صفحه نخست / سرخط اخبار / نمایشگاه کتاب تهران / چهارمین روز نمایشگاه کتاب

نمایشگاه کتاب تهران / چهارمین روز نمایشگاه کتاب

نمایشگاه کتاب تهران / چهارمین روز نمایشگاه کتاب

نمایشگاه کتاب تهران که هرساله در اردیبهشت ماه برگزار می شود و استقبال خوبی از آن می شود ، امسال نیز از ۱۲ اردیبهشت در مصلی تهران برگزار شده است . نمایشگاه کتاب تهران از تاریخ ۱۲ اردیبهشت تا ۲۲ اردیبهشت در مصلی تهران برگزار می شود که در آن ناشران داخلی و خارجی حضور دارند.

با پایان تعطیلات و شروع هفته، تعداد مراجعان به نمایشگاه کتاب تهران کاهش پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا، چهارمین روز از سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با آغاز هفته و روزهای کاری همراه شد، به همین دلیل استقبال مردم از نمایشگاه مانند سه روز قبل نبود و جمعیت زیادی به نمایشگاه کتاب  مراجعه نکردند.

در نیم‌طبقه شبستان چیزی که بیشتر به چشم می‌آید غرفه‌های خالی و غرفه‌هایی است که فقط یک میز در آن‌ها گذاشته شده و چند کتاب بر روی آن چیده شده است.  تقریبا ۱۳ ناشر در این قسمت جانمایی شده‌اند؛ در جایی که بازدیدکننده‌ای به آن مراجعه نمی‌کند و کسی در آن قسمت رفت و آمدی ندارد  مگر عوامل اجرایی نمایشگاه.  برخی حتی کتاب‌های خود را باز نکرده‌اند و پنج ناشر  هم از آمدن به این قسمت سر باز زده‌اند. به گفته این ناشران، تاکنون هزینه غرفه به آن‌ها اعلام نشده است و علی‌الحساب ۱۰۰هزار تومان از آن‌ها گرفته‌اند.

نیم‌طبقه شبستان

برخی از ناشران که در این قسمت جانمایی شده‌اند به خاطر نرسیدن تعداد کتاب‌های‌شان به حد نصاب بوده است. آن‌ها تعیین سقف تعداد کتاب برای دادن غرفه به ناشران را کار نادرستی می‌دانند که باعث خارج شدن این ناشران از حلقه نمایشگاه و حذف آن‌ها می‌شود.

یکی از این ناشران می‌گوید فقط برای حفظ آبرو در مقابل مولفان کتاب‌هایش غرفه گرفته است وگرنه گرفتن غرفه برایش هیچ سودی ندارد. یکی دیگر از ناشران نیز می‌گوید  برایش مهم نیست که جای پرتی به آن‌ها داده‌اند؛ مهم این است که او تلاش خود را کرده و در نمایشگاه حاضر شده  و نمایش کتاب‌هایش مهم است.

به نظر می‌رسد مدیران اجرایی نمایشگاه باید فکری به حال این ناشران که در جزیره‌ای دورافتاده از مجمع‌الجزایر ناشران قرار دارند بکنند. به گفته این ناشران، برای‌شان در پایان نمایشگاه تخفیفی در نظر گرفته‌اند که البته می‌گویند فکر نمی‌کنند چاره‌ساز باشد. در واقع کسی از آن‌ها بازدید نمی‌کند که بخواهد کتابی بخرد.

موضوع دیگر نمایشگاه در این روز حضور عادل فردوسی‌پور برای کتاب تازه‌اش بود که باعث شد جمعی از هوادارانش برای گرفتن عکس و امضا جمع شوند. این اتفاقی است که معمولا برای نویسنده‌ها نمی‌افتد و فقط برای سلبریتی‌هاست‌.

تراکت‌هایی که در خیابان انقلاب برای چاپ کتاب پخش می‌شود به نمایشگاه نیز راه پیدا کرده است؛ تراکتی با عنوان «چاپ رایگان کتاب» و «به همین راحتی نویسنده شو» در مقابل یکی از غرفه‌های نمایشگاه کتاب پخش می‌شود.

طبق اعلام قائم‌مقام نمایشگاه کتاب، تا کنون غرفه دو ناشر متخلف بسته شده است، که البته گفت از کم و کیفیت آن اطلاعی ندارد.

منبع: ایسنا

در همین رابطه

برگزاری نمایشگاه کتاب تهران / استقبال بی نظیر از نمایشگاه کتاب

برگزاری نمایشگاه کتاب تهران / استقبال بی نظیر از نمایشگاه کتاب نمایشگاه کتاب تهران که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *