صفحه نخست / سرخط اخبار / مشکل سربازی ۷ بازیکن تیم ملی ایران حل شد / بازیکنان تیم ملی بعد از ۳۰ سالگی سرباز میشوند

مشکل سربازی ۷ بازیکن تیم ملی ایران حل شد / بازیکنان تیم ملی بعد از ۳۰ سالگی سرباز میشوند

مشکل سربازی ۷ بازیکن تیم ملی ایران حل شد / بازیکنان تیم ملی بعد از ۳۰ سالگی سرباز میشوند

با تصمیم ستاد کل نیرو‌های مسلح، خدمت وظیفه عمومی ورزشکاران حرفه‌ای و قهرمانی در رشته‌های ورزشی فوتبال، والیبال و بسکتبال به تعویق می‌افتد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره تسهیلات پیش بینی شده برای بازیکنان تیم ملی و باشگاه‌های لیگ برتر و چگونگی خدمت وظیفه عمومی آن‌ها اظهار داشت: خدمت وظیفه عمومی یکی از ارکان آمادگی دفاعی نیرو‌های مسلح است و همه جوانان ذکور کشور جهت دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مکلفند در اجرای قانون، خدمت وظیفه عمومی را انجام دهند و ورزشکاران نیز همچون سایر اقشار کشور در شمول قانون خدمت وظیفه عمومی هستند.

سردار کمالی افزود: ورزشکاران در سطح حرفه‌ای و قهرمانی در مدت معینی قادر به فعالیت حرفه‌ای هستند و باید طبق برنامه ریزی خاصی به صورت پیوسته به فعالیت ورزشی حرفه‌ای خود که نیازمند امکانات و تجهیزات تخصصی است، بپردازند.

از سوی دیگر تعدادی از باشگاه‌های ورزشی تلاش می‌کنند که روی نوجوانان سرمایه گذاری کرده و از توانمندی آن‌ها در دوران جوانی برای اهداف مورد نظر باشگاه‌های خود استفاده کنند، لذا به منظور ایجاد تسهیلات مناسب برای این افراد و کمک به رشد و توسعه استعداد‌ها در بخش ورزشی کشور موضوع با تعامل و همکاری مبادی ذیربط بررسی و تصمیم گیری شد که خدمت وظیفه عمومی ورزشکاران حرفه‌ای و قهرمانی در رشته‌های ورزشی فوتبال، والیبال و بسکتبال در سطح تیم ملی حداکثر تا ۳۰ سال تمام و لیگ برتر حداکثر تا ۲۸ سال تمام به تعویق انداخته شود و سپس برای انجام خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.

وی ادامه داد: در این مدت چنانچه برابر اعلام تربیت بدنی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در مسابقات جهانی و المپیک سیزم نیاز به حضور برخی از این ورزشکاران باشد، نیرو‌های مسلح مجاز به بکارگیری آنان در تیم‌های ورزشی بوده و این مدت جزء خدمت دوره ضرورت آنان محاسبه می‌شود.

سردار کمالی تاکید کرد: این مقررات به صورت آزمایشی ۲ ساله بوده و در این مدت از سوی ستاد کل نیرو‌های مسلح ارزیابی و در صورت مثبت بودن، در مورد استمرار و تسری آن به سایر رشته‌های ورزشی نیز تصمیم گیری می‌شود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: عضویت افراد در تیم ملی بنا به اعلام فدراسیون‌های مربوط و تایید وزارت وزرش و جوانان است و فعالیت در لیگ برتر باید به تایید فدراسیون‌های مربوطه برسد.

وی افزود: این تسهیلات به صورت سالانه بوده که از ابتدای شروع فصل بازی ها، حداکثر یک سال ادامه خواهد داشت.

کمالی یادآور شد: این افراد چنانچه به عنوان عضو تیم ملی انتخاب نشوند یا در باشگاه‌های لیگ برتر فعالیت نکنند حداکثر شش ماه فرصت دارند خود را جهت انجام خدمت دوره ضرورت معرفی کنند.

وی با بیان اینکه این افراد برای خروج از کشور باید برابر ضوابط قانونی وثیقه بسپارند، افزود: فعالیت ورزشکاران عضو تیم ملی و تیم‌های ورزشی لیگ برتر در باشگاه‌های لیگ برتر یا هم تراز آن در خارج از کشور بلامانع است.

سردار کمالی در پایان گفت: ضوابط اجرایی این مصوبه از سوی سازمان وظیفه عمومی با همکاری مبادی ذیربط، تهیه و پس از تایید ستاد کل نیرو‌های مسلح ابلاغ خواهد شد.

 منبع: انتخاب

در همین رابطه

مصاحبه با تاج مبنی بر ماندن کیروش/ اصلا به این موضوع فکر نکرده ام ک کیروش نباشد

مصاحبه با تاج مبنی بر ماندن کیروش/ اصلا به این موضوع فکر نکرده ام ک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *