به گزارش سایت خبر روزخوش به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ ۲۵بهمن۱۳۸۷ درحالی که استقلال تا ثانیه‌های پایانی با یک گل پیش بود، علی علیزاده برای دفع توپ بلند شد اما با دست توپ را زد تا داور پنالتی بگیرد و بازی به تساوی کشیده شود. آن صحنه مشکوک بارها مورد نقد قرار گرفت و روزنامه ها تیتر زدند علی علیزاده مامور تساوی دربی بود، حالا پس از گذشت ۹سال و اندی از آن صحنه جنجالی و در آستانه دربی  ۸۶ به سراغ او رفتیم و گفتگویی را انجام دادیم که در ادامه آن را می خوانید:

*متهم اول دربی ۶۶ شما هستید، همه می گفتند از عمد پنالتی دادید تا بازی با تساوی به پایان برسد؟

مگر می‌شود که از عمد پنالتی کنم که بازی مساوی شود؟ باید نان حلال به دست می‌آوردم. واقعا آن صحنه که دستم بالا رفت و پنالتی اعلام شد یک صحنه ناخودآگاه بود و با نیت این کار را نکردم.

*شما مهاجم بودید و اگر به محوطه جریمه استقلال نمی رفتید، شاید آن اتفاق نمی افتاد؟

نه، چرا این طوری تفسیر می کنید، استقلال یک بر صفر جلو بود و دقایق خیلی کوتاهی باقی مانده بود، من رفتم عقب تا به دفاع کمک کنم و بارها و بارها این کار را انجام داده بودم.

*دست هایتان را زمان بلند شدن بلند کردی اگر دست هایتان را می‌بستی آن اتفاقات رخ نمی داد؟

متاسفانه وقتی برای دفع توپ بلند شدم تعادلم را از دست دادم و برای همین دست هایم را باز کردم اصلا فکرش را نمی کردم توپ به دستم بخورد، بازهم می گویم اصلا فوتبال این حرف‌ها را ندارد. این را قبول دارم که به خاطر حساسیت دربی تیم‌ها احتیاط می‌کنند اما این که نتیجه از قبل معلوم شود، اصلا صحیح نیست.

*قلعه نویی در رختکن از تو انتقاد نکرد؟

بعد از بازی آقای قلعه‌نویی به سیاوش اکبرپور بابت تک به تکی که از دست داد تشر زد و از دستش ناراحت بود ولی به من حرفی نزد. هرچند نگاهی به من کرد که از صد تا فحش برایم بدتر بود. واقعا اتفاق ناراحت کننده‌ای بود.

*لحظات سختی را بعد از دربی پشت سر گذاشتی، آن روزها برای پایان این بحران چه کار کردی؟

می خواستم خودم را بکشم! ۵ روز به مشهد رفتم و واقعا رویم نمی‌شد به تمرین بروم. وقتی که برگشتم قلعه‌نویی، فکری و مرفاوی خیلی کمکم کردند و لیدرها و تماشاگران در تمرین هم حسابی تشویقم کردند و دلداریم دادند. خدا را شکر که آن سال قهرمان شدیم وگرنه هیچ‌وقت خودم را نمی‌بخشیدم.

*شیرین‌ترین و تلخ‌ترین خاطره‌ ات از دربی چیست؟

یک گل به پرسپولیس زدم که شیرین‌ترین خاطره‌ام هست ولی تلخ‌ترین خاطره‌ام همان پنالتی‌ است که دادم تا بازی برده را مساوی کنیم.

*بازیکنی که در دو تیم حضور داشته، طرفدار کدام تیم است، طرفدار کدام تیم هستی؟

من در هر دو تیم بازی کردم و به همین دلیل طرفدار هر دو تیم هم هستم. واقعا نمی‌خواهم به این سوال جواب دهم که آبی هستم یا قرمز. فقط دوست دارم که بازی قشنگی را از دو تیم ببینیم.

*برنده دربی کدام تیم است، استقلال یا پرسپولیس؟

فکر می‌کنم استقلال وارد حاشیه شده و به این ترتیب این دربی برای آن ها بازی سخت‌تری است، استقلال نسبت به ابتدای فصل و با تغییراتی که در کادر فنی‌اش انجام داده، توانسته است، به آرامشی نسبی‌ برسد و با برنامه‌تر و منظم‌تر کار را دنبال می‌کند. پرسپولیس هم در صدر جدول قرار داشته و قهرمانی اش حتمی است، آن ها با برانکو در بهترین وضعیت قرار دارند و می خواهند این بازی را همچون مصاف رفت با پیروزی پشت سر بگذارند.

*اوت‌های بلند شما زبان زد بود، اوت‌هایی که برخی مواقع بابت آن انتقادات زیادی را متحمل می‌شدی، هم شما و هم مربیان شما؟

اوت دستی یک تاکتیک خوب برای گل‌زدن است و نمی‌دانم چرا انقدر به آن انتقاد می‌شد، این هم یک تاکتیک است که به وقت خودش خیلی هم خوب جواب داد. یادم است در پرسپولیس یک فصل ۱۰ امتیاز و در استقلال هم ۱۶-۱۷ امتیاز از اوت‌های من بدست آمد و نمی‌دانم ایرادش چیست که انقدر ایراد می‌گیرند.می‌گفتند علی‌اصغری بازی می‌کنم ولی ناراحت نمی‌شدم، در دوران فوتبالم هم به من و هم مربیانم بابت بازی کردنم ایراد می‌گرفتند و می‌گفتند این سبک بازی علی‌اصغری است. البته من از این انتقادات ناراحت نمی‌شدم و می‌گفتم هرچه می‌خواهند بگویند و کار خودم را انجام می‌دادم.

*از این که به استقلال رفتی پشیمان نیستی؟

من دنبال یاغی‌گری نبودم و اگر آن زمان مشاوران ورزشی خوبی کنارم بودند به استقلال نمی‌رفتم. از رفتن به این تیم پشیمان نیستم و چند مقام قهرمانی کسب کردم ولی برای آینده فوتبالی‌ من بهتر بود در پرسپولیس بمانم.

منبع: برنا