صفحه نخست / سرخط اخبار / نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸/کدام یک از فرانسوی زبان ها میبرند؟

نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸/کدام یک از فرانسوی زبان ها میبرند؟

نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸/کدام یک از فرانسوی زبان ها میبرند؟

سرانجام چهار تیم برتر حساس ترین تورنمنت فوتبالی تاریخ در سال ۲۰۱۸ مشخص شدند. جایی که باید فرانسه در مقابل بلژیک و کرواسی برابر انگلیس به میدان بروند. دیدار فرانسه در مقابل شیاطین سرخ اولین دیدار این مرحله خواهد بود.

بلژیک در حالی به مصاف فرانسه می رود که از نگاه بسیاری از کارشناسان و خبرنگاران پتانسیل زیادی برای قهرمانی و فتح جهان را دارد. آن ها در مرحله گروهی با نه امتیاز مقتدرانه صدرنشین گروه هفتم شدند. بازی آخر گروهی آن ها مقابل انگلیس در حالی انجام شد که اگر هر کدام از دو تیم صدرنشین می شدند، راه سخت تری برای رسیدن به فینال و موفقیت داشتند، اما بلژیک با نتیجه ۱-۰ سه شیرها را شکست داد و بدون هیچ ترسی وارد مرحله حذفی شد. آن ها در مرحله یک هشتم نهایی مقابل ژاپن قرار گرفتند که در این بازی با گل دقیقه ۹۳ ناصر چادلی سامورایی ها را شکست دادند. سپس در مرحله یک چهارم مقابل برزیل یکی از مدعیان اصلی این جام جهانی قرار گرفتند. برزیل نیز همانند دیگر تیم ها نتوانست از پس ستاره بلژیک بربیاید و ۲-۱ مغلوب این تیم شد. بلژیک پر مهره یکی از ترسناک ترین تیم ها در فاز هجومی است. کوین دی بروین، ادن هازارد و روملو لوکاکو مثلث خوبی را در کنار هم تشکیل دادند. در این بین می توانیم حتی به کاراسکو و مرتنز بهترین گلزن ناپولی نیز اشاره کنیم.

پیش بازی فرانسه و بلژیک

پیش بازی فرانسه و بلژیک

در آن سو فرانسه نیز همچون بلژیک تیم پر مهره ای است و در این جام جهانی شایسته ای نیز نشان داده است. شاگردان دیدیه دشان در مرحله گروهی با دو پیروزی مقابل پرو و استرالیا و مساوی برابر دانمارک با هفت امتیاز به عنوان سرگروه گروه سوم به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند. خروس ها در مرحله یک هشتم نهایی با درخشش کیلیان امباپه پدیده نوزده ساله پاریسن ژرمن و قطعا این تورنمنت، مسی و آرژانتین را از این جام خارج کردند. فرانسه در مرحله یک چهارم نیز با دو گل اروگوئه سرسخت را شکست داد. فرانسه می تواند در دیدار نیمه نهایی در خط حمله امید زیادی به آنتوان گریزمن، دمبله، امباپه و ژیرو داشته باشد. البته آن ها خط هافبک و خط دفاع قدرتمندی در اختیار دارند. انگولو کانته یکی از بهترین هافبک دفاعی های دو ساله اخیر فوتبال به همراه پل پوگبا ستاره جوان منچستریونایتد زوج خوبی در میانه میدان رقم زده اند.

به نظر نمی رسد دشان تغییری در ترکیب خود به وجود بیاورد. او همچنان می خواهد دیگر دیدار های مرحله حذفی با سیستم ۴-۳-۳ به میدان برود و در خط حمله از مثلث گریزمن، امباپه و ژیرو استفاده کنند.
توماس مونیر مدافع بلژیک تنها غایب این دیدار خواهد بود.
بلژیک در ده دیدار گذشته خود به پیروزی رسیده است.
فرانسه در شش دیدار از هفت دیدار گذشته خود برنده شده است.
بلژیک در نه بازی از ده بازی پیشین خود حداقل دو گل به ثمر رسانده است.
این دو تیم تاکنون هفتاد و سه بار به مصاف هم رفته اند که فرانسه بیست و چهار بار و شیاطین سرخ سی بار به پیروزی رسیده اند. نوزده بار نیز تقابل این دو تیم مساوی شده است.

منبع: خبر گزاری فوتبال ایران پارس فوتبال

در همین رابطه

مشکل سربازی ۷ بازیکن تیم ملی ایران حل شد / بازیکنان تیم ملی بعد از ۳۰ سالگی سرباز میشوند

مشکل سربازی ۷ بازیکن تیم ملی ایران حل شد / بازیکنان تیم ملی بعد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *