صفحه نخست / سرخط اخبار / هزینه های هنگفت به بهانه خیریه / شکایت مردم از مداحان خانم

هزینه های هنگفت به بهانه خیریه / شکایت مردم از مداحان خانم

هزینه های هنگفت به بهانه خیریه / شکایت مردم از مداحان خانم

یک عضو هیات امنای خانه مداحان با تاکید بر اینکه باید نظارت دقیقی بر عملکرد خانم‌های مداح معروف به خانم جلسه‌ای صورت گیرد، گفت: سازمان تبلیغات اسلامی متولی این افراد است و وظیفه نظارت بر آنها را بر عهده دارد اما متاسفانه در حال حاضر هیچ نظارتی بر عملکرد این افراد نمی‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی سایت خبر روزخوش به نقل از  نوداد (سکوی اجتماعی خبر) حسن آهی درباره چگونگی نظارت بر عملکرد مداحان خانم یا به اصطلاح خانم‌های جلسه‌ای، گفت:

سازمان تبلیغات اسلامی متولی این افراد است و وظیفه نظارت بر آنها را برعهده دارد.

او در پاسخ به این سوال که آیا خانه مداحان نیز بر عملکرد این افراد نظارتی دارد یا خیر، توضیح داد:

خانه مداحان پس از تشکیل پیرو منویات مقام معظم رهبری رسالت‌هایی را باید دنبال می‌کرد که بر آن مبنا ما موظف شدیم، به سازماندهی این افراد و انجام اقداماتی در این راستا بپردازیم که اینها انجام شد، اما در دوره مدیریت جدید خانه مداحان به نظر می‌رسد به دلیل جمع کردن هوادار مخالفت و همچنین نظارتی بر عملکرد این افراد وجود ندارد.

عضو هیات امنای خانه مداحان گفت:

نظر شخصی من این است که باید حتما نظارتی بر این افراد باشد. برخی از آنها بیشتر صدا دارند و سودجو و منفعت‌طلب هستند و با عقاید کاذبشان اقدام به کارهایی می‌کنند که ماهیت اصلی این مجالس را تغییر داده و به مجالس لهو و لعب تبدیل کرده‌اند، البته برخی افراد هم که سواد مذهبی دارند، وارد این مقولات نمی‌شوند.

وی تصریح کرد:

پیش از این در خانه مداحان بخشی برای امر نظارت بر خانم‌های مداح در نظرگرفته شده بود، اما در حال حاضر اقدامی در این زمینه انجام نمی‌شود. در گذشته برای این خانم‌ها در خانه مداحان کلاس‌های آموزشی برگزار و این افراد پس از پایان کلاس‌ها گزینش می‌شدند اما اکنون تعداد زیادی از این خانم‌های مداح اگرچه عضو این کلاس‌ها شدند، اما هیچ نظارتی بر آنها نمی‌شود. تعداد زیادی شکایت از این مداحان خانم داشتیم و با برگزاری کلاس سعی کردیم، آموزش های لازم به این افراد داده شود، اما در حال حاضر همانطور که گفتم، نظارتی صورت نمی‌گیرد.

منبع : نوداد

در همین رابطه

شهادت حضرت زینب (س) / مداحی به مناسبت شهادت حضرت زینب (س)

شهادت حضرت زینب (س) / مداحی به مناسبت شهادت حضرت زینب (س) مداحی شهادت حضرت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *