صفحه نخست / هنر / موزه وحشتی که شبیه فیلم درخشش کوبریک است/ سیل خون به راه می افتد
نکاتی درباره فیلم درخشش / در خانه وحشت هالوین و شب های وحشت به آن بر می خورید

موزه وحشتی که شبیه فیلم درخشش کوبریک است/ سیل خون به راه می افتد

موزه وحشتی که شبیه فیلم درخشش کوبریک است/ سیل خون به راه می افتد

پارک هالیوود در  شهر اورلاندو  در ایالات متحده خودش را برای یکی دیگر از شب های ترسناک، خودش را آماده می کند، ۹ خانه شبح زده بزرگ در این پارک وجود دارد که ۴ تای آنها اصل هستند. یکی از این خانه ها مربوط به فیلم درخشش می باشد، فیلم درخشش یکی از ترسناک ترین فیلم هایی است که تاکنون تولید شده است (براساس یکی از پرفروش ترین کتاب های استیفن کینگ).

جالب ترین نکته در مورد وحشت آن است که وقتی کار در دستان شرکت یونیورسال باشد، تجربه به شدت واقعی می شود. نه تنها شما باید از پیچ و خم های پرچین وارد هتل شوید، بلکه باید وارد لابی شوید، از راهرو وحشتناک آن بگذرید و به اتاق ۲۳۷ برسید و باز دوباره از همان مارپیچ یخ زده بگذرید. توجه به جزئیات عالی است و این موضوع خانه های شبح زده را متمایز می کند.

 

 1. لابی اصلی

خانه شبح زده بسیار باریک بوده و شمارا مجبور می کند تا برای رفتن به هر نقطه از مسیر، به تنهایی عبور کنید، اما بعد از تالار ورودی به لابی اصلی می رسید. چلچراغ هایی نمونه در بالای سر شما، دکوری قدیمی در اطراف شما و البته جسد هالوران بیچاره روی زمین قرار گرفته اند.

 

 1. دنی سوار بر دوچرخه ی خود در تالار ورودی حرکت می کند (و آن موکت مشهور)

شما دنی را می بینید که با دوچرخه آبی رنگ خود در تالار ورودی که دکور وحشتناکی دارد، حرکت می کند. موکت دقیقا همان است و دیوار ها چنان سفیدند که ممکن است سردرد بگیرید.

 

 1. اتاق ۲۳۷

در این فیلم به دنی گفته شده بود که از اتاق ۲۳۷ فاصله بگیرد، اما شما هیچ چاره ای جز ورود به این اتاق ندارید. شما زمان خود را در حمام سبز رنگ خواهید گذراند و در وان حمام با آن زن پیر ترسناک روبرو خواهید شد.

 

 1. دو قلوهای مقتول

دوقلوهای گریدی به آرامی از شما درخواست می کنند که با آنها بازی کنید. شما تصاویر قتل وحشیانه آن دو را با تبر و به وسیله ی پدرشان مشاهده خواهید کرد.

 

 1. اتاق طلایی

یکی از بهترین (یا بدترین) بخش های خانه زمانی است که وارد اتاق طلایی می شوید. شما باید به نزدیکی متصدی عجیب و غریب آنجا بروید، او برای همه نوشبدنی می ریزد و شما را به مهمانی های دهه ی ۱۹۲۰ می رود، البته تمامی مهمانان به روح تبدیل شده اند.

 

 1. کلمات تایپ شده ی جک

نه تنها در زمان راه رفتن در خانه، باید به صدای بلند و شدید ماشین تایپ گوش دهید، بلکه روی دیوار کاغذهای تایپ شده ای را با این جمله مشاهده خواهید کرد ” کار بدون سرگرمی، جک را به بچه‌ای خل تبدیل می‌کند”

 

 1. جک در حال تبر زدن به در

بله، شخصیت وحشتناک جک نیکلسون در حال تبر زدن به در است تا به وندی برسد … همه ی اینها در حالی است که شما در چند سانتی متری این اتفاق قرار دارید. خدایا! او همان لباس ها را پوشیده است.

 

 1. ترسیدن وندی

بازیگری شبیه به وندی به شدت وحشت می کند و جک در حال گفتن آن جمله ی مشهور است.

 

 1. سیل خون

یکی از وحشتناک ترین بخش های فیلم جالب ترین قسمت خانه را تشکیل می دهد. شما به سمت آن آسانسور قرمز حرکت می کنید و یک ماده ی واقعی قرمز رنگ از تمام گوشه و کنارها بیرون می آید و درون تالار ورودی می ریزد (تمام این اتفاقات پشت دیوار محافظ می افتد). خیلی ترسناک است.

 

 1. تصاویر قدیمی

همانطور که از مسیر لابی به گوشه هتل می روید، متوجه تصاویر نمادینی روی دیوار می شوید که مربوط به مهمانی های دهه ی ۱۹۲۰ است.

 

 1. خرس

بهتر است قبول کنید که انسانی درون آن خرس وحشتناک وجود دارد.

 

 1. هزارتو

در ابتدای خانه، شما از طریق هزارتوی ساخته شده از پرچین وارد هتل می شوید و برف به آرامی روی شما می بارد. زمانی که از خانه بیرون می آید، باید یک بار دیگر مسیر خود را پیدا کنید و در همین حال جک (کسی که به مرور زمان یخ زده تر می شود) با یک تبر شما را تعقیب می کند.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

 

 

در همین رابطه

اکران مردمی دشمن زن با حضوز جواد یساری / حضور الناز حبیبی وجواد یساری در پردیس هروی

  اکران مردمی دشمن زن با حضوز جواد یساری / حضور الناز حبیبی وجواد یساری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *