاری‌اش رفتم تا در نهایت با او ازدواج کردم.

قتل وحید مرادی

از ماجرای این قتل بگو.
دوماهی بود که از زندان آزاده شده بودم. حسین وقتی فهمید آزاد شده‌ام، با من تماس گرفت و گفت که به خانه‌اش بروم. وقتی رفتم دو سه‌ نفر دیگر از دوستانمان هم بودند. آنها مشروب می‌خوردند. من هم مشروب خوردم. بعد از آن حسین شروع کرد به فیلم‌گرفتن؛ می‌گفت دارد لایو اینستا می‌گیرد. از من خواست جلوی دوربین صحبت کنم ولی من گفتم که به خاطر تعهدم نمی‌خواهم از من فیلم بگیرد. او ناگهان فحش ناموس داد. من هم که روی این مسائل حساس هستم، با هم درگیر شدیم و او و دو نفر دیگر را با چاقو زدم.
بعد چه کار کردی؟
بلافاصله به خانه‌مان در کرج رفتم. به همسرم ماجرا را گفتم. وسایلم را برداشتم و فرار کردم. در مرز باکو بودم که ماموران مرا دستگیر کردند.
می‌خواستی به کجا بروی؟
قصد داشتم به صورت قاچاقی به ترکیه بروم. یک‌نفر می‌خواست مرا از مرز رد کند که ماموران مرا در دل کوه پیدا و دستگیر کردند.
همسرت وقتی متوجه شد دست به قتل زده‌ای، چه کار کرد؟
کلی گریه کرد و از من خواست که خودم را معرفی کنم ولی من به حرف‌هایش اهمیتی ندادم و فرار کردم.
چقدر به قاچاقچی انسان پول دادی تا تو را از مرز رد کند؟
دوستم قرار بود ٢ تا ٣‌ میلیون تومان به او پول بدهد.
آخرین بار به چه جرمی در زندان بودی؟
آخرین‌بار به خاطر درگیری در زندان بودم.
با شلیک گلوله دستگیر شده بودی؟
من هر بار که می‌خواستم دستگیر شوم، چون تسلیم نمی‌شدم، با شلیک گلوله گیر می‌افتادم. پاهایم ١٨ تیر خورده است. درست نمی‌توانم راه بروم. گاهی‌وقت‌ها با عصا راه می‌روم.
خانواده مقتول را می‌شناسی؟
بله. من چندین ‌سال با مقتول رفت‌وآمد داشتم و خانواده‌اش را می‌شناختم. برادرهایش نور چشمانم هستند. برای خانواده‌اش احترام زیادی قائلم. حسین بهترین دوستم بود. خیلی ناراحتم که او را کشته‌ام. من اصلا قاتل نبودم، حتی دشمنانم را هم با قدرت‌نمایی می‌ترساندم، ولی دست به قتل نمی‌زدم. چه برسد به این‌که دوستم را بکشم.
فکر می‌کنی بتوانی از آنها رضایت بگیری؟
امیدوارم رضایت بدهند. من یک پسر کوچک دارم، نمی‌خواهم بدون پدر بزرگ شود.
مقتول آن میهمانی را به‌خاطر آزادی تو به پا کرده بود؟
دقیقا نمی‌دانم. وقتی با من تماس گرفت، نگفت که میهمانی گرفته است. فقط گفت به خانه‌اش بروم. من اگر می‌دانستم که در آنجا مشروب می‌خورند، اصلا نمی‌رفتم.
مگر خودت مشروب نمی‌خوردی؟
یک سالی می‌شد که مشروب خوردن را ترک کرده بودم.
اعتیاد نداشتی؟
هیچ‌وقت اعتیاد نداشتم. فقط مشروب می‌خوردم که آن را هم ترک کرده بودم، ولی در میهمانی خانه مقتول دوباره مشروب خوردم. ما آن شب هر دو مست بودیم.
اگر پسرت راه تو را پیش بگیرد چه کار می‌کنی؟
اصلا دوست ندارم مثل من بشود. من آرزو دارم پسرم دکتر شود و آینده روشنی داشته باشد. دلم نمی‌خواهد مثل من پر از حاشیه و دردسر باشد.
خواهر و برادر هم داری؟
فقط یک خواهر داشتم که چند‌ سال پیش بر اثر یک بیماری جان خود را از دست داد.
منبع درآمدت چه بود؟
من کشتی‌گیر هستم. چندین فن خوب کشتی بلدم که در باشگاه آنها را آموزش می‌دادم. داروهای بدنسازی هم می‌فروختم. منبع درآمدم فقط همین‌ها بود.
در کشتی مقامی هم داشتی؟
یک‌بار مدال جوانان دریافت کرده بودم.
وحید مرادی کیست
به گزارش گروه جنایی رکنا، وحید، شرور قاتل The Murderer تهران پس از اینکه روز گذشته در مرز بازرگان دستگیر شد به اداره دهم پلیس Police آگاهی تهران منتقل شد و در مقابل خبرنگاران قرار گرفت.
در ادامه گفتگوی خبرنگار جنایی رکنا با این شرور قاتل را می خوانید.

در روز حادثه Incident چه اتفاقی افتاد؟
من با حسین و برادرش دوست بودم، در روز حادثه آژانس گرفتم و به آنجا رفتم، قرار نبود مشروب بخوریم رفتم بالا دیدم آن ها در حال مشروب خوردن بودند، من گفتم نمی خورم اما حسین اصرار کرد که من هم بخورم. او به شدت مست شده بود در همین حال شروع به لایو گرفتن از من کرد و فحش ناموسی می داد بعد باهم درگیر شدیم دو، سه تا از دوستانش نیز به من حمله کردند من هم از خودم دفاع کردم، قصد من کشتن Killing حسین نبود، من با برادرش نیز دوست هستم و به خانواده اش تسلیت می گویم. خانواده حسین هم می دانند مقصر خودش بود، فحش ناموس داد و من با چاقو به دستش زدم.

متاهلی؟
بله، زن دارم، یک پسر ۴ ساله نیز دارم که آرزو دارم دکتر شود.

پس از اینکه از مهمانی Party خارج شدی چه کردی؟
بعد از این اتفاق پیش خانواده ام رفتم و از آن ها خداحافظی کردم، وسایلم را جمع کردم و رفتم سمت مرز بازرگان در باکو.

چگونه دستگیر شدی؟
فرد قاچاقچی Smuggler که قرار بود من را از مرز رد کند مرا به پلیس لو داد، حتی بخاطر اینکه ماجرا لو نرود قبل از دستگیری مرا به قسمت کوهستانی برد و در آنجا ماموران آمدند و دستگیر شدم.

سابقه داری؟
بله، از سال ۸۲.

کارت چیست؟
باشگاه دارم.

ماجرای فعالیت های پیج های طرفداریت در اینستاگرام Instagram چیست؟

گوشی من سادست، و من فعالیتی در این فضا ندارم، من زورگیری و دزدینمی کنم چون آدم بدی نیستم، شاید بخاطر این باشد که پیج های طرفداری از من درست شده است.

چرا عصا دست می گیری؟

قبل از اینکه به اتهام قتل دستگیر شوم یک بار دیگر دستگیر شدم که در جریان دستگیری هفت گلوله به پای من شلیک شد.
بنابراین گزارش ساعت ۲۰ روز ۲۶ اردیبهشت امسال وقوع یک فقره فوت ناشی از اصابت چاقو ، به کلانتری ولنجک اعلام شد . با حضور ماموران در بیمارستان مشخص شد فردی حدودا ۳۵ ساله به همراه دو نفر دیگر که آنها نیز مورد اصابت جسم تیز قرار گرفتند ، جهت اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل شده اما با وجود انجام اقدامات پزشکی جان باختند.
تحقیقات نشان داد که هر سه نفر آن ها از دوستان قاتل هستند که پس از آزادیوی ( قاتل ) از زندان، در خانه ی مجردی مقتول اقدام به گرفتن میهمانی برای قاتل نموده اما در ادامه مابین آنها درگیری رخ داده و قاتل با سلاح سرد همراه خود هر سه نفر آنها را مورد ضربات چاقو قرار داده که پس از انتقال ایشان به بیمارستان ، مقتول ( میزبان میهمانی ) فوت کرده است.

گفتگو با وحید مرادی

وحید مرادی ۳۴ که یکی از اراذل و اوباش پایتخت است که دوست دارد پسرش وقتی بزرگ می شود دکتر شود و مسیری که خودش انتخاب کرده را به فرزندش یاد نمی دهد.

سابقه داری؟

۱۴ بار سابقه شرارت و درگیری دارم.

چرا درگیری؟

سر ناموس بوده، خدا را شکر سابقه مواد مخدر Drugs ، زورگیری، سرقت Stealing و خفت گیری نداشتم.

الان چرا دستگیر شدی؟

حسین رفیقم بود، مشروب خورده بودیم، تنها بودم، فحش ناموس داد و با دوستانش به من حمله کردند که چاقو به دستش خورد و خونریزی زیادی داشت به همین خاطر فوت کرد.

کی متوجه مرگ حسین شدی؟

وقتی داشتم از شهر خارج می شدم.

با هم دوست بودید چرا فرار کردی، می ترسیدی شکایت کند یا می دانستی او را کشتی؟

گفتم میره شکایت می کنه، به همین خاطر فرار کردم.

وضعیت مالی حسین خوب بود؟

بله، هر چقدر حسین پولدار بود من نداشتم و خدار و شکر وضعیت مالی خوبی داشت.

از قبل با حسین اختلاف نداشتی؟

نه، هیچ اختلافی با هم نداشتیم، با هم رفیق بودیم و برادرانش هم با من دوست بودند.

آخرین با کی دستگیر شدی؟

۳ ماه پیش به خاطر درگیری با یک مشت به درد نخور.

چرا وارد دنیای شرارت شدی؟

جوانی و نادانی.

شنیدم حرف اول شرارت و لات ها را می زنی؟

نه آقا، دست بالای دست زیاده است.

هوادارای زیادی داری؟

طرفدارای من زیاد بود چون کار فولی نداشتم.

کار فول یعنی چی؟

یعنی مزاحم ناموس مردم نشدم، کارهای غیراخلاقی نکردم، دزدی theft و زورگیری نکردم.

چطور وارد این مسیر شرارت شدی؟

بچگی کردم و پا تو راه غلطی گذاشتم و ماندگار شدم، اشتباه کردم.

درس خواندی؟

تا سیکل درس خواندم.

چرا ادامه تحصیل ندادی؟

دوست نداشتم درس بخوانم.

از همان بچگی شرور بودی؟

دعوا می کردم ولی شر نبودم و ورزشکار بودم.

خواهر و برادر داری؟

یک خواهر داشتم که فوت کرد.

به نظرت به عنوان تک فرزند خانه برای خانواده ات نقش مفیدی داشتی؟

وحید در حالی که بغض کرده بود و سرش را به پایین انداخت گفت :نه، پدر و مادرم را پیر کردم.

ازدواج کردی؟

سالها پیش ازدواج کردم و صاحب یک پسر شدم که الان ۴ و نیم سال دارد.

دوست داری پسرت چه کاره شود؟

دکتر. من نشدم می خواهم اون دکتر بشه.

به فرزندت راه شرارت یاد نمی دهی؟

نه، می خواهم پسرم دکتر شود و تو مسیری برود که من نرفتم.

دنیای لات بازی تمام شده؟

وقتی می فهمی دنیای لات بازی و شرارت تمام شده که یک اشتباه می کنی و باید حسرت بخوری. ای کاش حسین من را دعوت نکرده بود، اگر می دانستم برنامه مشروب خواری است نمی رفتم.

شنیدم یکسال است که مشروب نمی خوری؟

به خدا توبه کرده بودم، حسین اصرار کرد من هم به خاطر رفاقتم خوردم، اگر فحش نمی داد هیچ اتفاقی نمی افتاد.

اگر به قبل برگردیم و حسین فحش بده دوباره با چاقو به او ضربه می زنی؟

هر دو مست بودیم، اون اشتباه کرد فحش داد منم هم اشتباه کردم که او را زدم .

سال ۹۱ هم قتل انجام دادی؟

وحید وقتی این سوال از او پرسیده شده سرش را به پایین انداخت و گفت نمی خواهد در مورد گذشته حرف بزند.

بنا به این گزارش، وحید مرادی برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران قرار دارد. قسمت دوم این گفتگو را عصر امروز بخوانید و ببینید.

منبع : شهروند / رکنا / ایسنا

در همین رابطه

قتل وحید مرادی در زندان/ دستگیری دو اراذل و اوباش با انتشار ویدیو اینستاگرامی

قتل وحید مرادی در زندان/ دستگیری دو اراذل و اوباش با انتشار ویدیو اینستاگرامی رییس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *