صفحه نخست / سرخط اخبار / مشکلات مجلس در هنگام رای گیری / مدرن کردن مجلس و شیوه رای گیری باید الکتریکی شود

مشکلات مجلس در هنگام رای گیری / مدرن کردن مجلس و شیوه رای گیری باید الکتریکی شود

مشکلات مجلس در هنگام رای گیری / مدرن کردن مجلس و شیوه رای گیری باید الکتریکی شود

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای‌اسلامی صبح امروز (دوشنبه، ۱۵‌مرداد) در نشست کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس حضور یافت.

وی در این جلسه با بیان اینکه کمیسیون تدوین آیین نامه به دقت و سرعت عمل مجلس کمک می‌کند، گفت: آیین‌نامه داخلی نباید به صورت دائم دستخوش تغییرات شود چرا که مرتب ذهن نمایندگان را بر هم می‌زند همچنین لازم است تدبیری اندیشیده شود که رأی‌گیری در مجلس به صورت کامل با ماشین صورت گیرد چرا که در حال حاضر در برخی رأی‌گیری‌ها که از شیوه کارت و گلدان استفاده می‌شود زمینه بر هم ریختگی جلسه نیز ایجاد می‌شود که بهتر است با ماشینی شدن رأی‌گیری و حفظ محرمانه آرا، زمان بندی و سلامت کار افزایش یابد.

رئیس مجلس شورای‌اسلامی در ادامه درباره چاپ و انتشار مطالب در مجلس اظهار داشت: شیوه کار باید کاملا مکانیزه شود و این تغییر کار نیاز به اصلاح آیین نامه دارد تا مجبور به چاپ موضوعات نباشیم. ضمن اینکه مدرن کردن کار مجلس هم کیفیت را را افزایش می‌دهد و هم صرفه‌جویی در مصرف کاغذ است.

وی افزود: زمان کار کمیسیون‌ها در مجلس غوغایی در راهروها به خاطر حضور مهمانان برقرار است که باید حضور این افراد در زمان برگزاری جلسات، ممنوع شود و افرادی که با نمایندگان کار دارند به دفاتر آنها مراجعه کنند.

لاریجانی همچنین درباره انضباط در کمیسیون‌ها اضافه کرد: راه حل این موضوع مکانیزه کردن ورود و خروج و حضور و غیاب است.

وی اضافه کرد: رسیدگی به لوایح باید نسبت به طرح‌ها اولویت داشته باشد و حتی باید این اختیار به هیئت رئیسه داده شود تا در برخی اولویت‌بندی‌ها ورود کند که این موضوع نیاز به اصلاح آیین نامه دارد.

رئیس مجلس اظهار داشت: بررسی بودجه و برنامه در مجلس روش دقیقی ندارد چرا که در مجلس در مدت زمان کمی انجام می‌شود و کار سخت است ضمن اینکه لازم است یکی از اعضای هیئت‌رئیسه نیز در کمیسیون برنامه و بودجه عضو باشد.

منبع: تسنیم

در همین رابطه

رئیس جمهور باید به مردم درمورد این شرایط توضیح دهد /چنارانی از بحران اصلی کشور میگوید

رئیس جمهور باید به مردم درمورد این شرایط توضیح دهد /چنارانی از بحران اصلی کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *