صفحه نخست / سلامت / مزایای یوگا برای سلامتی/ ۷ تاثیر مهمی که بر بدن شما می گذارد
مزایای یوگا برای سلامتی/ 7 تاثیر مهمی که بر بدن شما می گذارد

مزایای یوگا برای سلامتی/ ۷ تاثیر مهمی که بر بدن شما می گذارد

مزایای یوگا برای سلامتی بر کسی پوشیده نیست.طرفداران یوگا می گویند که این ورزش ذهن را پاکسازی می کند، استرس را برطرف می نماید، سلامتی را بهبود می بخشد و آرامش درونی را برای شما به ارمغان می اورد. چگونه باید این مسیر را آغاز نمود؟ یاد بگیرید که یوگا چه منافعی برای شما دارد، کدام نوع یوگا برای شما مناسب است، چه تغییراتی در بدنتان حاصل می شود و … چرا یوگا؟

شاید از قبل بدانید که این فعالیت باستانی ریشه در هزاران سال گذشته داشته و به کاهش استرس و افزایش انعطاف پذیری کمک می کند.

لی کروز، مربی یوگا و سخنگوی کالج پزشکی ورزش و شورای ورزش آمریکا می گوید “یوگا سفری برای خودشناسی است.”

هدف تنها تقویت درون و هماهنگی سازی بدن نیستو یوگا به شما کمک می کند تا آرامش پیدا کنید و آن چیزی که دانشجویان یوگا در سر کلاس یاد می گیرند، در تمام زندگی آنها جریان پیدا می کند.

دانش آموزان یوگا بجای اینکه در جاده ها خشونت بخرج داده و یکسره دست خود را روی بوق بگذارند، یاد می گیرند که آرام باشند و نفس عمیق بکشند. همچنین یوگا مزایای متعدد دیگری برای سلامتی بدن دارد:

  • کاهش فشار خون، ضربان قلب و تعداد تنفس. بر اساس نتایج تحقیقات دانشکده ی پزشکی دانشگاه یل در سال ۲۰۰۴، افرادی که سه بار در هفته یوگا انجام می دهند، عملکرد رگ های خود را تا ۱۷ درصد بهبود داده و در مورد افرادی که دچار بیماری قلبی هستند این عدد به ۷۰ درصد می رسد.
  • بهبود عملکرد قلب. بر طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۰ در دانشگاه ایالت اوهایو انجام گرفت، زنانی که به طور منظم یوگا انجام می دهند، سطح سیتوکین اینترلوکین -۶ پایین تری دارند. این ماده مارکری است که التهاب را نشان می دهد.
  • افزایش ایمنی بدن. در سال ۲۰۰۷ تحقیقی در دانشگاه واشنگتون انجام گرفت و معلوم شد وقتی افرادی که از سرطان سینه جان سالم به در برده اند، به مدت ۸ هفته یوگا آیینگار را انجام می دهند، فعال سازی یک پروتئین مهم سیستم ایمنی بدن به نام NF-kB  در بدن آنها کاهش می یابد. این پروتئین نشانگر استرس در بدن است. ایینگار یا یوگای ترمیمی شکلی از یوگاست که از وسائلی نظیر بلوک، تسمه و پتوهای تا شده برای کمک به دانشجویان استفاده می کند تا صرفنظر از محدودیت های فیزیکی، در هر موقعیت بهترین تراز را برای بدن خود پیدا کنند.
  • خواب بهتر، افزایش انرژی و استقامت. بر اساس تحقیقی که در سال ۲۰۱۰ در دانشکده ی پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا انجام گرفت، هاتا یوگا و ترمیمی به سلول های سرطانی کمک کرده تا کیفیت خواب و سطح انرژی خود را دوبرابر کنند. هاتا نوعی از یوگای آرام بوده که شامل ژست های ابتدایی است.
  • رها شدن از کمر درد. طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۱ در انگلستان انجام شد، سه ماه انجام یوگای آرام، کمر درد مزمن را در بین زنان میان سال کاهش می دهد.
  • کاهش افسردگی و اضطراب. یوگای آیینگار سطح گابا (ماده ی شیمیایی آرام کننده ی مغز که با وقوع افسردگی کاهش می یابد) را افزایش می دهد.
  • درمان آرتروز. بر طبق تحقیقی که در سال ۲۰۰۸ در دانشگاه جان هاپکینز انجام شد، ۸ هفته یوگا باعث می شود تا حساسیت و تورم مفاصل در افراد مبتلا به آرتروز روماتیسمی کاهش یابد.
  • اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

قیمت داروی پیوند کلیه / داروی پیوند کلیه در سراسر کشور رایگان شد

قیمت داروی پیوند کلیه / داروی پیوند کلیه در سراسر کشور رایگان شد به گزارش خبرگزاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *