صفحه نخست / سرخط اخبار / نتیجه بازی بارسلونا رم / پیروزی ناباورانه رم و صعود به مرحله بعد

نتیجه بازی بارسلونا رم / پیروزی ناباورانه رم و صعود به مرحله بعد

نتیجه بازی بارسلونا رم / پیروزی ناباورانه رم و صعود به مرحله بعد

نتیجه بازی بارسلونا رم / یازی بارسلونا رم

بارسلونا ۰ – آث رم ۳

در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا دو تیم بارسلونا و رم به دیدار یکدیگر رفته اند. تیم رم در حالی پا به میدان گذاشته است که در بازی رفت و با زدن دو گل به خودی با نتیجه چها بر یک شکست خورد و امید های کمتری برای صعود داشته باشد . البته رم این امید را دارد که با توجه به میزبانی بتواند بارسلونا را با زدن ۳ گل شکست دهد و به مرحله بعدی راه پیدا کند . هرچند با آمادگی این روزهای مسی و باشگاه بارسلونا که در این فصل گل های کمتری هم میخورد این کار بسیار سخت به نظر می رسد.

در دقیقه ۶ بازی ادین ژکو موفق شد دروازه بارسلونا را باز کند و امید های خود را زنده نگه دارد .

در دقیقه ۵۶ این دیدار دانیله ده روسی موفق شد از روی نقطه پنالتی دروازه بارسلونا را باز کند و امید های خود را برای صعود بیشتر کند.

در دقیقه ۸۱ بازی مانولاس موفق شد دروازه بارسلونا را برای بار سوم باز کند و موفق شود تا اینجای کار به مرحله بعد صعود کند.

این دیدار با شکست سنگین بارسلونا همراه بود و رم که در بازی رفت ۴ گل خورده بود امیدی برای برگشت به این بازی و صعود به مرحله بعد نداشت اما موفق به مسب پیروزی و بازی زیبا موفق شد بازگشت با شکوهی به لیگ قهرمانان اروپا داشته باشد و موفق شود بارسلونا را حذف کند .

به گزارش ورزش ۱۱، دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا امشب (سه شنبه) آغاز شد و در یکی از این بازی ها از ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران، تیم آ اس رم در ورزشگاه المپیکو رم میزبان مسی و یارانش در بارسلونا بودند. بازی رفت دو تیم در نیوکمپ با نتیجه ۴ بر ۱ به سود آبی اناری ها خاتمه یافته بود.

 

والورده و دی فرانچسکو با این ترکیب بازی را آغاز کردند:

ترکیب دو تیم آ اس رم و بارسلونا
ترکیب دو تیم آ اس رم و بارسلونا

 

 

گفتنی است در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا تنها دو بار اتفاق افتاده که تیمی که در بازی رفت با اختلاف سه گل مغلوب شده موفق شده به بازی برگرده.

بارسلونا به دنبال یازدهمین راهیابی خود به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بود.

 

بازی در دمای ۱۵ درجه سانتی گراد شهر رم و با قضاوت داور فرانسوی، کلمنت تورپین و تیم داوری که همگی از فرانسه بودند آغاز شد.

 

در دقیقه ۳ بازی یک ضربه توسط اینیستا به سمت دروازه آلیسون زده شد که توسط فازیو بلاک شد.

 

تیم آ اس رم جسورانه بازی را آغاز کرده بود در دقیقه ۶ روی پاس بلند و زیبای ده روسی، ادین ژکو از بین پیکه و اومتیتی فرار کرد و موفق شد دروازه تراشتگن را باز کند تا رم به چیزی که برای بازگشت به بازی و انجام معجزه نیاز داشت یعنی گل زود هنگام دست یابد و مهاجم بوسنیایی مانن بازی رفت گلزنی کند.

 

شاگردان والورده که خط را احساس کردند چند حمله نه چندان مهم روی دروازه رم ترتیب دادند و تیم رم نیز همچنان با پرس شدید بازیکنان بارسا را تحت فشار می گذاشتند.

 

در دقیقه ۳۸ خطایی به روی سوارز اتفاق افتاد تا فازیو یک کارت زرد دریافت کند و مسی این فرصت را داشته باشد تا از فاصله ۲۴ متری دروازه شاگردان دی فرانچسکو را باز کند اما نشد.

 

در نهایت نیمه اول با نتیجه ۱ بر ۰ به سود رم به پایان رسید.

 

نیمه دوم در حالی آغاز شد که گرگ های پایتخت نشین بازی را حتی بهتر از نیمه اول آغاز کردند. تیم رم با دوندگی زیاد بازیکنان خود و با پرس شدید اجازه هنرنمایی را به هنرمندان کاتالانی نمی دادند.

 

چیزی که طرفداران آبی اناری ها از آن می ترسیدند فرا رسید در دقیقه ۴۸ بازی پیکه در محوطه جریمه روی ژکو خطا کرد تا داور فرانسوی نقطه پنالتی را نشان دهد و ده روسی با گل کردن پنالتی نتیجه ترسناک ۲ بر ۰ را برای آ اس رم رقم بزند.

 

 

بارسلونا که اگر یک گل دیگر دریافت می کرد به شکل ناباورانه از دور رقابت ها حذف می شد باز هم نمی توانستند بازی همیشگی خود را به نمایش بگذارند و این تیم رم بود که همچنان خطرناک ظاهر می شد.

 

در دقیقه ۷۸ تراشتگن یک فرصت عالی را از رم گرفت تا بارسا گل سوم را دریافت نکند.

 

اما سرانجام وحشتناک ترین لحظه برای بلوگرانا و طرفدارانش در دقیقه ۸۲ به وقوع پیوست و مانولاس موفق شد گل سوم را وارد دروازه تراشتگن کند تا ورزشگاه المپیکو و شهر رم منفجر شود و نتیجه ۳ بر ۰ به سود گرگ ها شود.

 

بارسلونا که همه چیز را از دست رفته می دید یک پارچه حمله شد اما حملات احساسی شاگردان والورده به جایی نرسید تا معجزه باور نکردنی رم اتفاق بیفتد و بازی با نتیجه ۳ بر ۰ و در مجموع با تساوی ۴ بر ۴ و به دلیل قانون گل زده در خانه حریف، به طور باور نکردنی مسی و بارسلونا از دور رقابت های لیگ قهرمانان کنار بروند.

منبع: ورزش ۱۱

در همین رابطه

مصاحبه با رضا حبیب زاده بازیکن مصدوم ذوب آهن / رحمتی جان مرا نجات داد

مصاحبه با رضا حبیب زاده بازیکن مصدوم ذوب آهن / رحمتی جان مرا نجات داد  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *