صفحه نخست / سرخط اخبار / معرفی برگزیدگان اسکار ۲۰۱۸ / شکل آب فاتح اسکار

معرفی برگزیدگان اسکار ۲۰۱۸ / شکل آب فاتح اسکار

معرفی برگزیدگان اسکار ۲۰۱۸ / شکل آب فاتح اسکار

آکادمی اسکار اسامی برگزیدگان نودمین دوره برگزاری این رویداد جهانی را اعلام کرد.

به گزارش افکارنیوز، مراسم اهدای نودمین دوره جوایز اسکار ۲۰۱۸ لحظاتی پیش در تالار کداک تیاتر شهر لس آنجلس آمریکا برگزار شد و مجمسه‌های طلایی به صاحبان خود رسید.

آکادمی علوم و فنون سینمایی (اسکار) نامزدهای خود در بخش های مختلف را برای این مراسم در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد. بر این اساس فیلم شکل آب به کارگردانی گیرمو دل تورو با نامزدی در ۱۳ رشته پیشتاز نودمین دوره جوایز اسکار است.

فهرست کامل برندگان اسکار ۲۰۱۸ لحظاتی پیش به شرح زیر اعلام شد:

بهترین بازیگر مرد اصلی

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

گری اولدمن (تاریک‌ترین ساعت) Gary Oldman, Darkest Hour (برنده)

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

دنیل دی لوئیس (نخ خیال)Daniel Day-Lewis, Phantom Thread

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

تیموتی شَلِمی (مرا به نام خودت صدا بزن)Timothée Chalamet, Call Me by Your Name 

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

دنیل کالویا (برو بیرون)Daniel Kaluuya, Get Out

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

دنزل واشنگتن (جناب رومن. جی اسرائیل)Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq

بهترین بازیگر زن اصلی

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

فرانسس مک‌دورمند (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری)Frances McDormand, Three Billboards  Outside Ebbing, Missouri (برنده)

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

سیرشا رونان (لیدی برد)Saoirse Ronan, Lady Bird

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

سالی هاوکینز (شکل آب)Sally Hawkins, The Shape of Water

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

مریل استریپ (پست)Meryl Streep, The Post

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

مارگو رابی (من، تونیا)Margot Robbie, I, Tonya

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

بهترین کارگردان

  • گیرمو دل تورو (شکل آب) Guillermo del Toro, Shape of Water (برنده)
  • کریستوفر نولان (دانکرک) Christopher Nolan, Dunkirk
  • گرتا گرویگ (لیدی برد) Greta Gerwig, Lady Bird
  • جردن پیل (برو بیرون) Jordan Peele, Get Out 
  • پل توماس اندرسون (نخ خیال) Paul Thomas Anderson, Phantom Thread

 

بهترین فیلم

  • مرا به نام خودت صدا بزن Call Me by Your Name
  • تاریک‌ترین ساعت Darkest Hour
  • دانکرک Dunkirk
  • برو بیرون Get Out
  • نخ خیال Phantom Thread
  • لیدی برد Lady Bird
  • پست The Post
  • شکل آب The Shape of Water
  • سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری The Shape of Water

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

بهترین بازیگر مکمل زن

  • الیسون جنی (من، تونیا)  Allison Janney, I, Tonya (برنده)
  • لوری میت‌کالف (لیدی برد) Laurie Metcalf, Lady Bird 

     

  • مری جی بلایژ (ماد باند) Mary J. Blige, Mudbound
  • اکتاویا اسپنسر (شکل آب) Octavia Spencer, The Shape of Water
  • لزلی منویل (نخ خیال) Lesley Manville, Phantom Thread

بهترین بازیگر مکمل مرد

  • ویلم دفو (پروژه فلوریدا) Willem Dafoe, The Florida Project
  • سم راکوِل (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری) Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (برنده)
  • ریچارد جنکینکز (شکل آب) Richard Jenkins, The Shape of Water  
  • کریستوفر پلامر (تمام پول‌های دنیا) Christopher Plummer, All the Money in the World
  • وودی هرلسون (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری) Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلمنامه اقتباسی

  • مرا به نام خودت صدا بزن Call Me by Your Name (برنده)
  • ماد باند Mudbound
  • بازی مالی Molly’s Game
  • هنرمند فاجعه The Disaster Artist
  • لوگان Logan

بهترین فیلمنامه اریژینال

  • برو بیرون Get Out (برنده)
  • لیدی برد Lady Bird
  • شکل آب The Shape of Water
  • بیمار بزرگ The Big Sick
  • سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین انیمیشن بلند

  • کوکو Coco (برنده)
  • نان‌آور The Breadwinner
  • بچه رئیس The Boss Baby
  • فردیناند Ferdinand
  • ونسانِ عشقی Loving Vincent

بهترین فیلم خارجی

  • یک زن شگفت‌انگیز (شیلی) A Fantastic Woman (Chile) (برنده)
  • توهین (لبنان) The Insult (Lebanon)
  • بی‌عشق (روسیه) Loveless (Russia)
  • مربع (سوئد)The Square (Sweden)
  • برجسم و جان (مجارستان) Body and Soul (Hungary)

بهترین فیلمبرداری

  • بلید رانر ۲۰۴۹ (برنده)
  • تاریک‌ترین ساعت Darkest Hour
  • دانکرک Dunkirk
  • شکل آب The Shape of Water
  • ماد باند Mudbound

بهترین تدوین

  • بیبی درایور Baby Driver
  • دانکرک Dunkirk (برنده)
  • من، تونیا I, Tonya
  • شکل آب The Shape of Water
  • سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین طراحی صحنه

  • بلید رانر Blade Runner: 2049
  • دانکرک Dunkirk
  • دیو و دلبر Beauty and the Beast
  • تاریک‌ترین ساعت Darkest Hour
  • شکل آب The Shape of Water (برنده)

بهترین طراحی لباس

  • دیو و دلبر Beauty and the Beast  
  • تاریک‌ترین ساعت Darkest Hour
  • نخ خیال Phantom Thread (برنده)
  • ویکتوریا و عبدل Victoria & Abdul
  • شکل آب The Shape of Water

بهترین جلوه‌های ویژه

  • بلید رانر Blade Runner 2049 (برنده)
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای Star Wars: The Last Jedi
  • نبرد برای سیاره میمون‌ها War for the Planet of the Apes
  • نگهبانان کهکشان جلد دوم Guardians of the Galaxy Vol. 2
  • کنگ: جزیره جمجمه Kong: Skull Island

بهترین چهره‌پردازی

  • تاریک‌ترین ساعت Darkest Hour (برنده)
  • شگفت Wonder
  • ویکتوریا و عبدل Victoria & Abdul

بهترین انیمیشن کوتاه

  • بسکتبال عزیز Dear Basketball (برنده)
  • فضای منفی Negative Space
  • گاردن پارتی Garden Party
  • قافیه‌های شورشی Revolting Rhymes

بهترین موسیقی ترانه

  • دیو و دلبر Beauty and the Beast
  • کوکو “Remember Me,” Coco
  • مرا به نام خودت صدا بزن Call Me by Your Name (برنده)
  • بزرگترین شومن “This Is Me,” The Greatest Showman
  • مارشال “Stand Up for Something,” Marshall

بهترین تدوین صوتی

  • بیبی درایور Baby Driver
  • بلید رانر Blade Runner 2049
  • دانکرک Dunkirk (برنده)
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای Star Wars: The Last Jedi
  • شکل آب The Shape of Water

بهترین صداگذاری

  • بیبی درایور Baby Driver
  • بلید رانر Blade Runner 2049
  • دانکرک Dunkirk (برنده)
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای Star Wars: The Last Jedi
  • شکل آب The Shape of Water

بهترین موسیقی متن

  • دانکرک Dunkirk
  • نخ خیال Phantom Thread
  • شکل آب The Shape of Wate (برنده)
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای Star Wars: The Last Jedi
  • سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلم کوتاه مراسم اهدای نودمین دوره جوایز اسکار ۲۰۱۸ لحظاتی پیش در تالار کداک تیاتر شهر لس آنجلس آمریکا برگزار شد و مجمسه‌های طلایی به صاحبان خود رسید.

آکادمی علوم و فنون سینمایی (اسکار) نامزدهای خود در بخش های مختلف را برای این مراسم در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد. بر این اساس فیلم شکل آب به کارگردانی گیرمو دل تورو با نامزدی در ۱۳ رشته پیشتاز نودمین دوره جوایز اسکار است.

فهرست کامل برندگان اسکار ۲۰۱۸ لحظاتی پیش به شرح زیر اعلام شد:

بهترین بازیگر مرد اصلی

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

گری اولدمن (تاریک‌ترین ساعت) Gary Oldman, Darkest Hour (برنده)

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

دنیل دی لوئیس (نخ خیال)Daniel Day-Lewis, Phantom Thread

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

تیموتی شَلِمی (مرا به نام خودت صدا بزن)Timothée Chalamet, Call Me by Your Name 

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

دنیل کالویا (برو بیرون)Daniel Kaluuya, Get Out

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

دنزل واشنگتن (جناب رومن. جی اسرائیل)Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq

بهترین بازیگر زن اصلی

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

فرانسس مک‌دورمند (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری)Frances McDormand, Three Billboards  Outside Ebbing, Missouri (برنده)

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

سیرشا رونان (لیدی برد)Saoirse Ronan, Lady Bird

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

سالی هاوکینز (شکل آب)Sally Hawkins, The Shape of Water

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

مریل استریپ (پست)Meryl Streep, The Post

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

مارگو رابی (من، تونیا)Margot Robbie, I, Tonya

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

بهترین کارگردان

  • گیرمو دل تورو (شکل آب) Guillermo del Toro, Shape of Water (برنده)
  • کریستوفر نولان (دانکرک) Christopher Nolan, Dunkirk
  • گرتا گرویگ (لیدی برد) Greta Gerwig, Lady Bird
  • جردن پیل (برو بیرون) Jordan Peele, Get Out 
  • پل توماس اندرسون (نخ خیال) Paul Thomas Anderson, Phantom Thread

 

بهترین فیلم

  • مرا به نام خودت صدا بزن Call Me by Your Name
  • تاریک‌ترین ساعت Darkest Hour
  • دانکرک Dunkirk
  • برو بیرون Get Out
  • نخ خیال Phantom Thread
  • لیدی برد Lady Bird
  • پست The Post
  • شکل آب The Shape of Water
  • سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری The Shape of Water

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

بهترین بازیگر مکمل زن

  • الیسون جنی (من، تونیا)  Allison Janney, I, Tonya (برنده)
  • لوری میت‌کالف (لیدی برد) Laurie Metcalf, Lady Bird 

     

  • مری جی بلایژ (ماد باند) Mary J. Blige, Mudbound
  • اکتاویا اسپنسر (شکل آب) Octavia Spencer, The Shape of Water
  • لزلی منویل (نخ خیال) Lesley Manville, Phantom Thread

بهترین بازیگر مکمل مرد

  • ویلم دفو (پروژه فلوریدا) Willem Dafoe, The Florida Project
  • سم راکوِل (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری) Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (برنده)
  • ریچارد جنکینکز (شکل آب) Richard Jenkins, The Shape of Water  
  • کریستوفر پلامر (تمام پول‌های دنیا) Christopher Plummer, All the Money in the World
  • وودی هرلسون (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری) Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلمنامه اقتباسی

  • مرا به نام خودت صدا بزن Call Me by Your Name (برنده)
  • ماد باند Mudbound
  • بازی مالی Molly’s Game
  • هنرمند فاجعه The Disaster Artist
  • لوگان Logan

بهترین فیلمنامه اریژینال

  • برو بیرون Get Out (برنده)
  • لیدی برد Lady Bird
  • شکل آب The Shape of Water
  • بیمار بزرگ The Big Sick
  • سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین انیمیشن بلند

  • کوکو Coco (برنده)
  • نان‌آور The Breadwinner
  • بچه رئیس The Boss Baby
  • فردیناند Ferdinand
  • ونسانِ عشقی Loving Vincent

بهترین فیلم خارجی

  • یک زن شگفت‌انگیز (شیلی) A Fantastic Woman (Chile) (برنده)
  • توهین (لبنان) The Insult (Lebanon)
  • بی‌عشق (روسیه) Loveless (Russia)
  • مربع (سوئد)The Square (Sweden)
  • برجسم و جان (مجارستان) Body and Soul (Hungary)

بهترین فیلمبرداری

  • بلید رانر ۲۰۴۹ (برنده)
  • تاریک‌ترین ساعت Darkest Hour
  • دانکرک Dunkirk
  • شکل آب The Shape of Water
  • ماد باند Mudbound

بهترین تدوین

  • بیبی درایور Baby Driver
  • دانکرک Dunkirk (برنده)
  • من، تونیا I, Tonya
  • شکل آب The Shape of Water
  • سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین طراحی صحنه

  • بلید رانر Blade Runner: 2049
  • دانکرک Dunkirk
  • دیو و دلبر Beauty and the Beast
  • تاریک‌ترین ساعت Darkest Hour
  • شکل آب The Shape of Water (برنده)

بهترین طراحی لباس

  • دیو و دلبر Beauty and the Beast  
  • تاریک‌ترین ساعت Darkest Hour
  • نخ خیال Phantom Thread (برنده)
  • ویکتوریا و عبدل Victoria & Abdul
  • شکل آب The Shape of Water

بهترین جلوه‌های ویژه

  • بلید رانر Blade Runner 2049 (برنده)
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای Star Wars: The Last Jedi
  • نبرد برای سیاره میمون‌ها War for the Planet of the Apes
  • نگهبانان کهکشان جلد دوم Guardians of the Galaxy Vol. 2
  • کنگ: جزیره جمجمه Kong: Skull Island

بهترین چهره‌پردازی

  • تاریک‌ترین ساعت Darkest Hour (برنده)
  • شگفت Wonder
  • ویکتوریا و عبدل Victoria & Abdul

بهترین انیمیشن کوتاه

  • بسکتبال عزیز Dear Basketball (برنده)
  • فضای منفی Negative Space
  • گاردن پارتی Garden Party
  • قافیه‌های شورشی Revolting Rhymes

بهترین موسیقی ترانه

  • دیو و دلبر Beauty and the Beast
  • کوکو “Remember Me,” Coco
  • مرا به نام خودت صدا بزن Call Me by Your Name (برنده)
  • بزرگترین شومن “This Is Me,” The Greatest Showman
  • مارشال “Stand Up for Something,” Marshall

بهترین تدوین صوتی

  • بیبی درایور Baby Driver
  • بلید رانر Blade Runner 2049
  • دانکرک Dunkirk (برنده)
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای Star Wars: The Last Jedi
  • شکل آب The Shape of Water

بهترین صداگذاری

  • بیبی درایور Baby Driver
  • بلید رانر Blade Runner 2049
  • دانکرک Dunkirk (برنده)
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای Star Wars: The Last Jedi
  • شکل آب The Shape of Water

بهترین موسیقی متن

  • دانکرک Dunkirk
  • نخ خیال Phantom Thread
  • شکل آب The Shape of Wate (برنده)
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای Star Wars: The Last Jedi
  • سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلم کوتاه

  • مدرسه ابتدایی دکالب DeKalb Elementary
  • کودک ساکت The Silent Child (برنده)
  • واتو وات/ همه فرزندان Watu WoteAll of Us
  • برادرزاده اِمِت My Nephew Emmett
  • ساعت یازده The Eleven O’Clock

انتهای پیام/

  • مدرسه ابتدایی دکالب DeKalb Elementary
  • کودک ساکت The Silent Child (برنده)
  • واتو وات/ همه فرزندان Watu WoteAll of Us
  • برادرزاده اِمِت My Nephew Emmett
  • ساعت یازده The Eleven O’Clock

    منبع : افکارنیوز

در همین رابطه

تبلیغ عجیب به وقت شام / ویدئو تبلیغ به وقت شام

تبلیغ عجیب به وقت شام / ویدئو تبلیغ به وقت شام فیلم سینمایی به وقت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *