صفحه نخست / سرخط اخبار / لاغری با حذف برنج / با حذف برنج از برنامه غذایی لاغر شوید

لاغری با حذف برنج / با حذف برنج از برنامه غذایی لاغر شوید

لاغری با حذف برنج / با حذف برنج از برنامه غذایی لاغر شوید

مصرف زیاد برنج به دلیل نشاسته بالایی که دارد، سبب چاقی می شود. کاهش مصرف برنج سبب پیشگیری از چاقی و همچنین کاهش وزن می شود. در این مطلب به شما می گویی که چطور با حذف برنج لاغر شوید.

به گزارش سایت خبر روزخوش ، برنج سرشار از نشاسته است که یکی از عامل اصلی اضافه وزن و چاقی بسیاری از اما ایرانیان است. متخصصان تغذیه همواره تاکید دارن برای جلوگیری از چاقی و همچنین کاهش وزن باید مصرف برنج در هفته را به حداقل برسانیم. البته نباید فراموش کرد که نباید مواد غذایی حاوی نشاسته را از برنامه غذایی بطور کامل حذف کرد زیرا منبع بسیاری از مواد معدنی مورد نیاز بدن هستند و عدم دریافت آن ها سبب آسیب رساندن به بدن می شود. در این مطلب به شما می گوییم که چطور با حذف برنج لاغر شوید.

با وجود آنکه مصرف نان، برنج و سایر مواد نشاسته‌ای در برنامه غذایی روزانه همه افراد ضروری است ولی به‌هیچ وجه نباید در مصرف این گروه غذایی افراط کرد زیرا باعث افزایش وزن و چاقی می‌شوند.

خذف کامل برنج سبب چاقی می شود؟!

غذاهایی که حاوی نان یا برنج هستند ارزش سیری بالایی دارند و انسان تا مدتی پس از مصرف نان یا برنج، احساس گرسنگی نمی‌کند بنابراین حذف این مواد نشاسته‌ای مفید از برنامه غذایی باعث می‌شود شخص احساس گرسنگی مداوم داشته باشد و دچار دل‌ضعفه شود. با احساس گرسنگی و دل ضعفه ناشی از حذف نان و برنج از برنامه غذایی، شخص دچار استرس می‌شود و پیامد استرس، پرخوری عصبی است و در نتیجه به خوردن هله‌هوله پناه می‌برد.

موادی که به عنوان هله‌هوله مصرف می‌شوند معمولا بسیار پرکالری و حاوی چربی، شیرینی یا نمک بالا هستند و از طرف دیگر چون ریزه‌خواری باعث پری معده نمی‌شود و به انسان احساس سیری نمی‌دهد بنابراین این ریزه‌خورای مکررا ادامه پیدا می‌کند و درنتیجه منجر به چاقی می‌شود.

راه حل چیست؟

مصرف برنج را به حداقل برسانیم. روزانه بین ۷-۸ قاشق برنج برای دریافت مواد  معدنی مورد نیاز کافی است و همچنین حس سیری لازم را نیز به فرد می دهد.

برای تهیه برنج هم از کمترین مقدار روغن و نمک ممکن استفاده کنیم.

البته بهتر است برنج را آبکش نکنیم چون با آبکش کردن برنج ویتامین های آن از بین می رود.

منبع : الودکتر

در همین رابطه

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست   سرطان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *