صفحه نخست / ورزش / مسابقات آزاد گلف در انگلیس/ نبرد با صخره ها و باد
مسابقات آزاد گلف در رویال برکدیل/ نبرد با صخره ها و باد

مسابقات آزاد گلف در انگلیس/ نبرد با صخره ها و باد

مسابقات آزاد گلف در  رویال برکدیل در سال ۲۰۱۷ از جذاب ترین مسابقات این ورزش مهیج در جهان است. قدیمی ترین مسابقه انگلیسی ها بدانید..این مسابقات گلف از سال ۱۸۶۰ آغاز شد. ۱۴۶ مین دوره مسابقات گلف آزاد در برکدیل، یک مسابقه قدیمی است که در شمال لیورپول و در شمال غربی انگلستان برگزار می شود. این تنها بازی بزرگ خارج از ایالات متحده امریکا می باشد. و نیاز به مهارت های مختلف هم چون تسلط بر کوه ها  دارد.

میدان جنگی برکدیل

مسابقات گلف رویال برکدیل در سال ۱۸۸۹ آغاز شد و پیروزی در این مسابقات بسیار مهم می باشد. بیشتر حفره ها در امتداد دره های عمیق بین تپه های بلند وجود دارد، در حالی که شیب های عمیق و بادهایی که از دریای ایرلند می وزند بر چالش ها می افزاید.

گردش افتخار

رویال برکدیل سالهاست که برای بازی گلف شناخته شده است. از نه برنده قبلی، تنها یان بیکر-فنچ در حال حاضر قهرمان اصلی نیست.

نام های قابل توجه

جاستین رز، ورزشکار آماتور هفده ساله، در آخرین دیدارهای خود در نخستین مسابقات بزرگ گلف برکدیل در سال ۱۹۹۸ موفق شد تا چهارمین ضربه موفقیت آمیز خود را نیز به ثمر برساند. گرگ نورمن، ۵۳ ساله بود و در سال ۲۰۰۸ پس از ازدواج با همسرش کریس ایورت بود که بازی می کرد. بازیکن استرالیایی در سال ۱۹۹۳ موفق به کسب عنوان شد به نحوی که تا سال ۱۹۹۹ موفق به کسب عنوان نشد.

نشانه های گشایش

امسال چهلمین سالگرد رقابت معروف “مصاف در آفتاب”، مسابقه نهایی تام واتسون و جک نیکلاس در ترن بِری، در ساحل غربی اسکاتلند می باشد. کیکلاس، ۳۷ ساله، در ۱۴ رشته حضور داشت و بازیکن بزرگ مسابقات گلف بود. همچنین واتسون، ۱۰ سال جوان تر از نیکلاس بود و ملقب به مرد لحظه ها. وی چند ماه پیش توانست تا دومین مستر خود را نیز فتح کند.

برکدیل همچنین محل برگزاری یکی از ورزش های پر طرفدار تاریخ ، کانسشن ، می باشد. در رایدر کاپ سال ۱۹۶۹، جک نیکلاس، با تساوی قابل ملاحظه ای که برابر تونی جکلین بدست آورد، توانست نتیجه ۱۶-۱۶ را به ثبت برساند.

چه کسی به تماشا می نشیند؟

برکدیل خوشحال از شهرت خود به عنوان محل برگزاری این بازی های گلف است، جایی که قهرمانان در این مکان به تعداد افتخارات خود می افزایند؛ در حالی که در هفت رشته آخر، هفت فرد جدید توانسته اند تا مقام قهرمانی را بدست بیاورند.

ظرف های نوشیدنی

از آن زمان که مسابقات قهرمانی گلف به وجود آمده است، این ظرف ها در سال ۱۸۷۲ به عنوان جایزه در نظر گرفته می شد و قهرمان آن را برای یک سال با خود نگاه می داشت.

جایزه نقدی

مسابقات امسال مجموعا مبلغ ۱۰.۲۵ میلیون دلار پاداش را به برندگان اهدا خواهند نمود که از این میان سهم قهرمان مبلغ ۱.۸۵ میلیون دلار می باشد. با این حال، اگر بیش از هفتاد نفر در دو مرحله نهایی باقی بمانند، بر مجموع جوایز نقدی اضافه خواهد شد و تمامی این مبالغ بر حسب دلار پرداخت خواهند شد.

منبع : سی ان ان / اختصاصی روز خوش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *