صفحه نخست / مد و زیبایی / عبارت ‘YKK’ روی زیپ لباس شما بی دلیل نیست/ ترجمه چه عبارتی است؟
عبارت 'YKK' روی زیپ لباس

عبارت ‘YKK’ روی زیپ لباس شما بی دلیل نیست/ ترجمه چه عبارتی است؟

عبارت ‘YKK’ روی زیپ لباس شما بی دلیل نیست

اگر تا به حال به زیپ لباس خود دقت کرده باشید، حتما متوجه شدید که عبارت ‘YKK’ با حروف بزرگ روی آن نقش بسته است. این عبارت روی شلوار جین، کت و حتی کیسه های خواب هم دیده می شود.

این حروف مخفف عبارت “یوشیدا کوگیو کابوشیکیکاییشا” است و ترجمه ی آن از زبان ژاپنی به انگلیسی چیزی مثل “کمپانی انحصاری یوشیدا” می باشد. این شرکت تولید کننده زیپ است و اسم خود را از بنیان گذار خود، تادائو یوشیدا گرفته است، که در سال ۱۹۳۴ این شرکت را تاسیس کرد. تخمین زده می شود که این شرکت نصف زیپ های روی کره زمین را ساخته است و تعداد آنها از ۷ میلیارد زیپ فراتر می رود.

یوشیدا زیپ را اختراع نکرده است. در حقیقت زیپ توسط ویتکام ل. جودسن آمریکایی در دهه ی ۱۸۹۰ اختراع شد. او به زیپ ” زنجیر چفت و بست ” می گفت. شرکت او اکنون هم مشغول فعالیت است و طراحی زیپ را بهبود داده است. این شرکت تولید کننده ی عمده ی زیپ بوده و محصولاتش در شرکت هایی نظیر برادران بروکس و یونیکلو استفاده می شود.

اما کمپانی یوشیدا در صنعت فشن بی رقیب است. تمام مراحل ساخت زیپ از ذوب فلز تا بسته بندی محصول نهایی در این شرکت انجام می گیرد. این شرکت، زیپ های بسیار عالی تولید کرده و آن ها را به موقع به سایر نقاط جهان ارسال می کند. محصولات این شرکت دارای رنگ، جنس و انواع متنوع بوده و هیچ وقت زیر قیمت فروخته نشده اند.

کمپانی یوشیدا به دلیل کیفیت عالی محصولاتش در بین تولید کنندگان محبوب شده است. همه ی ما تجربه تلخ خراب شدن زیپ و بی استفاده شدن لباس را تجربه کرده ایم. استفاده از یک برند معتبر همیشه منطقی است. این موضوع دلیل فراگیر بودن استفاده از این برند زیپ می باشد.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

رنگ مد امسال ایران / مد امسال ایران چه رنگی است

رنگ مد امسال ایران / مد امسال ایران چه رنگی است دبیرکارگروه ساماندهی مد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *