صفحه نخست / سرخط اخبار / نجات محکوم به قصاص از اعدام / محکوم به قصاص از چوبه دار نجات یافت

نجات محکوم به قصاص از اعدام / محکوم به قصاص از چوبه دار نجات یافت

نجات محکوم به قصاص از اعدام / محکوم به قصاص از چوبه دار نجات یافت

یک جوان محکوم به قصاص با گذشت اولیای دم و کمک هم‌وطنان نوع‌دوست از چوبه دار رهایی یافت.

به گزاش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان؛ به نقل از سازمان قضایی نیروهای مسلح، یک جوان محکوم به قصاص با گذشت اولیای دم و کمک هم‌وطنان نوع‌دوست از چوبه دار رهایی یافت.این جوان، سه سال پیش در هنگام خدمت سربازی مرتکب قتل شده بود و در یک‌قدمی اعدام قرار داشت، ولی با کمک هم‌وطنان و خیران مبلغ موردنیاز او برای رهایی اش از قصاص فراهم شد.

متعاقباً در جلسه‌ای که با حضور نماینده اولیای دم، دادستان نظامی قزوین و محکوم در محل سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان تشکیل شد، طبق صحبت‌ها و توافق انجام‌شده، اولیای دم پس از پرداخت مبلغ مورد نظر رضایت خود را اعلام دادند.

فرد محکوم به اعدام در سال ٩٣ در آخرین روز‌های خدمت سربازی با شلیک گلوله، یکی از پایوران مافوق خود را به قتل رساند که پس از رسیدگی قانونی به پرونده، در شعبه اول دادگاه نظامی یک استان قزوین به قصاص نفس با چوبه دار محکوم شد.

در ادامه روند قانونی پرونده با توجه به درخواست اولیای دم، دستور اجرای این حکم صادر شد و قرار بود حکم مهر یا آبان امسال اجرا شود که با تلاش دادسرای نظامی استان قزوین به خصوص شعبه اجرای احکام و گذشت بزرگوارانه اولیای دم، از چوبه دار گریخت.خواهر این محکوم به قصاص از همه خیران و کمک‌کنندگان تشکر کرد.این متهم در آینده نزدیک از لحاظ جنبه عمومی جرم در دادگاه نظامی قزوین محاکمه خواهد شد.

منبع : خبرگزاری میزان

در همین رابطه

پسر بچه پدرش را از اعدام نجات داد / گریه های پسر بچه ۶ ساله جان پدرش را نجات داد

پسر بچه پدرش را از اعدام نجات داد / گریه های پسر بچه ۶ ساله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *