صفحه نخست / سرخط اخبار / مقدار کمک های انجام شده به مردمان زلزله زده کرمانشاه/۱۲۷ میلیارد کمک مردمی به کرمانشاه

مقدار کمک های انجام شده به مردمان زلزله زده کرمانشاه/۱۲۷ میلیارد کمک مردمی به کرمانشاه

مقدار کمک های انجام شده به مردمان زلزله زده کرمانشاه/۱۲۷ میلیارد کمک مردمی به کرمانشاه

کمیسیون اصل ۹۰ در گزارش خود درباره عملکرد دستگاه‌ها بر خدمت‌رسانی به مردم زلزله زده استان کرمانشاه به کمک‌های مردمی بالغ بر ۱۲۷ میلیارد تومان اشاره کرده و خواستار برخورد قاطع با کسانی شده‌اند که بلوک‌های مسکن غیرایمن در استان کرمانشاه ساخته‌اند.

به گزارش ایسنا، گزارش کمیسیون اصل ۹۰ درباره بررسی و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های خدمات رسان و ستاد بازسازی به مردم زلزله زده استان کرمانشاه بعد از وقوع زلزله مورخ ۹۶.۸.۲۱ غرب استان توسط فرهاد تجری نایب رییس این کمیسیون در جلسه علنی امروز چهارشنبه قرائت شد.

این گزارش در بخش‌های مختلف ضمن بررسی خسارات وارده بر اثر وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری غرب استان کرمانشاه به ارائه‌ی گزارش بازدید میدانی و دیدارها پرداخته است.

در این گزارش آمده که اعتبارات، تسهیلات قرض‌الحسنه و کمک‌های بلاعوض هیات وزیران ۴۷۳۹ میلیارد تومان، تسهیلات جهت جبران خسارات واحدهای صنعتی و کشاورزی از محل صندوق توسعه ملی ۶۰۰ میلیارد تومان، کمک‌های مردمی به نهادهای حاکمیتی از جمله جمعیت هلال‌احمر و سایر سازمان‌ها ۶۷ میلیارد تومان و کمک‌های نقدی ۶۰ میلیارد تومان بوده است.

در بخش دیگری از این گزارش اقدامات انجام شده بعد از وقوع زلزله بررسی شده و نقاط ضعف و قوت ذکر شده است. در پایان گزارش پیشنهادات و جمع‌بندی کمیسیون از روند امدادرسانی ذکر شده است. بدین ترتیب که کمیسیون اقدامات دستگاه‌های خدماتی و امدادرسان به ویژه در ساعات اولیه وقوع زلزله را مطلوب و قابل قبول دانسته و در عین حال تخریب بیمارستان و برخی از بلوک‌های مسکن مهر که متولی احداث آن ارگان‌های دولتی بوده را توجیه‌پذیر ندانسته و بر لزوم برخورد قاطع با مسببین تاکید شده است.

همچنین در این گزارش ساختار سازمان مدیریت بحران را فاقد قانون دانسته و از نبود هماهنگی انتقاد کرده‌ است همچنین از مسئولان امنیتی استان به دلیل نبود مشکل خاص امنیتی قدردانی شده است. یکی دیگر از انتقادات کمیسیون اصل ۹۰ احداث بناهای مسکونی با متراژ حداکثر ۷۵ مترمربع توسط بنیاد مسکن است که به اعتقاد این کمیسیون این بناها تناسبی با شرایط زندگی این مناطق ندارد.

منبع: ایسنا

در همین رابطه

صحبت های عجیب نماینده کرمانشاه / ۹۹ درصد از مردم زلزله زده کرمانشاه خودکشی میکنند

صحبت های عجیب نماینده کرمانشاه / ۹۹ درصد از مردم زلزله زده کرمانشاه خودکشی میکنند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *