صفحه نخست / عکس / ماجرای عجیب زن و شوهری که حرفه عکاس عروسی را کساد کردند/ چرا یک میلیون دلار جریمه شدند؟
ماجرای عجیب زن و شوهری که حرفه عکاس عروسی را کساد کردند/ چرا یک میلیون دلار جریمه شدند؟

ماجرای عجیب زن و شوهری که حرفه عکاس عروسی را کساد کردند/ چرا یک میلیون دلار جریمه شدند؟

زوجی که حرفه عکاس مجالس عروسی را کساد کردند، ملزم به پرداخت جریمه ۱ میلیون دلاری شدند.نیلی و اندرو مولدوان، زن و شوهر اهل دالاس که فکر می کردند دلایل محکمه پسندی برای طرح شکایت از آندریا پولیتو، عکاس مجلس عروسی خود- به دلیل درخواست پرداخت هزینه اضافی ۱۲۵ دلاری- دارند، در دادگاه محکوم شدند. آن ها اکنون ملزم به پرداخت جریمه ۱.۰۸ میلیون دلاری به علت اعاده حیثیت عکاس خود شدند.

به گزارش خبرگزاری واشینگتن پست، جریان به این صورت است که سه ماه بعد از این که نیلی و اندرو ازدواج کردند، در خبرگزاری های محلی به شکایت از پولیتو پرداخته و این موضوع را مطرح کردند که وی عکسهای عروسی شان را پیش خود بیعانه نگه داشته است. با ادامه این ماجرا و شکایت های زیاد این زوج از پولیتو، موضوع به خبرگزاری های دیگر از جمله روزنامه دیلی میل کشید.

نیلی که یک وبلاگ نویس زیبایی است، در ژانویه ۲۰۱۵ این طور اظهار داشته است: “عکس ها، همه ی خاطرات ما از آن روز هستند و این کار عکاس، قلب ما را به درد آورده است.”

به لطف قدرت رسانه های اجتماعی، داستان این زوج به سرعت همه جا فراگیر شد. آن ها پولیتو را باج گیر، خطاب کرده و دیدگاه های منفی درباره او منتشر می کردند. در نهایت، این شایعات، کار وی را کساد کرد. او مجبور شد در آتلیه خود را بسته و در نهایت کسب و کارش را جمع کند.

به گفته پولیتو، این اتفاق، قابل پیشگیری بود. خانواده مولدوان، فقط کافی بود عکس روی جلد آلبوم را انتخاب کرده، فرمی را پر کرده و مبلغ ۱۲۵ دلار برای حق الزحمه پرداخت کنند. این زوج در ابتدای امر، متعهد به پرداخت این مبلغ شده بودند.

طیق اظهارات پولیتو به خبرگزاری پست، “خانم نیلی احتمالا قرار داد را نگاه نکرده است.”

بعد از چند ماه تلاش از سوی پولیتو برای حل این مشکل، وی در نهایت در مارس ۲۰۱۵ تصمیم به شکایت گرفت و رای دادگاه هفته پیش، به نفع وی صادر گردید.

خانواده مولدوان می توانند درخواست تجدید نظر بدهند ولی هنوز برنامه آتی خود را اعلام ننموده اند.

آن ها طی ایمیلی از طریق موسسه روابط عمومی به خبرگزاری پست، در پاسخ به رای دادگاه، آن را غیرمنصفانه دانسته و نوشته اند: “خیلی واضح است که ما از این پیش آمد ناراضی بوده و به همین دلیل، نارضایتی خود را اعلام نمودیم. اما رای صادره از دادگاه، تهدیدی است برای مصرف کنندگان تا از ترس جریمه های سنگین، و قضاوت های ناعادلانه، از شکایت کردن صرف نظر کنند. اگر پاسخ تلاش برای گرفتن حق خود، این باشد، پس ما از اول نباید هیچ حرفی می زدیم. اما امیدواریم بتوانیم در پایان راه، برنده شویم.

با این وجود، رای صادره، به معنای پیروزی پولیتو بود. وی به خبرگزاری پست گفت: “امروز حق به حق دار رسید.”

امروزه وجود رسانه های اجتماعی آنلاین، زمینه ساز این شده است که حتی مصرف کنندگان نیز صدای خود را آسان تر به گوش همگان برسانند. از این رو، علی الخصوص کسب و کارهای کوچک، باید نحوه عکس العمل به شکایات ارباب رجوع را یاد بگیرند. متخصصان در این زمینه پیشنهاد می کنند که خود را کنترل کرده و با شفافیت و با صدای آرام به نظرات منفی پاسخ دهید.

اگر تصمیم دارید به نظرات مثبت یا منفی به صورت آنلاین پاسخ دهید، با ادب و به صورت حرفه ای عمل کنید و اگر لازم بود، حتما راه حلی برای رفع مشکل پیشنهاد دهید.

و به یاد داشته باشید، حتی بازخورد منفی نیز در دراز مدت به سود شما بوده و به موفقیت حرفه شما، کمک خواهد کرد.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

 

در همین رابطه

روش هایی برای عکاسی سلفی / چگونه بهترین عکس های سلفی را بگیریم

روش هایی برای عکاسی سلفی / چگونه بهترین عکس های سلفی را بگیریم Selfissimo یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *