صفحه نخست / سرخط اخبار / نظر حضرتی در مورد طرح FATF در مجلس/ FATF در دستور کار مجلس قرار ندارد

نظر حضرتی در مورد طرح FATF در مجلس/ FATF در دستور کار مجلس قرار ندارد

نظر حضرتی در مورد طرح FATF در مجلس/ FATF در دستور کار مجلس قرار ندارد

الیاس حضرتی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره رد FATF  گفت:FATF  در حال حاضر در دستور کار مجلس قرار ندارد و تنها لوایح چهارگانه که به نوعی مرتبط با مسائل و مشکلات بانکی میان ایران و دنیاست، مطرح شده است.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: سه لایحه پالرمو، مبارزه با پولشویی و مبارزه با جرائم سازمان یافته در مجلس بررسی و تصویب شده است و نمایندگان بررسی لایحه پیوستن ایران به  کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم را هم دو ماه به تعویق انداختند. البته پالرمو هم از سوی شورای نگهبان اعاده شد اما معتقدم این لوایح چهارگانه تصویب می شود.

وی تاکید کرد: احتمالا هر چهار لایحه به شورای هماهنگی روسای قوا ارسال خواهد شد زیرا این شورا اکنون تبدیل به شورای مصلحت دوم شده است و در آنجا هم براساس مصالح ملی تصمیم‌گیری خواهد شد، پیش بینی بنده این است که تایید می شوند.

حضرتی بیان کرد: ما پرچمدار مبارزه با تروریسم در دنیا بوده و مخالف تامین کنندگان مالی تروریسم هستیم، البته ابهام درباره برخی نهضت‌های آزادی‌بخش و گروه های جهادی وجود دارد که جای نگرانی نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گروه‌های تروریسم در سازمان ملل تعریف شده هستند که شامل حال حزب الله و حماس نمی‌شود.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: تنها القاعده، داعش و جبهه النصره جزو تروریسم محسوب می‌شوند، در این لوایح چهارگانه بندهایی در مجلس افزوده شده تا برای پیوستن ایران جایی برای اعتراض و سوءاستفاده وجود نداشته باشد.

منبع: خانه ملت

در همین رابطه

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور در جمع معترضان

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *