صفحه نخست / سرخط اخبار / متن وزیر اقتصاد در حمایت از تولید کنندگان / همکاری گمرک با تولید کنندگان

متن وزیر اقتصاد در حمایت از تولید کنندگان / همکاری گمرک با تولید کنندگان

متن وزیر اقتصاد در حمایت از تولید کنندگان / همکاری گمرک با تولید کنندگان

مسعود کرباسیان در پست اینستاگرام خود بیان کرد گمرکات کشور با فعالیت اولویت دار، اجازه نمی‌دهند واردات مواد اولیه کارخانه‌ها با وقفه مواجه شود.

دردناک‌ترین تصویر برای دولت این است که چرخ‌های کارخانه‌ای به دلیل مشکل تامین مواد اولیه از حرکت باز ایستد، کارگری بیکار شود، سفره‌ای خالی بماند و سرمایه‌ای برباد رود. یکی از نگرانی‌های کارآفرینان و تولید کنندگان این است که مواد اولیه تهیه شده برای تولید، پشت در‌های ورودی کشور معطل بماند.

کارآفرینان مولد و شناسنامه‌دار باید حمایت دولت و وزارت اقتصاد را در کنار خود احساس کنند و قطعا تمام مجموعه‌های مدیریتی وزارت اقتصاد مکلف‌اند که به قید فوریت و بدون فوت وقت به وضعیت واحد‌های تولیدی رسیدگی‌های لازم را انجام دهند.

کرباسیان افزود: از گمرکات سراسر کشور خواسته‌ام که با توجه به تخصیص ارز توسط دولت جهت تامین کالا‌های تولیدی، هرچه زودتر پیش اظهاری قبل از ورود کالا عملیاتی و از روش نسیه‌بری و ضمانتنامه نیز استفاده شود تا خرید مواد اولیه برای کالا‌های تولیدی با وقفه مواجه نباشد.

وی تاکید کرد:از این پس مدیران کل استانی و ناظران موظفند به منظور رفع مشکلات موجود، با مدیران واحد‌های تولیدی و بازرگانان جلسه گذاشته و نتیجه را در قالب گزارش هفتگی، اعلام کنند.

همچنین مدیران گمرک و سازمان امورمالیاتی، فردا (شنبه) در وزارت اقتصاد حضور می‌یابند تا گزارش اقداماتی که طی دو هفته اخیر و در راستای دستورات رئیس جمهور و خط مشی وزارتخانه به انجام رسانده‌اند را ارائه دهند

منبع : فردا نیوز

در همین رابطه

مشکل واردات خودرو های خارجی پیش فروش شده / احتمال فسخ قرار داد با مشتریان!

مشکل واردات خودرو های خارجی پیش فروش شده / احتمال فسخ قرار داد با مشتریان! …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *